favbet
favbet

Карлсен і Вашьє-Лаграв лідирують після першого раунду міжнародного онлайн-турніру

Магнус Карлсен організував турнір з призовим фондом 250 тисяч доларів.

Магнус Карлсен, Getty Images

Чемпіон світу з шахів Магнус Карлсен і французький шахіст Максим Вашьє-Лаграв лідирують після першого раунду міжнародного онлайн-турніру, який організував норвежець. Призовий фонд турніру становить 250 тисяч доларів. Переможець отримає 70 тисяч, володар другого місця – 45 тисяч, а третього – 30 тисяч.

У першому раунді Карлсен обіграв Хікару Накамуру в “Армагедоні” (3:2), Вашьє-Лаграв двічі переміг Аніша Гірі, ще дві гри звівши до нічиєї (3: 1).

Китаєць Дін Ліжень був сильніше Алірези Фірузджи (2,5: 1,5). Фабіано Каруана, завдяки перемозі в останній партії чорними, був сильніше Яна Непомнящего (2,5: 1,5).

Гросмейстери зіграють між собою матчі з чотирьох партій в рапід (по 15 хвилин + 10 секунд на кожен хід) – за перемогу в якому шахіст отримає 3 очки. При рівному рахунку буде проводитися «армагедон». В такому випадку переможець отримує 2 очки, переможений – 1. Підсумкова таблиця буде оформлена після закінчення всіх 8 раундів, поточний стан організатори рахують за загальними правилами шахів – 1 очко за перемогу і 0,5 очок за нічию.

Четверо найкращих вийдуть в півфінал турніру, який, як і вирішальний матч, буде проводитися за аналогічною системою.

Нагадаємо, Каруана, Дін Ліжень, Непомняшій, Вашьє-Лаграв і Гирі є учасниками турніру претендентів з шахів, який був перерваний в кінці березня після першого кола через пандемію коронавірусу.