Ілля захистив чемпіонський титул на паралельних брусах з особистим рекордом, а також взяв перше континентальне золото на перекладині

Ковтун завоював дві золоті медалі на ЧЄ-2024 зі спортивної гімнастики, Чепурний став третім у опорному стрибку - Спортивна гімнастика

Илья Ковтун, Norman Seibert

Українець Ілля Ковтун за один день виборов дві золоті медалі на чемпіонаті Європи-2024 зі спортивної гімнастики, який проходить в італійському Ріміні. У скарбничці збірної України також опинилась бронза, завойована Назаром Чепурним.

Спочатку Ілля здобув тріумф у вправах на паралельних брусах. У фіналі українець набрав 15.633 бали – на 0.767 більше, ніж у найближчого переслідувача. Цей результат став рекордним у кар’єрі Ковтуна, а також найкращим на чемпіонатах Європи у цій дисципліні з 2016 року.

Ілля на цьому досягненні зупинятися не став і здобув ще одну золоту нагороду – у вправах на перекладині. Результат 14.600 балів – повторення особистого рекорду Ковтуна.

Двома найвищими нагородами для України справа не обмежилася. Назару Чепурному не вдалося поборотися за медалі на паралельних брусах (6-е місце), зате раніше він зміг завоювати бронзу в опорному стрибку. Менше балу при цьому співвітчизнику поступився Ігор Радівілов, який залишився за крок від п’єдесталу.

Чоловічий чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики у Ріміні завершиться завтра, 28 квітня. А вже з другого до п’ятого травня — також в Італії — відбудеться континентальна першість зі спортивної гімнастики серед жінок.

Джерело: Суспільне Спорт