Він зумів пролетіти дистанцію в 291 м

Японець Кобаясі неофіційно побив світовий рекорд за дальністю стрибка з трампліну (відео) - Стрибки на лижах з трампліна

Рею Кобаяси. Фото - Joerg Mitter/Red Bull Content Pool

Японський спортсмен Рьою Кобаясі вдруге за два дні неофіційно побив світовий рекорд за дальністю польоту зі стрибків на лижах з трампліну.

Спершу на імпровізованому трампліні в Ісландії олімпійський чемпіон виконав стрибок на 256 метрів. Вчора ж він побив власне досягнення на 35 метрів, зумівши пролетіти дистанцію в 291 м.

Рекорд японця неофіційний, оскільки умови його стрибка відрізняються від тих, що встановлені Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS) на змаганнях Кубка світу.

Чинний офіційний рекорд належить австрійцю Штефану Крафту – 253,5 метра. Він був встановлений у 2017 році.

Кобаясі на зимовій Олімпіаді-2022 у Пекіні завоював золоту медаль в змаганнях зі стрибків з трампліну К-98 у чоловіків. За підсумками сезону Кубка світу 2023/24 Рьою посів друге місце в загальному заліку, поступившись лише вищезгаданому Крафту. Українець Євген Марусяк завершив сезон на 45-й позиції, поновивши національний рекорд.