Плавець Крипак виграв п’яту золоту медаль Паралімпіади в Токіо

Українець став першим на 200-метрівці комплексом

Максим Крипак, Getty Images

Український плавець Максим Крипак здобув п’яту золоту медаль на Паралімпійських іграх у Токіо.

26-річний Крипак виграв 200-метрівку комплексом (клас SM10) з новим паралімпійським рекордом — дві хвилии та 5,68 секунди. Попередній рекорд належав іншому українцю, Денису Дуброву (2:06,87).

У фінальному запливі Максим на дві секунди випередив срібного призера — Стефано Раймонді з Італії.

Раніше Крипак також виграв «золото» на 100-метрівках вільним стилем, на спині та батерфляєм, а також на дистанції 400 метрів вільним стилем.

Завдяки сьогоднішньому «золоту» Крипак став 10-разовим чемпіоном Паралімпіад. На Іграх в Ріо-де-Жанейро він також виграв п’ять золотих нагород.

Україна виграла 90-ту медаль на Іграх в Токіо. У загальному медальному заліку українські спортсмени посідають п’яте місце.