
Пара Нікітін/Назарова - найсильніші українські фігуристи прямо зараз, Getty Images
На Олімпіаду в Пхьончхані відібралося всього 33 українських спортсмени, які виступатимуть в дев’яти видах спорту. Це найменша кількість за усю історію виступів України на Зимових Олімпіадах, але це явно не найгірший результат. До останнього Україна могла похвалитися 31-ю ліцензією, та згодом вдалося здобути ще дві путівки завдяки відмові інших країн.
Sport Arena представляє 33-х українських олімпійців, що виступатимуть в Пхьончхані, поділивши їх на три групи. У першій частині — ті, хто сповідуватиме в Республіці Корея олімпійський принцип. У другій частині — ті, хто здатен вистрелити та здивувати результатом. У третій частині — головні медальні надії України на Олімпіаді в Пхьончхані.
Вид спорту: гірськолижний спорт
Участь в Олімпіаді: дебют
Найкращий результат в кар’єрі: 49-е місце на чемпіонаті світу-2017 (лютий ’17)
22-річну Ольгу Книш не можна назвати досвідченою спортсменкою. Вона лише двічі брала участь на чемпіонатах світу, жодного разу не стартувала на етапах Кубка світу, а Пхьончхан буде для неї першою Олімпіадою. Тож зрозуміло, що змагання в Республіці Корея будуть для Книш найвищою точкою в її кар’єрі. Принаймні, поки що.

Видатних результатів від Ольги ніхто не очікує. Вона ніколи не показувала якихось сильних результатів на серйозному фоні, щоб можна було хоча б зрозуміти, що ж українка може продемонструвати. Ці Ігри стануть перевіркою і для самої Книш: аби скласти враження про спортсменку замало чотирьох спусків на чемпіонатах світу. У Пхьончхані Ольга здобуватиме досвід та намагатиметься не розчарувати. У першу чергу, саму себе.
Дати виступів: 12 лютого — гігантський слалом
14 лютого — слалом
17 лютого — супер-гігант
Вид спорту: фігурне катання (одиночник)
Участь в Олімпіаді: дебют
Найкращий результат в кар’єрі: 3-е місце на етапі Челенджера (листопад ’17)
Ярослав Паніот не був основним варіантом на поїздку в Пхьончхан від України — головним претендентом на путівку був Іван Павлов, тоді як Паніот був лише запасним. Та після того, як Павлов не зміг здобути путівку за підсумками чемпіонату світу (фінішував 25-м), тренерський штаб змінив їх ролі.

Ярослав отримав шанс здобути ліцензію на додатковому турнірі в Небельхорні, де посів необхідне сьоме місце та кваліфікувався на Ігри. І хоча ліцензія не була іменною, тренерський штаб збірної вирішив нічого не змінювати — Паніот продовжив підготовку до Олімпіади, а Павлов залишився без поїздки на Ігри. Уже пізніше Ярослав двічі фінішував в четвірці найкращих на етапах Челенджера, підтвердивши доцільність вибору фігуриста. У Пхьончхані від Паніота, втім, на дуже високі місця розраховувати не варто — він не є лідером у чоловічому фігурному катанні. Але от за місце в топ-20 Ярослав може позмагатися, хоча на останньому важливому старті — чемпіонаті Європи — українець фінішував лише 25-м, не відібравшись до довільної програми.
Дати виступів: 16 лютого — коротка програма
17 лютого — довільна програма (якщо кваліфікується)
Вид спорту: фігурне катання (одиночниця)
Участь в Олімпіаді: дебют
Найкращий результат в кар’єрі: 6-е місце на етапі Челенджера (жовтень ’17)
Анна Хниченкова — далеко не найсильніша фігуристка в світі. Вона здобула путівку на Олімпіаду на додатковому відборі, хоча на чемпіонаті світу фінішувала лише 35-ю. Ігри в Пхьончхані, як нескладно догадатися, не стануть проривом у кар’єрі українки, але для неї перемогою є уже сам факт кваліфікації.

У Ванкувері Україна не була представлена в жіночих змаганнях з фігурного катання, в Сочі Наталія Попова не змогла відібратися до довільної програми. Якщо раптом Хниченковій вдасться потрапити в топ-24 та успішно подолати коротку програму, її виступ на Олімпіаді уже варто вважати успішним. На чемпіонаті Європи, до слова, Анна показала 23-й результат, а особливо вдалою у неї була якраз коротка програма, котру вона завершила 13-му місці.
Дати виступів: 21 лютого — коротка програма
23 лютого — довільна програма (якщо кваліфікується)
Вид спорту: біатлон
Участь в Олімпіаді: дебют
Найкращий результат в кар’єрі: 10-е місце на етапі Кубка світу (січень ’15)
Артем Тищенко лише в останній момент виборов олімпійську путівку, витіснивши з заявки Руслана Ткаленка. Ще на початку сезону Тищенка не розглядали в якості основного претендента на запасне місце в Пхьончхані, але він все-таки переконав тренерський штаб, хоча і не показав високих результатів цією зимою.

Зрозуміло, що в Пхьончхані Тищенко буде запасним і отримає хіба один шанс. Найбільш імовірним є його старт в індивідуальній гонці. Лише у цій дисципліні Артем може поборотися за непогане місце у фінішному протоколі, адже в індивідуальній гонці більше цінується стрільба, аніж швидкість. Якщо не станеться форс-мажорів, у всіх інших гонках Тищенко буде запасним — і це нормально. Для 24-річного біатлоніста основним акцентом мають бути наступні Ігри, а участь в цих для Тищенка лише аванс.
Дати виступів: поки невідомо, в яких гонках виступатиме
Вид спорту: лижні перегони
Участь в Олімпіаді (найкращий результат): Антипенко — 4 (21-е місце — Ванкувер-2010), Анцибор — 3 (34-е місце — Сочі-2014)
Найкращий результат в кар’єрі: 14-е місце на етапі Кубка світу (Антипенко, лютий ’13), 19-е місце на етапі Кубка світу (Анцибор, лютий ’08)
Про українських лижників у Пхьончхані говоритимуть, в основному, в контексті відсутності Валентини Шевченко — живого символу українських лижних перегонів. Жодної ролі це, втім, не зіграє: Шевченко на Олімпіаду не поїде. Натомість захищатимуть український прапор на Іграх досвідчені Тетяна Антипенко та Марина Анцибор.

Найкращі часи українських лижних перегонів (і цих лижниць, зокрема) залишилися в минулому, тому в Пхьончхані від них не варто очікувати захмарно високих результатів. Водночас Антипенко та Анцибор можуть здивувати та в якійсь з гонок зачепитися навіть за місце в топ-30. І хоча такий результат не назвати високим, та більшого українські лижниці дати просто не можуть.
Дати виступів: 10 лютого — скіатлон
13 лютого — спринт
15 лютого — фристайл (10 км)
Вид спорту: сноубординг (паралельний гігантський слалом)
Участь в Олімпіаді (найкращий результат): 3 (16-е місце — Ванкувер-2010)
Найкращий результат в кар’єрі: 8-е місце на етапі Кубка світу (січень ’18)
Аннамарі Данча і досі залишається єдиною українкою, що виступала на Олімпіадах у змаганнях сноубордистів. Для 27-річної Аннимарі Пхьончхан буде уже третіми Іграми, і першими, де вона виступатиме абсолютно сама — у Ванкувері та Сочі в чоловічих змаганнях участь брав також Йосиф Пеняк.

Очевидно, Данча не фаворит і навіть не одна з темних конячок в паралельному гігантському слаломі. Але у цьому сезоні українка додала в результатах, що дозволяє їй замахнутися хоча б на успішне подолання кваліфікації: на семи етапах Кубка світу Данча чотири рази вийшла в плей-оф, де навіть одного разу (вперше в кар’єрі) пройшла в чвертьфінал. Вісім років тому на своїй дебютній Олімпіаді Аннамарі змогла потрапити в 16-ку найкращих за результатами кваліфікації, тому схожу мету вона ставитиме перед собою і зараз. Принаймні, вихід в плей-оф буде вважатися задовільним результатом, тоді як можливий виліт ще в кваліфікації не задовольнить ні спортсменку, ні тренерів, ні вболівальників.
Дати виступів: 22 лютого — кваліфікація
24 лютого — плей-оф (якщо кваліфікується)
Вид спорту: скелетон
Участь в Олімпіаді: дебют
Найкращий результат в кар’єрі: 13-е місце на етапі Кубка світу (листопад ’17)
Самим фактом кваліфікації на Олімпіаду Владислав Гераскевич уже увійшов в історію — він став першим українцем, який виступатиме у цьому виді спорту на найпрестижнішому турнірі. 19-річний українець здобув останню, 30-ту ліцензію на Ігри, але це аж ніяк не робить його одним з головних аутсайдерів: у Пхьончхані Гераскевич спробує фінішувати в верхній половині, або хоча б в топ-20.

Сам Владислав уже встиг зробити правильну заяву, в якій чітко дав зрозуміти, що ця Олімпіада для нього лише частина довгої підготовки до наступних Ігор, де він і спробує показати максимум. Тут треба лише набратися досвіду та зарекомендувати себе, а усі найвищі цілі вирішуватимуться уже за чотири роки. Поки що Гераскевич юний та занадто слабкий на розгоні, аби справді претендувати на медалі. Але він уже на Олімпіаді — і це свідчить про його перспективність.
Дати виступів: 15 лютого — перші заїзди
16 лютого — вирішальні заїзди
Вид спорту: фристайл (акробатика)
Участь в Олімпіаді (найкращий результат): 3 (15-е місце — Сочі-2014)
Найкращий результат в кар’єрі: 4-е місце на етапах Кубка світу (січень ’11, січень ’15, лютий ’17)
У жіночій акробатиці Україна мала усі шанси бути представлена двома спортсменками, але Анастасія Новосад вирішила пропустити олімпійський сезон, тож ліцензію в підсумку отримала лише Ольга Полюк. На фоні Сочі, де Україну представляли одразу чотири акробатки, це суттєвий крок назад.

Сама ж Ольга за ці чотири роки між Олімпіадами додала у стабільності та майстерності, хоча й досі не належить до числа світової еліти. Двічі за олімпійський цикл Полюк зупинялася в кроці від подіуму на етапах Кубка світу, але жодного разу не змогла пройти хоча б кваліфікацію на чемпіонатах світу. Олімпіада в Пхьончхані буде для 30-річної українки уже третьою в кар’єрі — у Ванкувері вона фінішувала 20-ю, в Сочі — 15-ю. Цього разу Полюк спробує нарешті подолати кваліфікацію та увійти (хоча б) в топ-12. А там уже можна думати і про щось більше.
Дати виступів: 15 лютого — кваліфікація
16 лютого — фінали (якщо кваліфікується
Вид спорту: фігурне катання (танцювальна пара)
Участь в Олімпіаді: дебют
Найкращий результат в кар’єрі: 6-е місце на етапі Гран Прі (листопад ’17)
Найсильніші українські фігуристи прямо зараз. Якби у фігурному катанні не було чіткою ієрархії спортсменів за їх авторитетом, українській танцювальній парі цілком до снаги було б поборотися за місце в топ-5 або навіть за медаль. Однак у Пхьончхані Нікітін та Назарова якраз і будуть працювати над здобуттям цього авторитету, змагаючись за місце в топ-10.

Рік тому українська танцювальна пара здобула впевнену перемогу на Універсіаді, а цього сезону двічі підіймалася на бронзову сходинку етапів Челенджера. Окрім того Максим та Олександра встановили особистий найкращий результат на етапах Гран Прі, завоювавши шосте місце в Осаці. У Пхьончхані українці повинні вкотре підтвердити статус однієї з найбільш перспективних пар, але про боротьбу за медаль мова не йтиме.
Дати виступів: 19 лютого — коротка програма
20 лютого — довільна програма
Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)
Источник: Sportarena.com