Марущак стала першою українкою, що завоювала три золота на ЧС з важкої атлетики

Теперь в активі України — шість медалей на чемпіонаті в Ташкенті

Марущак стала першою українкою, що завоювала три золота на ЧС з важкої атлетики - Важка атлетика

Алина Марущак, фото - UWF

Українка Аліна Марущак здобула одразу три золоті медалі на чемпіонаті світу з важкої атлетики, який проходить у Ташкенті (Узбекистан). Марущак стала абсолютною чемпіонкою у ваговій категорії до 81 кг.

Спочатку українка підняла найбільшу вагу в ривку (штанга — 113 кг). Марущак також стала найкращою в поштовху, подужавши 135 кг із другої спроби.

За сумою ривка та поштовху Аліна завоювала золото (248 кг), ставши абсолютною чемпіонкою світу.

Марущак це досягнення підкорилося першій серед українських важкоатлеток. Раніше лише один українець вигравав усі три титули на чемпіонатах світу (у ривку, поштовху та двоборстві) — Тимур Таймазов у ​​1994 році.

Тепер в активі наших спортсменів — шість медалей на змаганнях у Ташкенті. Раніше Марія Гангур завоювала золото в ривку, а в активі Світлани Самуляк — бронза за сумою двоборства та срібло в ривку.

Чемпіонат світу в Узбекистані проходитиме до 17 грудня включно. У п’ятницю, 17 грудня, Олег Ганзенко виступить у ваговій категорії понад 109 кг.