Sportarena

Біатлон. Гід по видах спорту Олімпіади-2018

Sport Arena у черговій частині гіду розповідає про найбільш рейтинговий вид спорту, медалі в якому розігруватимуться в Пхьончхані.

Біатлон. Гід по видах спорту Олімпіади-2018 - Пхенчхан-2018

Жіноча естафета - найбільші медальні очікування українських вболівальників на Олімпіаді, Getty Images

Загальне прев’ю

Як і чотири роки тому, в Пхьончхані буде розіграно 11 комплектів нагород в біатлоні. По чотири особисті гонки (спринт, пасьют, індивідуальна та мас-старт), дві класичні та одна змішана естафети. Програма змагань розтягнеться на два тижні — з 10-го по 23-є лютого. Старт розпочинатимуться, як правило, в 20 годині за місцевим часом, аби було зручно європейському глядачу (12 година в центральній Європі, 13 — в Києві).

Траса в Пхьончхані розташована на висоті 750 метрів, з перепадом висот в 50 метрів (найвища точка — 796 метрів). У принципі, нічого екстремального та незвичного. Більшість біатлоністів готувалися до Олімпіади на висоті, аби зараз спуститися з гір та вразити в Пхьончхані фізичною готовністю. Найважливіше завдання для тренерських штабів — вгадати з акліматизацією.

На цьому стадіоні відбуватимуться найважливіші біатлонні події Олімпіади, Getty Images

Щодо знання траси, то її спортсмени знають майже досконало. У Пхьончхані відбувався чемпіонат світу 2009 року, тут ж проходив етап Кубка світу минулого сезону. Так, погодні умови значно відрізнятимуться, але траса залишатиметься тією ж, тому без несподіванок.

Не виступатиме ледь не в повному складі на Олімпіаді збірна Росії — лише чотирьох Олімпійських атлетів з Росії допустили до участі в Іграх. У Пхьончхані виступлять Антон Бабіков, Матвєй Єлісєєв, Тат’яна Акімова та Уляна Кайшева. Не отримали запрошення на Ігри Антон Шипулін та практично вся чоловіча збірна, тому в естафетах росіяни не побіжать (лише в змішаній), а в особистих гонках обійдеться без ротації. Не буде на Олімпіаді також Оле Ейнара Бйорндалена та Габріели Коукалової.

Календар змагань

субота, 10 лютого, 13:15 — жінки. Спринт (7,5 км)
неділя, 11 лютого, 13:15 — чоловіки. Спринт (10 км)
понеділок, 12 лютого, 12:10 — жінки. Пасьют (10 км)
понеділок, 12 лютого, 14:00 — чоловіки. Пасьют (12,5 км)
середа, 14 лютого, 13:05 — жінки. Індивідуальна гонка (15 км)
четвер, 15 лютого, 13:00 — чоловіки. Індивідуальна гонка (20 км)
субота, 17 лютого, 13:15 — жінки. Мас-старт (12,5 км)
неділя, 18 лютого, 13:15 — чоловіки. Мас-старт (15 км)
вівторок, 20 лютого, 13:15 — змішана естафета (2х6 км + 2х7,5 км)
четвер, 22 лютого, 13:15 — жінки. Естафета (4х6 км)
п’ятниця, 23 лютого, 13:15 — чоловіки. Естафета (4х7,5 км)

Чоловіки

Дев’ять років тому в Пхьончхані домінував Король, та цього разу він навіть не потрапив на Олімпіаду. Оле Ейнар Бйорндален виграв чотири золота на ЧС-2009, але тепер не зміг виконати внутрішній норматив на Ігри, через що вперше з 1994 року поїде на Олімпіаду не в якості спортсмена, а як тренер. Тренер збірної Білорусі, на секундочку. Сам Бйорндален уже встиг заявити, що попри відсутність його прізвища в списку національної збірної, він все одно продовжуватиме готуватися та навіть тренуватиметься на рівних зі всіма у Пхьончхані. Щоправда, стартувати жива біатлонна легенда точно не зможе.

Колонка про рішення Норвегії не брати Оле Ейнара Бйорндалена на Олімпіаду

За відсутності Бйорндалена, максимальна увага буде прикута до боротьби двох важковаговиків сучасного біатлону — француза Мартена Фуркада та норвежця Йоханнеса Бйо. На двох вони виграли 14 з 15-ти гонок цього сезону, а Фуркад взагалі жодного разу не випадав з трійки найкращих. Саме Мартен володіє невеликою перевагою перед стартом Олімпіади, позаяк у стабільності він значно випереджає норвежця. Якщо француз розрахував усе правильно, то в Пхьончхані він покаже свій максимум в плані швидкості, що ще більше ускладнить життя Йоханнесу. З іншого боку, якраз Бйо у цьому сезоні є лідером за кількістю перемог — вісім проти шести у Мартена, — і він як ніхто інший знає, як зупиняти французьку машину.

Боротьба Мартена Фуркада та Йоханнеса Бйо продовжиться на Олімпіаді, Getty Images

Виділити третього головного фаворита у чоловічому біатлоні вкрай складно — є цілий ряд біатлоністів, які готові позмагатися за звання третього найкращого. Тут мова йде і про норвежців Тар’є Бйо та Еміля Свендсена, і про німецьку збірну на чолі з Сімоном Шемппом та Арндом Пайффером, і про третього номера Кубка світу словенця Якова Фака. Не варто скидати з рахунків також потужну австрійську команду чи партнерів Мартена Фуркада по збірній Франції.

Наскільки серйозним є відрив двійки лідерів, настільки рівною є боротьба між усіма іншими. Цілком ймовірно, що боротьба за бронзу в кожній гонці виявиться набагато цікавішою, ніж розбірки за золото. У чоловічому біатлоні вистрелити може будь-хто у будь-якій гонці, що довів, наприклад, чех Онджей Моравець в Сочі, вигравши срібло в пасьюті та бронзу в мас-старті. Чому цього року не вистрелити тому ж швейцарцю Бен’яміну Вегеру чи українцю Дмитру Підручному?

Жінки

Попередня Олімпіада стала моментом остаточної трансформації Дар’ї Домрачевої у біатлонну суперзірку сучасності. У Сочі білоруска виграла три особисті золота, віддавши лише перемогу в спринті. Чотири роки потому Домрачева підходить до Олімпіади в статусі однієї з тіньових фавориток, чий тріумф не стане сенсацією, але все-таки теперішня форма Дар’ї не дозволяє назвати її головною претенденткою на загальний успіх.

Дар’я Домрачева з однією з золотих медалей Сочі-2014, Getty Images

Але кого тоді називати головною претенденткою? Хаотичність жіночого біатлону у цьому сезоні проявилася з новою силою, після того як німка Лаура Дальмайєр виявилася неспроможною втримувати минулорічний темп, а чешка Габі Коукалова взагалі пропускає сезон через травму. Саме чешки не вистачатиме більше інших на цих Іграх — її невимушеності, її загравання з публікою та, зрештою, її результатів в гонках. Коукалова була тією біатлоністкою, що робила рейтинги незалежно від результатів.

Колонка про те, чому відсутність Габі Коукалової на Олімпіаді — це програш для усіх

А от що стосується Дальмайєр, то саме її (попри нестабільність у цьому сезоні) і варто називати головною претенденткою на успіх. На останньому чемпіонаті світу німкеня провела майстер-клас для тих, хто сумнівається у її готовності вигравати великі турніри — і в Пхьончхані Лаура націлена влаштувати повтор для тих, хто усе пропустив.

Лаура Дальмайєр з усіма нагородами останнього чемпіонату світу, Getty Images

Завадити Дальмайєр спробує її партнерка по команді Деніз Геррманн, найбільш нестабільна біатлоністка сучасності, яка суттєво додала в стрільбі у цьому сезоні, але її результати й досі нереально спрогнозувати. Чию стабільність та кучність спрогнозувати можна, то це італійка Доротея Вірер, котра цією зимою нарешті повернулася до числа найкращих у світі. Чотири роки тому від медалі в спринті її відділило всього три секунди, тож Вірер й досі залишається без жодної особистої олімпійської нагороди.

Без жодної олімпійської медалі взагалі й досі Кайса Макарайнен, для котрої ці Ігри будуть справжнім часом Х. Зрозуміло, що фінка не протримається ще чотири роки на височенному рівні та навряд виступатиме в Пекіні-2022, тому Пхьончхан-2018 для 35-річної Макарайнен буде останньою спробою завоювати таку бажану медаль.

Кайса Макарайнен як ніхто інший змагатиметься за медаль в Пхьончхані, Getty Images

Окремо варто згадати також про Анастасію Кузьміну, головного ньюзмейкера біатлонного грудня та дворазову олімпійську чемпіонку в спринті. Успіх словачки в Ванкувері вважався випадковістю, в Сочі — справжньою сенсацією. Тепер вона мчить за спринтерським хет-триком, і саме Кузьміну варто назвати головною фавориткою у цій дисципліні.

За відсутності Габі Коукалової, лідерську роль в збірній Чехії повернула собі Вероніка Віткова, котра залишається єдиною претенденткою на медалі серед чешок. Молода французька команда разом з досвідченою Марі Дорен Абер здатна здивувати, причому виділити когось у цій збірній насправді складно: тут уся четвірка, незалежно від того, хто стартуватиме, готова битися за золото. І звісно, є ще українські дівчата — сестри Семеренко та Юлія Джима, — які неодноразово впродовж цієї зими доводили, що належить до числа тих, хто здатен здобувати нагороди та навіть перемагати.

Естафети

Чоловіча збірна Росії не зможе захистити звання олімпійських чемпіонів, тож звання головного фаворита переходить до Норвегії, яка володіє найбільш серйозною та рівною четвіркою. Ларс Біркеланд, Еміль Свендсен та брати Бйо — десь так виглядає орієнтовний склад норвежців на Олімпіаду. Поборотися з ними за перемогу спробує Німеччина та Франція. Серед тіньових претендентів на медаль — Австрія, Чехія, Швеція та Україна.

Ларс — Йоханнес — Еміль — Тар’є — головні фаворита чоловічої естафети, Getty Images

У жіночій естафеті чітко виокремлюються три фаворити — Німеччина, Україна та Франція. У такому порядку ці команди фінішували на останньому чемпіонаті світу, так вони пробігли першу естафету цього сезону. Згодом українки двічі провалилися, але вони все одно виглядають солідніше, ніж команди Італії та Швеції (перші претендентки на успіх у разі невдачі когось з головних фаворитів). Щоправда, солідніше лише в боротьбі за бронзу. Золото, скоріш за все, дістанеться німкеням, а поборотися з француженками за срібло буде вкрай складно.

Першими олімпійськими чемпіонами у змішаній естафеті стали норвежці, але тепер не вони є основними фаворитами. Збірні Італії (Доротея Вірер, Ліза Вітоцці, Домінік Віндіш та Лукас Хофер), Німеччини та Франції виглядають переконливіше. Поборотися за медаль в міксті спробують також і Олімпійські атлети з Росії, які в інших естафетних гонках не бігтимуть.

Україна

Україна не підходить до головного старту циклу в оптимальному складі. У чоловіків лише недавно відновився після травми Сергій Семенов, у жінок продовжує лікування Олена Підгрушна. Ще на початку сезону вони обоє вважалися основними та незамінними складовими синьо-жовтої збірної, але тепер їх участь в Олімпіаді під питанням.

Сергій Семенов виступав лише на двох стартових етапах Кубка світу, а згодом повноцінно повернувся на чемпіонаті Європи. Повернувся, але не вразив. Від готовності Семенова залежить, чи буде боротися Україна за призові місця в чоловічій естафеті — і саме тому Сергій настільки важливий для тренерського штабу. Чоловіча команда банально не має рівноцінної заміни, тому Семенов виступатиме у будь-якому випадку. Питання в тому, а чи встигне Семенов набрати форму до головного старту цього циклу?

Сергій Семенов лише недавно відновився після травми, Getty Images

Ув особистих гонках показати результат можуть хіба Дмитро Підручний та Артем Прима. Владімір Сємаков їде на Олімпіаду заради хорошого виступу в естафеті, а Артем Тищенко свій шанс отримає в індивідуальній гонці.

Можлива втрата Підгрушної у жіночій команді не виглядає такою критичною: Анастасія Меркушина, як і Ірина Варвинець, здатні повністю замінити капітана української команди. Але тоді повністю зміниться розташування дівчат, і усе залежатиме від того, чи зможе фінішер (ймовірно, Віта Семеренко) видати такий етап, який завжди усі очікують від Олени Підгрушної? Зважаючи на ймовірну боротьбу за медаль, ця заміна може стати вирішальною.

Скоріш за все, українки не зможуть виступити в Пхьончхані в тому ж складі, що й в Сочі, Getty Images

Але очікування від жіночої команди не обмежуються лише естафетою. Юлія Джима та Віта Семеренко у цьому сезоні по декілька разів підіймалися на подіум, а Валя Семеренко є одним з найкращих стрілків у біатлонному світі. До того ж, вони троє уже точно побіжать в мас-старті (відібралися за квотою Кубка світу), що збільшує їх шанси на успіх в якійсь з особистих гонок. Боротьба за четверте вакантне місце в особистих гонках розгорнеться між Іриною Варвинець та Анастасією Меркушиною, які на Олімпіаді точно перебуватимуть на піку. І от сумнівів щодо готовності цих двох біатлоністок точно немає.


Оперативное видео самых важных и красивых голов в нашем канале в Телеграме

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena