Грузія драматично поступилася Туреччині на Євро-2024

Команда Саньоля зіграла історичний перший матч та забила дебютний гол на великих турнірах

Туреччина – Грузія 3:1 огляд матчу, відео голів за 18 червня

Турция - Грузия. Фото - Getty Images

Туреччина здобула трудову перемогу над Грузією у передостанньому матчі першого туру чемпіонату Європи-2024 – 3:1.

Спочатку лідер зустрічі виправдовував свій статус, атакуючи багато і небезпечно. Логічний гол прийшов на 25-й хвилині, а створили його два крайні захисники – Ферді Кадиоглу і Мерт Мюлдюр, який завдав потужного удару верхом.

Відразу команда Вінченцо Монтелли збільшила розрив у рахунку, але гол Кенана Йилдиза було скасовано через п’ятисантиметровий офсайд. Через п’ять хвилин рахунок був рівним: Гіоргі Кочорашвілі продерся флангом і відпасував у центр, а Жорж Мікаутадзе забив історичний дебютний грузинський гол на чемпіонатах Європи і взагалі на великих турнірах.

Гра продовжувалася на зустрічних курсах. Турки атакували частіше та гостріше, але й колектив Віллі Саньоля не соромився відповідати. Не завжди яскравим був лідер кавказької команди Хвіча Кварацхелія, натомість бадьоро зліва виглядав київський динамівець Гіоргі Цітаішвілі.

У середині другого тайму турки знову вийшли вперед. І знову їм вдався розкішний за виконанням гол – 19-річний Арда Гюлер з лівої з-за меж штрафного майданчика вразив дальній верхній кут.

Туреччина могла завершити гру з більш комфортною перевагою, але Гіоргі Мамардашвілі врятував після удару від Юсуфа Язиджі. А у Грузії два відмінні шанси втратив Кочорашвілі, причому другий – вже у компенсований час.

На останніх секундах після стандарту Мерт Гюнок був уже безсилий, але штанга та захисник врятували його команду. Новий кутовий, Мамардашвілі в чужому штрафному майданчику – і Керем Актюркоглу зі своєї половини втік на порожні ворота.

Перший тур завершиться сьогодні поєдинком Португалія – Чехія, початок – о 22:00.