Яворський – Металіст 1925 – 3:2. У Миколаєві – свято!

...

МФК Миколаїв сенсаційно обіграв харків'ян завдяки хет-трику свого №10.

mfc.mk.ua

Ярослав Смілянський, Sport Arena.

Всяке бувало в історії взаємин двох клубів, але все якось неприємне для харків’ян: на своєму полі МФК Миколаїв (ще при вихованці харківського футболу Шищенко) громив Металіст 1925 – 3:0, в першому колі відстояв нульову нічию на полі одного з претендентів на підвищення в класі. Тому, хоча по турнірному становищу і могло здатися, що суперники не рівня один одному, гостям потрібно було вже дуже обережно поставитися до цього виїзду на спекотний південь України.

Складами суперники навряд чи здивували. МФК Миколаїв після вдалого виїзду в Одеську область (3: 1 над Балканами після декількох невдалих ігор) залишив практично незмінним стартовий склад – за винятком рокіровки лівого вінгера Кравченко / Зарічнюк. А от харків’яни, абсолютно несподівано припинивши співпрацю зі своїм найкращим асистентом в історії – Романовим, змушені були на місце лівого вінгера ставити номінального захисника Османа, який активно змінювався зонами з універсалом Ченбай. Знову змогли вийти одночасно обидва бразильця: Дерек з глибини, ближче до атакуючого хавбека Ямполя, а вінгер Лукас – номінально центрфорвардом.

До речі, саме Лукас Вентура виявився найпомітнішим гравцем дебюту зустрічі: відразу кілька раз за рахунок юркости він виривався на небезпечні позиції і в одній із ситуацій швидко зреагував на перший м’яч від свого воротаря і вийшов прямо на Агаларова, але із забійної точки пульнул по горобцях. У відповідь перевірив пильність Сидоренко Яворський: він замикав навіс Вітенчука з правого краю, але удар з відскоком від газону вийшов аж надто слабким для реальної небезпеки. Чи то справа – через дві хвилини. Після ауту Черепущак зарядив мало не з центру поля діагональ на протилежний край поля, Кравченко з лівого флангу протягнув простріл і Вадим Яворський, випередивши на мить Поспєлова, в один дотик замкнув передачу – 1: 0. Третій гол за миколаївців і 12-й в чемпіонаті в цілому для вихованця одеського футболу, який починав сезон у краматорському Авангарді.

Гол по річної стомленої грі – велика заявка на загальний успіх, але якщо справа була в дебюті – попереду багато подій. І пішов неспішний, але впевнений обмін ударами. Те Дерек після блокувань і рикошетів продерся, але завершував недостатньо акцентовано. Те Савін змусив попрацювати миколаївського воротаря Агаларова. А у господарів Кравченко і Яворський били з різних позицій – голкіперу харків’ян Сидоренко довелося і вступати в гру, і похвилюватися, коли автор першого гола ледь не закрутив у дальню дев’ять. А коли все той же Яворський заробив штрафний і сам же відгукнувся на низову передачу, ще й підсік м’яч практично в каркас воріт. Миколаївці настільки розгортали суперника, що в одному з моментів Кравченко навіть махнув повз м’яч із забійної точки.

Знатний перший тайм вийшов у господарів, але не вистачало другого голу, і дуже вже боязкий і невпевнений для гостей – якщо вимагати від них за мірками претендентів на Favbet Лігу. Напевно, це розуміли і самі харків’яни, тому що перед перервою Металіст 1925 досить несподівано відігрався. На кутовий від Ямполя пішов Дмитро Поспєлов і здорово завершив, продавивши суперників і відправивши головою якось по центру – 1: 1. Реабілітувався за невпевнені дії при голі суперників, та ще через хвилину на пару з товаришем знешкодив без удару небезпечного суперника (до речі, Яворський, потрапивши в «коробочку», вимагав пенальті – але його не дочекався).

Втім, початок другого тайму знову було за миколаївцями. Могли забивати Яворський і Кравченко, по черзі не дісталося подачу штрафного з правого краю. А через кілька хвилин дуже простий, і від того ще більш прикрий м’яч пропустили харків’яни. Отримавши м’яч від Охрончук, рушив вперед Паламар і засадив в штангу, але відскік вийшов як раз на лівий край штрафного майданчика, де чергував Яворський. Потрапити в порожні ворота (адже голкіпер кинувся рятувати туди, куди бив попередник) для Вадима не склало труднощів – 2: 1. 13-й гол у чемпіонаті для «десятки» господарів.

Але гра вже стала хиткою, понеслися атаки і Металіст 1925 відігрався вдруге в матчі. Починав атаку Дерек, але, під тиском суперників, змушений був котити лівіше – на земляка. Здавалося, позиція Лукаса НЕ обіцяє нічого хорошого, але харківський «колобок» продавив суперника Ляшевського і з правої ноги низом «прошив» дальній кут – 2: 2. Рідкісне для Першої ліги виконання. Однак понаслаждаться цим голом гостям випало недовго. Вони втратили м’яч на чужій половині поля, Паламар сміливою низової передачею розрізав редут харків’ян, Кравченко навісив, а Вадим Яворський головою в падінні переправив м’яч у ворота – 3: 2. 14-й гол у сезоні. До речі, це типу інсайд, свого часу ті, хто пропустив від нього три м’ячі, серйозно до нього придивлялися …

Гості настільки хотіли відігратися, що залишилися в меншості. Лукас, увірвавшись в штрафну через лівий край, зачепився за воротаря і впав. Пенальті? Ніт. Рефері зафіксував фол атакуючого, причому, повтори підтвердили, що Балакін мав причини для цього – бразилець, не встигаючи, ногою в’їхав в плече Агаларова, вже накрило м’яч … Але чи червона це? Вапріс … Ще одна проблема для харків’ян, якщо врахувати, що Жук, ледь вийшовши на поле, травмувався і Хруслова довелося витрачати зворотну заміну. Навіть в меншості Металіст 1925 намагався відігратися – з кута воротарського пробивав Банасевіч, але Агаларов на реакції потягнув м’яч.

47 очок залишається у Металіста 1925 – за три тури, що залишилися їх буде непросто відіграти, шанси залишаються більше для теорії математики. 29 очок у миколаївців – закріпилися на дев’ятому місці. Вже зараз можна сказати, що Ілля Близнюк успішно очолив тренерський штаб «корабелів».