Sportarena

Хто виступатиме за Україну на Олімпіаді-2018. Частина 2

Sport Arena продовжує знайомити зі спортсменами, що представлятимуть Україну на Олімпіаді. У другій частині мова піде про українців, які здатні здивувати та вразити, хоча для деяких з них участь все одно важливіша за результат.

Хто виступатиме за Україну на Олімпіаді-2018. Частина 2 - Пхенчхан-2018

Пара Нікітін/Назарова - найсильніші українські фігуристи прямо зараз, Getty Images

На Олімпіаду в Пхьончхані відібралося всього 33 українських спортсмени, які виступатимуть в дев’яти видах спорту. Це найменша кількість за усю історію виступів України на Зимових Олімпіадах, але це явно не найгірший результат. До останнього Україна могла похвалитися 31-ю ліцензією, та згодом вдалося здобути ще дві путівки завдяки відмові інших країн.

Sport Arena представляє 33-х українських олімпійців, що виступатимуть в Пхьончхані, поділивши їх на три групи. У першій частині — ті, хто сповідуватиме в Республіці Корея олімпійський принцип. У другій частині — ті, хто здатен вистрелити та здивувати результатом. У третій частині — головні медальні надії України на Олімпіаді в Пхьончхані.

Ольга Книш

Вид спорту: гірськолижний спорт
Участь в Олімпіаді: дебют
Найкращий результат в кар’єрі: 49-е місце на чемпіонаті світу-2017 (лютий ’17)

22-річну Ольгу Книш не можна назвати досвідченою спортсменкою. Вона лише двічі брала участь на чемпіонатах світу, жодного разу не стартувала на етапах Кубка світу, а Пхьончхан буде для неї першою Олімпіадою. Тож зрозуміло, що змагання в Республіці Корея будуть для Книш найвищою точкою в її кар’єрі. Принаймні, поки що.

Ольга Книш вперше виступить на Олімпіаді, Getty Images

Видатних результатів від Ольги ніхто не очікує. Вона ніколи не показувала якихось сильних результатів на серйозному фоні, щоб можна було хоча б зрозуміти, що ж українка може продемонструвати. Ці Ігри стануть перевіркою і для самої Книш: аби скласти враження про спортсменку замало чотирьох спусків на чемпіонатах світу. У Пхьончхані Ольга здобуватиме досвід та намагатиметься не розчарувати. У першу чергу, саму себе.

Дати виступів: 12 лютого — гігантський слалом
14 лютого — слалом
17 лютого — супер-гігант

Ярослав Паніот

Вид спорту: фігурне катання (одиночник)
Участь в Олімпіаді: дебют
Найкращий результат в кар’єрі: 3-е місце на етапі Челенджера (листопад ’17)

Ярослав Паніот не був основним варіантом на поїздку в Пхьончхан від України — головним претендентом на путівку був Іван Павлов, тоді як Паніот був лише запасним. Та після того, як Павлов не зміг здобути путівку за підсумками чемпіонату світу (фінішував 25-м), тренерський штаб змінив їх ролі.

Ярослав Паніот в 2012 році вигравав срібло на юніорській Олімпіаді, а зараз виступатиме на дорослій, Getty Images

Ярослав отримав шанс здобути ліцензію на додатковому турнірі в Небельхорні, де посів необхідне сьоме місце та кваліфікувався на Ігри. І хоча ліцензія не була іменною, тренерський штаб збірної вирішив нічого не змінювати — Паніот продовжив підготовку до Олімпіади, а Павлов залишився без поїздки на Ігри. Уже пізніше Ярослав двічі фінішував в четвірці найкращих на етапах Челенджера, підтвердивши доцільність вибору фігуриста. У Пхьончхані від Паніота, втім, на дуже високі місця розраховувати не варто — він не є лідером у чоловічому фігурному катанні. Але от за місце в топ-20 Ярослав може позмагатися, хоча на останньому важливому старті — чемпіонаті Європи — українець фінішував лише 25-м, не відібравшись до довільної програми.

Дати виступів: 16 лютого — коротка програма
17 лютого — довільна програма (якщо кваліфікується)

Анна Хниченкова

Вид спорту: фігурне катання (одиночниця)
Участь в Олімпіаді: дебют
Найкращий результат в кар’єрі: 6-е місце на етапі Челенджера (жовтень ’17)

Анна Хниченкова — далеко не найсильніша фігуристка в світі. Вона здобула путівку на Олімпіаду на додатковому відборі, хоча на чемпіонаті світу фінішувала лише 35-ю. Ігри в Пхьончхані, як нескладно догадатися, не стануть проривом у кар’єрі українки, але для неї перемогою є уже сам факт кваліфікації.

Анна Хниченкова спробує стати першою Українкою з 2006 року, котрій вдасться пройти до довільної програми, Getty Images

У Ванкувері Україна не була представлена в жіночих змаганнях з фігурного катання, в Сочі Наталія Попова не змогла відібратися до довільної програми. Якщо раптом Хниченковій вдасться потрапити в топ-24 та успішно подолати коротку програму, її виступ на Олімпіаді уже варто вважати успішним. На чемпіонаті Європи, до слова, Анна показала 23-й результат, а особливо вдалою у неї була якраз коротка програма, котру вона завершила 13-му місці.

Дати виступів: 21 лютого — коротка програма
23 лютого — довільна програма (якщо кваліфікується)

Артем Тищенко

Вид спорту: біатлон
Участь в Олімпіаді: дебют
Найкращий результат в кар’єрі: 10-е місце на етапі Кубка світу (січень ’15)

Артем Тищенко лише в останній момент виборов олімпійську путівку, витіснивши з заявки Руслана Ткаленка. Ще на початку сезону Тищенка не розглядали в якості основного претендента на запасне місце в Пхьончхані, але він все-таки переконав тренерський штаб, хоча і не показав високих результатів цією зимою.

Артем Тищенко несподівано опинився в фінальній заявці на Олімпіаду, biathlon.com.ua

Зрозуміло, що в Пхьончхані Тищенко буде запасним і отримає хіба один шанс. Найбільш імовірним є його старт в індивідуальній гонці. Лише у цій дисципліні Артем може поборотися за непогане місце у фінішному протоколі, адже в індивідуальній гонці більше цінується стрільба, аніж швидкість. Якщо не станеться форс-мажорів, у всіх інших гонках Тищенко буде запасним — і це нормально. Для 24-річного біатлоніста основним акцентом мають бути наступні Ігри, а участь в цих для Тищенка лише аванс.

Дати виступів: поки невідомо, в яких гонках виступатиме

Тетяна Антипенко та Марина Анцибор

Вид спорту: лижні перегони
Участь в Олімпіаді (найкращий результат): Антипенко — 4 (21-е місце — Ванкувер-2010), Анцибор — 3 (34-е місце — Сочі-2014)
Найкращий результат в кар’єрі: 14-е місце на етапі Кубка світу (Антипенко, лютий ’13), 19-е місце на етапі Кубка світу (Анцибор, лютий ’08)

Про українських лижників у Пхьончхані говоритимуть, в основному, в контексті відсутності Валентини Шевченко — живого символу українських лижних перегонів. Жодної ролі це, втім, не зіграє: Шевченко на Олімпіаду не поїде. Натомість захищатимуть український прапор на Іграх досвідчені Тетяна Антипенко та Марина Анцибор.

Тетяна Антипенко під час Олімпіади в Сочі-2014, Getty Images

Найкращі часи українських лижних перегонів (і цих лижниць, зокрема) залишилися в минулому, тому в Пхьончхані від них не варто очікувати захмарно високих результатів. Водночас Антипенко та Анцибор можуть здивувати та в якійсь з гонок зачепитися навіть за місце в топ-30. І хоча такий результат не назвати високим, та більшого українські лижниці дати просто не можуть.

Дати виступів: 10 лютого — скіатлон
13 лютого — спринт
15 лютого — фристайл (10 км)

Аннамарі Данча

Вид спорту: сноубординг (паралельний гігантський слалом)
Участь в Олімпіаді (найкращий результат): 3 (16-е місце — Ванкувер-2010)
Найкращий результат в кар’єрі: 8-е місце на етапі Кубка світу (січень ’18)

Аннамарі Данча і досі залишається єдиною українкою, що виступала на Олімпіадах у змаганнях сноубордистів. Для 27-річної Аннимарі Пхьончхан буде уже третіми Іграми, і першими, де вона виступатиме абсолютно сама — у Ванкувері та Сочі в чоловічих змаганнях участь брав також Йосиф Пеняк.

Аннамарі Данча — єдина сноубордистка, що виступала за Україну на Олімпіадах, Getty Images

Очевидно, Данча не фаворит і навіть не одна з темних конячок в паралельному гігантському слаломі. Але у цьому сезоні українка додала в результатах, що дозволяє їй замахнутися хоча б на успішне подолання кваліфікації: на семи етапах Кубка світу Данча чотири рази вийшла в плей-оф, де навіть одного разу (вперше в кар’єрі) пройшла в чвертьфінал. Вісім років тому на своїй дебютній Олімпіаді Аннамарі змогла потрапити в 16-ку найкращих за результатами кваліфікації, тому схожу мету вона ставитиме перед собою і зараз. Принаймні, вихід в плей-оф буде вважатися задовільним результатом, тоді як можливий виліт ще в кваліфікації не задовольнить ні спортсменку, ні тренерів, ні вболівальників.

Дати виступів: 22 лютого — кваліфікація
24 лютого — плей-оф (якщо кваліфікується)

Владислав Гераскевич

Вид спорту: скелетон
Участь в Олімпіаді: дебют
Найкращий результат в кар’єрі: 13-е місце на етапі Кубка світу (листопад ’17)

Самим фактом кваліфікації на Олімпіаду Владислав Гераскевич уже увійшов в історію — він став першим українцем, який виступатиме у цьому виді спорту на найпрестижнішому турнірі. 19-річний українець здобув останню, 30-ту ліцензію на Ігри, але це аж ніяк не робить його одним з головних аутсайдерів: у Пхьончхані Гераскевич спробує фінішувати в верхній половині, або хоча б в топ-20.

Україна вперше буде представлена у змаганнях зі скелетону на Олімпіаді, facebook.com/IBSFsliding

Сам Владислав уже встиг зробити правильну заяву, в якій чітко дав зрозуміти, що ця Олімпіада для нього лише частина довгої підготовки до наступних Ігор, де він і спробує показати максимум. Тут треба лише набратися досвіду та зарекомендувати себе, а усі найвищі цілі вирішуватимуться уже за чотири роки. Поки що Гераскевич юний та занадто слабкий на розгоні, аби справді претендувати на медалі. Але він уже на Олімпіаді — і це свідчить про його перспективність.

Дати виступів: 15 лютого — перші заїзди
16 лютого — вирішальні заїзди

Ольга Полюк

Вид спорту: фристайл (акробатика)
Участь в Олімпіаді (найкращий результат): 3 (15-е місце — Сочі-2014)
Найкращий результат в кар’єрі: 4-е місце на етапах Кубка світу (січень ’11, січень ’15, лютий ’17)

У жіночій акробатиці Україна мала усі шанси бути представлена двома спортсменками, але Анастасія Новосад вирішила пропустити олімпійський сезон, тож ліцензію в підсумку отримала лише Ольга Полюк. На фоні Сочі, де Україну представляли одразу чотири акробатки, це суттєвий крок назад.

Ольга Полюк — єдина надія в жіночій акробатиці, Getty Images

Сама ж Ольга за ці чотири роки між Олімпіадами додала у стабільності та майстерності, хоча й досі не належить до числа світової еліти. Двічі за олімпійський цикл Полюк зупинялася в кроці від подіуму на етапах Кубка світу, але жодного разу не змогла пройти хоча б кваліфікацію на чемпіонатах світу. Олімпіада в Пхьончхані буде для 30-річної українки уже третьою в кар’єрі — у Ванкувері вона фінішувала 20-ю, в Сочі — 15-ю. Цього разу Полюк спробує нарешті подолати кваліфікацію та увійти (хоча б) в топ-12. А там уже можна думати і про щось більше.

Дати виступів: 15 лютого — кваліфікація
16 лютого — фінали (якщо кваліфікується

Максим Нікітін/ Олександра Назарова

Вид спорту: фігурне катання (танцювальна пара)
Участь в Олімпіаді: дебют
Найкращий результат в кар’єрі: 6-е місце на етапі Гран Прі (листопад ’17)

Найсильніші українські фігуристи прямо зараз. Якби у фігурному катанні не було чіткою ієрархії спортсменів за їх авторитетом, українській танцювальній парі цілком до снаги було б поборотися за місце в топ-5 або навіть за медаль. Однак у Пхьончхані Нікітін та Назарова якраз і будуть працювати над здобуттям цього авторитету, змагаючись за місце в топ-10.

Нікітін/Назарова можуть здивувати в Пхьончхані, але не візьмуть медаль, Getty Images

Рік тому українська танцювальна пара здобула впевнену перемогу на Універсіаді, а цього сезону двічі підіймалася на бронзову сходинку етапів Челенджера. Окрім того Максим та Олександра встановили особистий найкращий результат на етапах Гран Прі, завоювавши шосте місце в Осаці. У Пхьончхані українці повинні вкотре підтвердити статус однієї з найбільш перспективних пар, але про боротьбу за медаль мова не йтиме.

Дати виступів: 19 лютого — коротка програма
20 лютого — довільна програма


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Или аккаунт Sportarena