Підсумки Favbet Ліги: ідеальний союз Кулача і Ворскли

Кращий снайпер чемпіонату - один з головних героїв виходу полтавського клубу в єврокубки. Ворскла зобов'язана зберегти його в команді

Владислав Кулач, vorskla.com.ua

Ворскла – одне з відкриттів чемпіонату України, що завершився. Після двох невражаючих сезонів – десяте місце в минулому і сьоме в позаминулому чемпіонатах – полтавський клуб фінішував на п’ятому місці, отримавши право зіграти в Лізі конференцій. За останні п’ять років клуб лише раз фінішував вище: у сезоні 2017/2018 Ворскла завоювала бронзові нагороди.

Причина такої трансформації – якісна робота Юрія Максимова, який за півтора роки роботи в Полтаві вивів клуб спочатку у фінал Кубка країни, а тепер і в Лігу конференцій.

Втім, цього сезону був у Ворскли ще один герой, без якого успіх полтавців навряд чи був можливий. Мова – про кращого снайпера чемпіонату Владислава Кулача, який видав найкращий відрізок у своїй кар’єрі, внісши величезну вагу в успіх полтавської команди.

Феноменальний сезон

Сезон, що завершився, не просто найкращий для Кулача, а феноменальний в плані особистої результативності гравця. До цього найкращим результатом 28-річного футболіста, який виступає на елітному рівні вже 8 сезонів, були вісім голів у сезоні 2017/2018, причому, також за Ворсклу – 6 в чемпіонаті і 2 в Кубку країни.

Для порівняння, в минулому сезоні в активі Кулача було всього два голи (в УПЛ) і два забитих м’ячі в Кубку Угорщини. А до цього сезону в чемпіонаті України Владислав забив всього 21 гол.

Не забивав тільки двом клубам

У нинішньому чемпіонаті від точних ударів Кулача постраждали 11 клубів. Не забивав Владислав лише двом командам – Колосу та Десні. Тричі Кулач засмучував Зорю (в одному матчі), двічі – Олександрію і Рух. Решті дев’яти клубів забивав по одному голу.

Приніс Ворсклі 24 очки

15 голів Кулача принесли полтавському клубу більше половини від 41 набраного очка в сезоні, що завершився. В принципі, лише один раз гол форварда не допоміг полтавцям взяти хоча б один бал – у програному матчі Динамо (1:5).

Як вже було сказано вище, двічі Кулач забив Руху (перемога – 5:2) і Олександрії (3:1), тричі – засмутив Зорю (4:2). Решта матчів Ворскли з голами Кулача: Дніпро-1 – 2:2, Олімпік – 1:0, Шахтар – 1:1, Інгулець – 2:2, Маріуполь – 1:0, Львів – 2:1, Минай – 2:1. Виходить, що результативні дії форварда принесли полтавцям 24 очки.

В середньому – 102 хвилини на гол

Результативність Кулача тим більше дивна, якщо порахувати, скільки часу було потрібно нападнику на один гол. У чемпіонаті України в 21-му матчі форвард зіграв 1688 хвилин. Виходить, на один забитий м’яч у Кулача йшло 112 хвилин.

У Кубку країни за 45 хвилин, проведених на полі в матчі зі Львовом, Владислав забив двічі – виходить на гол пішло 27,5 хвилин.

Загалом на 17 своїх голів у нинішньому сезоні Кулач витратив 1 733 хвилини. В середньому – 102 хвилини на гол. У став другим снайпером чемпіонату киянина Циганкова, якщо брати тільки внутрішні турніри (без урахування матчу за Суперкубок), на гол йшло 126 хвилин – 1 513 зіграних хвилин і 12 забитих м’ячів.

Ворскла – його команда

На дорослому рівні Кулач пограв за сім клубів: п’ять українських (Ворскла, кам’янська Сталь, Маріуполь, Зоря і запорізький Металург) і два – зарубіжних (Гонвед і Ексішехірспор). Провів 174 матчі, забив 49 м’ячів (нагадаємо, 17 – у нинішньому сезоні).

При цьому, тільки у Ворсклі, судячи з усього, Владислав відчуває себе максимально комфортно: за полтавців Кулач забив 33 голи в 78 матчах (0,42 голи за гру, 166 хвилин на гол). У Маріуполі у Кулача було 6 голів у 38 матчах, у Сталі – шість у 18-ти, у Зорі – два у 18-ти. В Гонведі форвард зіграв у 7 матчах, в яких забив два голи.

Контракт Кулача з полтавським клубом закінчується зовсім скоро і, здається, буде великою помилкою якщо футболіст і клуб не знайдуть точки дотику для його пролонгації.