Оболонь-Бровар та Інгулець зіграли внічию в матчі з двома вилученнями і пенальті

...

Напружена зустріч команд завершилася нічиєю - 1:1.

Оболонь-Арена, stadiums.at.ua.

Влад Власенко, Sport Arena

27-й тур Першої ліги закривався в Києві: міцний Інгулець відправився в гості до Оболоні-Бровар. Команда з Кіровоградської області їхала тільки за перемогою, щоб знову повернутися на першу сходинку турнірної таблиці. Раніше в цьому турі підопічних Сергія Лавриненка випередив Минай, який мінімально обіграв Гірник-Спорт (1:0). Все ще на вихід в еліту українського футболу претендують і Пивовари, але ситуація перед матчем у них була менш райдужна: лише сьомий рядок і 7 очок відставання від третього місця, що дозволяє вийти в УПЛ.

Після виходу з карантину (обидві команди підтримували це рішення на Раді ліг ПФЛ) Інгулець на радість президенту клубу Олександру Поворознюку показував виключно якісний футбол: до зустрічі з Оболонню команда Лавриненка виграла 5 матчів, а ще 2 рази зіграла внічию. Протилежна картина у киян, яким вдалося з 7 проведених ігор після відновлення сезону добути лише 2 перемоги (проти Чорноморця і Миколаєва) при 3 нічиїх та 2 поразки. Одним словом, настрій перед грою у команд було різним. У першому колі Інгулець переміг Оболонь-Бровар з рахунком 2:0: дубль на рахунку Ніки Січинава, якому сьогодні, м’яко кажучи, вдався трохи менш яскравий матч.

Не на всіх гравців перед зустріччю могли розраховувати наставники, маючи по одному дискваліфікованому в своїх складах. Валерій Іващенко не міг випустити на поле захисника Олександра Голікова, а Сергію Лавриненко довелося обійтися без півзахисника Іллі Коваленко, який в своїй кар’єрі раніше протягом 3 років виступав як раз за Пивоварів.

Команди досить бадьоро почали матч, але якщо після стандарту з флангу і кутового Оболонь-Бровар не створила небезпечних моментів, то Інгулець почав з місця в кар’єр: спершу після подачі з кутового здорово головою пробив Олександр Кучеренко, але його удар парирував Олександр Федорівскій, а вже через пару хвилин з передачі Лупашко в штрафну увірвався Січинава і пробив – м’яч полетів повз ворота киян. До 15-й хвилині здорово бив зльоту після скидки Балана Мишуренко – знову врятував господарів воротар. З перших хвилин команда з Петрово заволоділа ініціативою.

Найбільш активним в нападі гостей в першому таймі був грузинський форвард Ніка Сичинава, але це і не дивно, адже він уже забив 16 голів в цьому сезоні і бореться за звання кращого бомбардира з Денисом Кожановим з Волині та Анатолієм Нурієвим з Миная (по 17).

Однак, занадто велике бажання лідера гостей забити зіграло з ним злий жарт: у одному з епізодів близько чужої штрафної під час боротьби за м’яч Січинава прямою ногою в’їхав в Микиту Безуглого – Віталій Романов спершу показав форварду жовту картку, але після перегляду VAR покарав його прямим видаленням і автоматично позбавив Ніку можливості зіграти в наступному турі проти Кременя. Сергій Лавриненко лише саркастично посміхнувся в камеру, показавши великий палець, а Січинава швидко переодягнувся і пішов на трибуни брати участь в грі вже як глядач.

Після видалення Інгулець став менше атакувати, а в кінцівці тайму і зовсім пропустив. Відкрив рахунок в матчі Олександр Батальський, забивши вже свій 10-й гол в нинішньому сезоні. Не встиг за форвардом захисник Інгульця Андрій Семенко, в результаті чого той в ближньому бою переграв Шуста. Відзначимо відмінний асист з боку Олексія Савченка, який примудрився віддати м’яч на Батальського вже лежачи на газоні.

Після перерви кияни відчували себе більш впевнено, але все ж прагнення Інгульця заробити хоч якісь виїзні очки давало про себе знати. З роздягальні гості вийшли зарядженими на атаку, незважаючи на те, що у них на одного гравця було менше. Втім, небезпечних моментів команди створювали не надто багато, до того ж гра стала більш жорсткою і команди стали частіше здійснювати дрібні фоли. Зі стандарту непогано пробивав Максим Білий, але досвідчений Богдан Шуст врятував ворота Інгульця.

Київський клуб по-справжньому пожвавився лише до середини другого тайму. Спершу вихід один на один не зміг реалізувати вийшовший на заміну бразилець Гуті, який промазав мимо воріт, а через кілька хвилин Ігор Мединський пробивав вже по воротах без Шуста, але підстрахував свою команду і не дозволив їй пропустити другий м’яч Олександр Кучеренко, вибивши летівший м’яч з власного воротарського. Інгулець відповів потужним, але неточним ударом Синегуба.

На 71-й хвилині команда з Петрово і зовсім забила в меншості, але м’яч від Мишуренко пізніше був скасований після перегляду VAR. Віталію Романову в вухо підказали, що гравець Інгульця був найближче до воріт під час навісу на нього від вийшовшого на заміну Володимира Коробки.

В кінці була нервова гра, що і втілилося в подальші події на полі. Бразилець Гуті знову мав шанс відзначитися, але не реалізував хороший момент. Знав би він, що через кілька хвилин його гол міг би дуже стати в нагоді команді. Через деякий час Білий у власному штрафному відмахнувся ліктем проти Андрія Семенка під час верхової боротьби, а Романов після перегляду відеоповтору призначив пенальті у ворота Оболоні-Бровар і зрівняв склади команд. До точки підійшов Ігор Загальский і пробив в нижній кут – Федорівскій м’яча торкнувся, але не парирував удар.

У кінцівці зустрічі Інгулець намагався і зовсім вирвати три очки (арбітр додав 7 хвилин), постійно атакуючи і загострюючи близько чужій штрафній, але вичавити максимум гостям все ж не вдалося. Найбільш реальний шанс в кінці матчу мав Балан, але пробив неточно з гарної позиції після пасу Коробки.

Таким чином Інгулець втратив перше місце за підсумками 27-го туру, упустивши на 1 очко вперед Минай, а Оболонь-Бровар продовжує перебувати на сьомій позиції. У наступному турі кияни зіграють на виїзді з Балканами, а команда з Кіровоградщини вдома прийматиме Кремень.

Man of the match - Віталий Романов

Як це часто буває в українському футболі, багато в чому гра залежала від дій і рішень арбітра і роботи суддів з VAR. Все ж є великі сумніви, що матч завершився б нічиєю, якби в першій половині гри Віталій Романов не вилучив Ніку Січинаву, а в другому таймі не відмінив взяття воріт від Мишуренко, а потім не вирішив призначити пенальті у ворота киян. Здавалося б, якщо розмова йде про суддю і відеоповтори, то це обов’язково погана історія, але в цьому матчі рішення Романова важко заперечити. Напевно знайдуться незадоволені “фемідою”, як і кожен клуб, який в результаті будь-яких рішень арбітра втрачає очки, але в цьому випадку можна сказати про те, що суддя впорався непогано і прийняв хоч і вплинувші на результат, але правильні рішення. Причому, по ходу гри на користь обох команд, що говорить про неупередженість Романова.

Оболонь-Бровар – Інгулець 1:1 (1:0)

Голи: Батальський, 45 – Загальский, 88 (пен.)

Попередження: Слободян, Майданевич, Білий, Валєєв, Гуті – Козак, Запорожець

Вилучення: Білий, 87 – Січинава, 33

Оболонь-Бровар (стартовий склад): Федорівскій, Майданевич (Улянченко, 84), Білий, Безуглий, Мате (Прокопенко, 59), Савченко (Гуті, 46), Слободян, Мединський, Гуськов (Бровченко, 55), Валєєв, Батальський (Ковбаса, 90+2)

Запасні: Литвиненко, Тюрін, Островський, Ковбаса, Улянченко, Коваленко, Бровченко, Рябцев, Прокопенко, Гуті, Касимов, Потопальський

В.о. головного тренера: Валерій Іващенко

Інгулець (стартовий склад): Шуст, Запорожець (Загальский), Мишуренко (Мкомола, 90+ 3), Козак (Коробка, 58), Бартуловіч (Щедрий, 69), Кучеренко, Балан, Січинава, Лупашко, Синегуб, Семенко (Павлов, 88)

Запасні: Лепка, Сениця, Загальский, Мкомола, Фатєєв, Коробка, Павлов, Плохотнюк, Щедрий

Головний тренер: Сергій Лавриненко