ААФУ: Мотор Чанцева – у лідерах, Вікторія Радіонова – в відриві

...

Дніпро (Черкаси) розгромом відзначив дебют Столовицького – таким був стартовий тур року Чемпіонату ААФУ 2019/20.

Днепр в Черкассах устроил шикарный дебют Столовицкому и ряду новичков, фото tablo.ck.ua

Група 2 • 15-й ТУР

ФК Чернігів-Авангард – Вікторія (Миколаївка) – 0:2
Голи: Михайлюк, 12, Кузьмін, 70

ФК Чернігів-Авангард: Ширай, Троцик, Даценко©, Лакеєнко, Вересоцький, Сираш, Яловець (Грищенко, 37), Сердюк, Кирин, Ментей, Вовк (Алаєв, 68). Запасні: Рощинський, Бабашев, Поляниця. Головний тренер: Валерій Чорний.

Вікторія: Зарубін, Михайлюк, Нелін©, Чередниченко, Шевченко, Касьянов, Гранкін, Черніков (Цапій, 89), Кузьмін (Акімов, 76), Борисенко (Єременко, 62), Аржанов (Без’язичний, 83). Запасний: Зінченко. Головний тренер: Артем Радіонов.

17:00; 27.06.2020. Чернігів. Стадіон “Чернігів-Арена”; поле 4 (синтетика); +32С
Суддя: Гординський Артем (Київ)

Попередження: Сердюк, 7, Падун (тр.ЧА), 31, Вересоцький, 36, Кузьмін, 42, Черніков, 43, Даценко, 57, Чередниченко, 64
Вилучення: Вересоцький, 53 (повторне попередження)

Взимку ФК Авангард (Корюківка) змінив свою назву, а перший офіційний матч 2020 року проводив на «Чернігів-Арені». В гості завітав лідер – Вікторія не просто зберегла всіх основних гравців, а ще й дозаявила двох статусних новачків, один із яких (екс-нападник запорізького Металурга, київського Арсеналу та одеського Чорноморця Аржанов) вийшов на поле з перших хвилин.

Однак відкрив рахунок не він, а один із старожилів команди – фулбек Михайлюк. Він здорово долучається на стандарти, і цього разу після розіграшу кутового та подачі Касьянова на дальній стійці підстеріг воротаря й пробив йому на протихід – 0:1. Подвоїти рахунок старалися Борисенко, Кузьмін, Черніков, Гранкін, але їхнім ударам із дальньої та середньої дистанції то бракувало влучності, то виручав господарів голкіпер Ширай.

Погіршило становище авангардівців вилучення на початку другого тайму. Гості розвернули атаку назад, і в цей момент Кузьиін збив Вересоцький. У більшості Вікторія закріпила перевагу менш як за двадцять хвилин. Андрій Кузьмін, змістившись із правого флангу, на виконання завершив свій сольний рейд. Після його удару в дальній (лівий від воротаря) кут м’яч проскакав по газону, чим дезорієнтував Ширая – 0:2.

Навіть у меншості ФК Чернігів-Авангард намагався відігратися, в кількох моментах суперники давали бити з кута воротарського майданчика Ментею, Сердюку. Проте рахунок так і не змінився, тож Вікторія закріпилася на першому місці з уже 5-очковим відривом від ЛНЗ-Лебедин, чий матч із Тростянцем було перенесено за домовленістю сторін (через зайнятість команди в матчі за суперкубок Сумщини).

Дніпро (Черкаси) – Атлет (Київ) – 6:1
Голи: Чорний, 2, Савісько, 4, Авер’янов, 9, Шурубура, 39, Сторчоус, 43 (пен.), Чорний, 80 – Липовий, 84 (пен.)
Незабитий пенальті: Нікішов (Дніпро), 80

Дніпро: Панченко© (Самойленко, 78), Шурубура, Логвиненко, Онищенко, Молоков (Дашко, 54), Орел (Винниченко, 58), Сторчоус, Чорний, Білоус (Кулик, 46), Авер’янов (Нікішов, 75), Савісько. Запасних не залишилося. Головний тренер: Ігор Столовицький.

Атлет: Ваник (Шкуренко, 46), Швець, Тищенко, Руснак, Хоменко (Яценко, 46), Мовчан (Кавун, 46), Теймуров, Козачок, Андрущенко (Русан, 46), Костюк (Шлапацький, 78), Липовий©. Запасних не залишилося. Головний тренер: Дмитро Мурашенко.

18:00; 28.06.2020. Черкаси. Стадіон “Центральний міський”; поле 5; +32С
Суддя: Гулін Олексій (Дніпро)
Попередження: Шурубура, 30, Тищенко, 42, Нікішов, 82, Винниченко, 84, Русан, 89

Титулований черкаський тренер Столовицький, який приводив до титулів у ПФЛ місцевий професіональний клуб і кременчуцький Кремінь, очолив МСК Дніпро. Здавалося, приймаючи молодий колектив, що він може зробити? Але Ігор Михайлович зумів за час перерви в чемпіонаті радикально оновити склад. Хоча серед тих, хто прибув, немає жодного ветерана чи навіть гравця у віці 30 років, Дніпро з 12 новачками розпочав догравання чемпіонату з розгромної перемоги над міцним столичним Атлетом – командою цілком своєї «вагової категорії».

Уже в дебюті господарі провели стрімку атаку через правий фланг, а простріл Савіська прямо перед воротарем у дотик замкнув Вадим Чорний – 1:0. Тут же стрімкий фланговий гравець черкасців потурбував воротаря Ваника вже з протилежного флангу. А через дві хвилини уже Сторчоус видав низовий проникаючий пас, яким сповна скористався Ярослав Савісько – 2:0. Ще за п’ять хвилин гольова атака дніпрян пройшла вже через лівий край. Молоков дав довгу передачу на хід Авер’янову, і Максим завершив вихід один на один з воротарем несильним, але влучним ударом – 3:0 за дев’ять хвилин гри!

Далі Дніпро міг грати вже за рахунком. Вони час від часу брали в облогу карний майданчик атлетівців і розгортали багатоходівки. В одній із них Авер’янов, здається, бив, але м’яч обробив Денис Шурубура, розвернувся й розстріляв ворота – 4:0. І ще до перерви відбувся й п’ятий гол. Савісько проривався через правий край і був збитий Тищенком ціною жовтої картки та пенальті. Андрій Сторчоус – напевно, найдосвідченіший у команді господарів – ударом під поперечину реалізував 11-метровий – 5:0.

Після такого ураганного першого тайму другий перетворювався на формальність. Уже під кінець гри його оживили ще два пенальті. Спершу черкасець Савісько впав після контакту плече в плече з захисником Атлету Руснаком. Нікішов цілив вправо від воротаря, але Шкуренко парирував удар. Добре для дніпрян, що Станіслав встиг відкинути на Чорного, і Вадим сильним ударом зіграв на добиванні – 6:0. А крапку – той самий «гол престижу» – поставили гості. Під час подачі кутового Винниченко злегка притримав киянина Яценка (обидва гравці, до речі, вийшли на заміни), і рефері поставив третій за гру 11-метровий. Капітан атлетівців Андрій Липовий, який повернувся із друголігового Діназу, з позначки пробив у правий від воротаря кут, і капітан черкасців Панченко не міг тут нічим зарадити – 6:1.

Це перша розгромна перемога МСК Дніпро (Черкаси) на всеукраїнському рівні – і чудовий дебют Ігоря Столовицького на посту головного тренера.

Гол: Соколан, 14

Таврія: Завгородній, Захарченко, Яковенко©, Афендулов, Золотухін, Білокінь, Логвиненко, Гацько (Вакулинський, 55), Жавко (Довбиш, 78), Соколан, Ляницький (Шарай, 33; Роїк, 74). Запасний: Муравйов. Головний тренер: Олександр Клишня.

Зірка: Онопко, Мороз, Кривошей, Сидоренко, Мачелюк, Кутулупенко (Кияниця, 84), Хорольський© (Махиня, 53), Павлюк, Манастирний, Савицький, Замуренко. Запасні: Білан, Жданович, Мошенський. Головний тренер: Самір Гасанов.

17:00; 27.06.2020. Мар’янівка. Стадіон “Мар’янівський”; поле 4; +34С
Суддя: Мосейчук Андрій (Бердянськ)
Попередження: Гацько, 35, Кутулупенко, 50, Савицький, 83, Манастирний, 87, Мороз, 88

Зустріч п’ятої й четвертої команд першості при одному очку різниці між ними була центральною в турі. Таврія, якій перемога дозволяла обійти кропивничан у турнірній таблиці, задіяла відразу чотирьох новачків, у тому числі – й Білоконя, який раніше грав за одного з лідерів Першої ліги ПФЛ (харківський Металіст 1925).

Втім, уже в дебюті матчу могла виходити вперед Зірка: після подачі з флангу непогано пробивав головою Манастирний, але трохи неточно. У відповідь господарі провели кілька атак, десь третя з яких виявилася результативною. Причому, почалося все ще в центрі поля, де Білокінь перехопив м’яча у Павлюка та вистелив пас на хід Соколану. Євгеній вискочив один на один із воротарем і не допоміг навіть відчайдушний підкат захисників Зірки, які намагалися винести м’яча з лінії воріт – 1:0.

По рахунку Таврія грала впевнено, хоча в першому таймі й провела вимушену заміну (травмованого Ляницького замінив інший дебютант – Шарай). Цілком могли подвоювати рахунок все той же Соколан, а також Гацько та Золотухін, але реалізувати свої шанси їм не вдалося. Рахунок зберігся мінімальним до кінця зустрічі, тож тепер четверта в таблиці – Таврія, і вона випереджає переможеного суперника на два очка.

Перемога (Дніпро) – Мотор (Запоріжжя) – 0:1
Гол: Шитов, 33

Перемога: Петрусь©, Гнідий, Баширов (Давиденко, 82), Бойко (Володін, 46), Швець, Р.Курдас, Д.Курдас, Іванов (Голуб, 62), Аль-Азумі, Рудавський, Кучер (Яковенко, 68). Запасний: Макаров. Головний тренер: Євгеній Фетісов.

Мотор: Вічний, Місюра, Пєсков©, Порубльов, Гапончук (Бандурін, 74), Шитов, Калиничев, Крук (Ломака, 58), Рахмуні (Плахтир, 80), Довбиш (Дібрівний, 46), Кардаш. Запасний: Олійник. Головний тренер: Анатолій Чанцев.

13:00; 27.06.2020. Дніпро. Стадіон “Молодіжний парк”; поле 3; +32С
Суддя: Кофанов Микита (Харків)
Попередження: Гнідий, 27

Відразу десять гравців провели свої перші матчі за Перемогу в ААФУ під керівництвом Євгенія Фетісова, який з цієї зими виконує обов’язки головного тренера дніпрян. А от Мотор у стартовому складі задіяв лише одного новачка – причому захисник Гапончук добре знаний у Запоріжжі за виступами в складі класичного Металурга.

Гості на правах лідера – та ще й більш зіграного й досвідченого – розпочали впевнено й захопили ініціативу. Спершу видав сольний рейд із ударом Рахмані, потім Шитов після кутового дуже небезпечно пробив головою, пристрілку проводили Калиничев і Кардаш. Натомість, Перемога старалася втікати в контратаки. Кілька разів Аль-Азумі та Кучер здорово проривалися через півполя, але все ж оборона Мотору справлялася з цими загостреннями.

А після півгодини гри запоріжці повели в рахунку. Допоміг стандарт: Місюра далеко на правому фланзі пройшов Аль-Азумі, але був збитий Швецем. Подачу Довбиша зі штрафного на дальній стійці замкнув головою Леонід Шитов – 0:1. Це третій гол у сезоні для центрального півзахисника. Від більш крупного рахунку Перемогу врятував воротар Петрусь – він потягнув розкішний удар Кардаша під поперечину й виграв чистий вихід один на один із Рахмуні, а також дальнобої від Рахмуні (в першому таймі) та Кардаша (в другому).

Заради справедливості, треба відзначити, що Перемога намагалася відігратися й кілька разів була до цього близька. Вічному довелося вступати в гру після ударів Р.Курдаса, Кучера, а Аль-Азумі після перерви влучив у стійку. А наприкінці гри ледве не пройшла поперечна передача на Яковенка, після якої він виходив би сам-на-сам з воротарем. Зате ця мінімальна перемога принесла максимальну користь запоріжцям – зважаючи на нічию в Маріуполі, вони вперше з 5-го туру очолили турнірну таблицю.

Яруд (Маріуполь) – ФК Вовчанськ – 1:1
Голи: Сандрак-Вінницький, 58 – Батусов, 24

Яруд: Хоменко, Бояринцев©, Мухін, М’ясников, Денисов, Цолан, Безлепкін (Савін, 46), Доберчук (Демідов, 90+2), Савчук (Кілікевич, 70), Плачков (Пелипак, 46), Сандрак-Вінницький. Запасний: Вершинін. Головний тренер: Дмитро Єсін.

Вовчанськ: Шаповал, Джаухар, О.Мизюк, Покосенко, Чепіга, Ралюченко (Костюк, 77), Іванченко©, Коваленко (Ньємб, 85), Мряченко, Батусов (Якименко, 63), Галушка (Соломаха, 63). Запасний: Москаленко. Головний тренер: Леонід Бояринцев.

17:00; 28.06.2020. Маріуполь. Стадіон “Західний”; поле 4; +29С
Суддя: Ільченко Дмитро (Бердянськ)
Попередження: Покосенко, 55, М’ясников, 71

Яруд тільки шістьма днями раніше розпочав заняття, тому в матчі з лідером групи свідомо обрав тактику гри «другим номером», віддавши ініціативу й покладаючись на швидкі атаки в відповідь. У першому таймі ФК Вовчанськ скористався своєю територіальною перевагою, відкривши рахунок у середині 45-хвилинки. Простріл Коваленка замкнув Дмитро Батусов – 0:1.

Попри спроби закріпити рахунок, «вовкам» не вдалося забити вдруге. Й після перерви маріупольці змогли вирівняти становище. Подачу Савчука з лівого краю ударом головою замкнув Владислав Сандрак-Вінницький – 1:1. Шостий гол для форварда Яруду при п’яти результативних передачах.

Треба сказати, що матч мав усі можливості не закінчитися внічию – але обидві команди не реалізували свої нагоди, тож переможця не виявили. І ситуацією сповна скористався запорізький Мотор.