Олімпія – володар Кубка України серед аматорів 2019/20!

...

Вікторія поступилася в матчі-відповіді вдома.

Олімпія - володар Кубка ААФУ, фото Сергія Загоруйка, aafu.org.ua

Нічия 1:1 у першій зустрічі залишила максимальною інтригу в трофейному матчі-відповіді. Зі всією відповідальністю, в основних складах і з бойовим настроєм вийшли на поле обидві команди. Відзначимо, що Вікторія змінила воротаря (замість Зарубіна – Зінченко), а також на підтримку Касьянову та Гранкіну в центрі поля відрядила Неліна. Що ж стосується Олімпії, то вона виставила максимально бойовий свій склад на сьогодні. За винятком травмованого Момота та Світличного, якому в вирішальних матчах кубка все рідше дістається місце в стартовому складі.

Господарі розпочали бадьоро, гостра подача Чернікова оминула всіх на дальній стійці. У відповідь Кунєв після пасу з глибини дещо поспішно пробив повз ворота. А пізніше Радченко з дуже пристойної відстані несподівано пробив зі штрафного – розраховуючи, напевно, на рикошет, але ніхто під м’яч не «підвернувся». Лише після 30 хвилини пішли моменти у Вікторії. Спочатку голкіперу Казакову довелось відбивати прицільний удар Борисенка (цей вінгер добре б’є з правої, граючи на правому краю півзахисту), а потім господарі відібрали м’яча на правому фланзі в Дземку, пішла швидка атака й Аржанов із лінії карного майданчика ще раз перевірив савинцівського воротаря. Був ще один момент, коли простріл з лівого флангу загострив гру біля воріт Олімпії, але після рикошету Нелін невдало спіймав м’яча на ногу й пробив геть у бік від воріт.

Перший тайм завершився без голів – отже, три з чотирьох таймів двоматчевого кубкового фіналу ніяк не могли визначити переможця. Розв’язку, як виявилося, суперники приберегли вже на четверту 45-хвилинку протистояння. І вже відразу після перерви майстер стандартних положень Олімпії Ола Фабунмі з «точки Шевченка» ледве не закинув м’яча в дальню дев’ятку. У господарів відразу кілька атак «захлинулося», тому що останній пас не доходив до адресата – форварда Аржанова.

І якщо в попередніх моментах жодній з команд не вдавалося забити, то на 53-й хвилині відбувся вирішальний гол, який і визначив підсумок протистояння. Після навісу з лівого краю Кунєв скинув у центр на вчорашнього іменинника Субочева. З першим ударом Віталія воротар справився, а от повторним півзахисник Олімпії заштовхнув м’яча в ворота суперників – 0:1. Справжній герой фіналів Субочев – забив у обох вирішальних матчах!

Вікторія опинилася в ситуації, коли треба було забивати, а в таких випадках часто команді доводиться розкриватися. Чим кілька разів ледве не скористалися суперники. Здорово діяв Кунєв, який відібрав м’яча у Яценка та хорошим закиданням вивів прямо на воротаря Стрельцова. Правий форвард Олімпії був дещо під кутом, тому переграти Зінченка не зумів. У відповідь розгорнула свої атаки Вікторія – спершу Акімов сам пробив вище воріт, потім після його навісу не влучив у ціль і Аржанов. Але при цьому Олімпія дуже гостро діяла на контратаках: один її гол не зафіксували через офсайд, а пізніше Стрельцов, зреагувавши на незручну скидку від одного захисника на іншого, вирвався прямо на воротаря, але запустив м’яча вище воріт. А ще через кілька хвилин після прострілу Кунєва та зручної скидки від Фабунмі Співак, який недавно вийшов на заміну, жорстко поставив ступню під м’яч і не влучив із вбивчої позиції…

За хиткого рахунку кожен удар мав значення, і фінал тримав у напруженні аж до фінального свистка. Тим більше, Без’язичний, Аржанов, Акімов відзначалися гострими, потенційно гольовими випадами. Але все ж матч закінчився перемогою команди гостей. Обидві команди вперше боролися в фіналах за Кубок України серед аматорських команд. Трофей, відповідно, став першим такого рівня для ФК Олімпія із Полтавської області.

Жюрі визначило найкращих гравців фінального протистояння. В Олімпії – це Віталій Субочев, у Вікторії – Володимир Аржанов. У церемонії нагородження взяли участь перший віце-президент ААФУ Олександр Каденко, відповідальний секретар ААФУ Сергій Загоруйко, голова Асоціації футболу Сумської області Андрій Прохорович, член Виконкому ААФУ Микола Желєзний. Вони нагородили переможців і фіналістів медалями, вручили пам’ятні нагороди за внесок у розвиток футболу ентузіастам і організаторам гри, а також кубок – ФК Олімпія (Савинці). Нагадаємо, обидві команди, які досягнули виходу в фінал Кубка України серед аматорів, отримують право зіграти в сезоні 2020/21 Кубка України й помірятися силами з професіоналами. А попереду – вирішальні матчі першого етапу Чемпіонату України серед аматорських команд, фінальна стадія та супер-фінал. Серпень місяць обіцяє стати дуже насиченим і цікавим!

Найкращий гравець матчу (коментар SportArena.com): Віталій Субочев

Атакувальний півзахисник Олімпії забив у обох фінальних матчах у ворота Вікторії. Він зв’язував лінії, брав участь у комбінаційній грі й заслужено отримав відзнаку від жюрі організаторів турніру.

Вікторія (Миколаївка) – Олімпія (Савинці) – 0:1 (перший матч – 1:1)
Гол: Субочев, 53

Вікторія: Зінченко, Михайлюк, Чередниченко, Яценко, Цапій (Без’язичний, 78), Нелін, Гранкін, Касьянов (Акімов, 56), Черніков, Борисенко, Аржанов. Запасні: Зарубін, Ретушняк, Шимко. Головний тренер: Артем Радіонов.

Олімпія: Казаков, Дземку, Малик, Ковтун (Тарганчук, 57), Рудченко (Гулович, 85), Радченко, Фабунмі, Субочев, Богомаз, Стрельцов (Співак, 76), Кунєв (Світличний, 82). Запасний: Макаренко. Головний тренер: Олександр Кулик.

Арбітр: Артем Михайлюк (Київ)
17:00. смт. Миколаївка (Білопільський район, Сумська область). Стадіон «Вікторія»; поле 4; +33С

Попередження: Рудченко, 10; Борисенко, 36; Богомаз, 39; Черніков, 62; Кулик (головний тренер ОС), 62; Яценко, 67; Співак, 90+3