Інгулець в меншості втримав нічию з Минаєм

...

Суперники поділили важливі очки в боротьбі за п'єдестал Першої ліги.

Олександр Олійник, Sport Arena

Перед грою

Вивіска матчу вже привернула до себе уваги ряду ЗМІ – поєдинок транслювався на ТК Футбол, а словесні баталії між Спортдиром Миная Михайлом Кополовцем і президентом Інгульця Олександром Поворознюком були барвисто розписані в більшості спортивних Інтернет-ресурсах України.

Поєдинок на Минай-арені супроводжувався і важливістю очок для кожної з команд. Перед звітним матчем Інгулець одноосібно очолював турнірну таблицю Першої ліги, а ось в разі перемоги Миная, команди могли зрівнятися за кількістю набраних пунктів.

У поточному сезоні команди вже двічі зустрічалися – в першому колі поєдинок в Петрово закінчився нічиєю (1:1), а ось в Кубку України переможця довелося визначати в серії пенальті, де Минай виявився більш удачливим (1: 1, 6: 5 по пен.).

Гра

Початок матчу був відкладений мінімум на 15 хвилин через аномальний дощ на Закарпатті. Втім, злива з градом не стала на заваді для проведення центрального матчу туру в Першій лізі. З перших хвилин команди звикали до досить вологому газону, тому м’яч особливо не тримався у гравців як Миная, так і Інгульця.

Перший момент у матчі відбувся на 12-й хвилині зустрічі. Нурієв наблизився до лінії штрафного і потужно пробив – Шуст впевнено відбив м’яч в сторону. Через складний газон гравці намагалися все частіше доставити м’яч за допомогою довгих передач і закидів, а ось небезпечних і реальних шансів для взяття воріт практично не було: Минай та Інгулець не могли зв’язати і кілька точних передач на половині поля суперників. Пригадується ще сольний рейд Пиняшко і удар Книша, який потягнув Шуст, а також ще один дальній постріл Оринчака, з яким впорався Шуст.

По такій грі важливу роль повинні були зіграти стандарти. Один з них привів до голу Сітчінави, однак у форварда Інгульця був зафіксований офсайд. А ось Минаю вдалося вийти вперед завдяки ефектній атаці на 40-й хвилині. Оринчак віддав хитрий пас на Книша, хавбек господарів знайшов у штрафному набігаючого Нурієва і 7-й номер Миная чітко пробив під Шустом – 1:0. Практично відразу господарі могли подвоїти перевагу, але удар головою Оринчака після навісу Стасюка пройшовся поруч зі штангою. А прямо перед свистком на перерву свій шанс не реалізував Ткачук.

Після перерви Сергій Лавриненко кинув в бій відразу трьох гравців – Мишуренко, Бартуловіча і Квасного. Однак більш активним був Минай, який грав навісами з флангів від Жичикова і Стасюка. Та й на 55-й хвилині задача у Інгульця ускладнилася – Семенко отримав другу жовту картку за фол проти Оринчака і достроково покинув поле.

Минай, будучи в більшості, намагався відразу подвоїти перевагу – удар Стасюка на себе прийняв каркас воріт, удар Оринчака ногами відбив Шуст, а Шпак з-за меж штрафного майданчика пробив над поперечиною.

Підопічні Василя Кобіна продовжували атакувати. Пиняшко крутив в дальній кут – Шуст в неймовірному стрибку перевів м’яч на кутовий. Але Інгулець проявив характер – на 73-й хвилині помилився Жичиков, Квасний прострілив, Мишуренко замкнув – 1:1!

Фінальні хвилини матчу пройшли під акомпанемент грозової зливи і шквального вітру. Фанати за стадіоном продовжували підтримувати своїх улюбленців, а ось гравці на полі більше збивалися на зриви атак – в цілому, головний арбітр матчу Ігор Пасхал показав дев’ять жовтих і одну червону картки. Однак з небезпечних моментів можна згадати неймовірний удар Кополовця в компенсований час – м’яч розминувся з поперечиною воріт Шуста.

Після гри

Нічия Миная і Інгульця істотно загострює боротьбу за перше місце в Першій лізі. Лідирують Металіст 1925 і Інгулець (по 41 очку), Агробізнес і Рух йдуть слідом по 40 очок, Волинь, Оболонь і Минай по 38. Вся інтрига попереду!

Man of the Match: Олександр Мишуренко (Інгулець)

Тут можна відзначити і Нурієва з Пиняшко, які показали, мабуть, одну з кращих ігор у сезоні, і Шуста, дії якого нівелювали ряд ударів, що летіли у ворота і неймовірну кількість подач в район воротарського. Але герой Мишуренко! Це його другий гол поспіль, саме його удар приніс перемогу в минулому турі, а сьогодні 32річний форвард був в потрібному місці і в потрібний час.

ФК Минай – Інгулець (Петрове) – 1:1
Голи: Нурієв, 39 – Мішуренко, 73

Минай: Попович, Жичиков, Никитюк, Маткобожик, Стасюк, Ткачук, Глагола (Голодюк, 17; Шпак, 46), Пиняшко, Книш (Кополовець, 76, Оринчак (Вагін, 66; Микуляк, 77), Нурієв. Запасні: Сидоренко, Кіча, Карноза, Гавриленко, Допілка, Машталір, П.Луців. Головний тренер: Василь Кобін.

Інгулець: Шуст, Запорожець, Загальский (Мішуренко, 46), Коваленко (Козак, 67), Кучеренко, Балан, Щедрий (Бартулович, 46), Сітчінава (Мкомола, 70), Лупашко, Синегуб (Квасний, 46), Семенко. Запасні: Лепка, Сениця, Коробка. Головний тренер: Сергій Лавриненко.

Попередження: Ткачук, 22, Микитюк, 37, Маткобожик, 57 – Сітчінава, 9, Семенко, 19, Козак, 68, Мкомола, 80, Бартулович, 85, Квасний, 88, Шуст, 90+ 3.
Вилучення: Семенко, 55 (повторне попередження).

18:00. м Минай. “Минай-арена”.
Арбітр: Ігор Пасхал (Херсон).

Протокольні дані звірені з офіційним протоколом арбітра.