Усі ключові події чергового ігрового дня чемпіонату Європи-2024 з футболу у щоденній онлайн трансляції

Онлайн восьмого дня Євро-2024. Перемоги Бельгії та Португалії, Грузія зіграла внічию з Чехією - Євро-2024

Турция - Португалия. Фото - Getty Images

З 14 червня по 15 липня в Німеччині проходить чемпіонат Європи з футболу. Протягом місяця 24 найкращі збірні Європи, серед яких і Україна, визначать нового чемпіона континенту. Sport Arena в щоденній онлайн трансляції стежитиме за ключовими подіями турніру.

Збірна Бельгії набрала перші очки у групі E, обігравши Румунію у другому турі Євро-2024 – 2:0.

Підопічні Доменіко Тедеско забили гол вже на 2-й хвилині зустрічі. Юрі Тілеманс увійшов до топ-3 авторів найшвидших м’ячів в історії чемпіонатів Європи. Остаточний рахунок встановив Кевін Де Брейне.

Після двох турів усі чотири збірні у групі E набрали по 3 очки. Лідирує у квартеті – Румунія, збірна України замикає турнірну таблицю через найгіршу різницю м’ячів.

У заключному турі 26 червня Україна зіграє з Бельгією, а Румунія – зі Словаччиною.

• Чемпіонат Європи-2024. Група E. 2-й тур

Бельгія – Румунія – 2:0 (1:0)
Голи: Тілеманс, 2, Де Брейне, 80

Збірна України сьогодні покинула Дюссельдорф і повернулася до свого базового тренувального табору Євро-2024, який розташований у передмісті Вісбадена Таунусштайні. Команда Сергія Реброва розпочала підготовку до матчу з Бельгією, провівши тренування без участі гравців стартового складу поєдинку проти Словаччини.

Збірна Португалії впевнено перемогла Туреччину у другому турі Євро-2024 та достроково вийшла у плей-оф турніру – 3:0.

У першому таймі курйозний автогол записав на свій рахунок захисник збірної Туреччини Самет Акайдин. Після перерви першу результативну дію на Євро-2024 зробив Кріштіану Роналду, який асистував Бруну Фернандешу.

Дивіться також: Перша результативна дія Кріштіану Роналду на Євро-2024 (відео)

Роналду (39 років і 138 днів) став найбільш віковим асистентом в історії чемпіонатів Європи. Крім того, ця гольова передача стала для португальця восьмою на континентальних першостях. За цим показником він зрівнявся з чехом Карелом Поборскі.

• Чемпіонат Європи-2024. Група F. 2-й тур

Туреччина – Португалія – ​​0:3 (0:2)
Голи: Б. Сілва, 21, Акайдин, 28, автогол, Б. Фернандеш, 56

УЄФА визначився з автором найкращого голу першого туру на чемпіонаті Європи-2024. Ним став захисник збірної Туреччини Мерт Мюлдюр. Друге місце — у румуна Ніколає Станчу, який започаткував розгром збірної України (3:0).

Збірна Грузії здобула перше у своїй історії очко на чемпіонаті Європи. Підопічні Віллі Саньоля зіграли внічию з Чехією у другому турі Євро-2024 – 1:1.

Форвард збірної Грузії Жорж Мікаутадзе став шостим гравцем в історії, який забив обидва стартові голи своєї команди на чемпіонатах Європи. Гравець Меца став першим, якому підкорилося це досягнення, після українця Андрія Шевченка (2012).

Нападник Патрік Шик забив шостий гол за збірну Чехії та став найкращим бомбардиром в історії національної команди на чемпіонатах Європи.

Грузія – Чехія – 1:1 (1:0)
Голи: Мікаутадзе, 45+4, пен. – Шик, 59

Стали відомі стартові склади на перший матч ігрового дня, у якому зіграють команди Грузії та Чехії. З перших хвилин у складі грузинської збірної гратиме півзахисник Динамо Георгій Цитаїшвілі.

Нагадаємо, Польща стала першою збірною, яка втратила шанси на вихід у плей-офф Євро-2024. У двох турах групового етапу команда Міхала Пробежа зазнала двох поразок. Спершу поляки поступилися Нідерландам (1:2), а в другому турі підопічні Пробіж програли Австрії — 1:3.

22 червня. Восьмий ігровий день на чемпіонаті Європи-2024 відкриє матч між збірними Грузії та Чехії (початок гри – о 16:00 за київським часом) у квартеті F. Також сьогодні зіграють команди Туреччини та Португалії (19:00). Завершиться день поєдинком між Бельгією та Румунією (22:00) у групі Е, результат якого вплине на шанси збірної України вийти у плей-офф турніру.