Sportarena

Хто виступатиме за Україну на Олімпіаді-2018. Частина 3

У переддень офіційного старту Зимової Олімпіади Sport Arena завершує знайомство зі спортсменами, що представлятимуть Україну на Олімпіаді. У третій частині мова піде про головні медальні надії української збірної в Пхьончхані.

Хто виступатиме за Україну на Олімпіаді-2018. Частина 3 - Пхенчхан-2018

Getty Images

На Олімпіаду в Пхьончхані відібралося всього 33 українських спортсмени, які виступатимуть в дев’яти видах спорту. Це найменша кількість за усю історію виступів України на Зимових Олімпіадах, але це явно не найгірший результат. До останнього Україна могла похвалитися 31-ю ліцензією, та згодом вдалося здобути ще дві путівки завдяки відмові інших країн.

Sport Arena представляє 33-х українських олімпійців, що виступатимуть в Пхьончхані, поділивши їх на три групи. У першій частині — ті, хто сповідуватиме в Республіці Корея олімпійський принцип. У другій частині — ті, хто здатен вистрелити та здивувати результатом. У третій частині — головні медальні надії України на Олімпіаді в Пхьончхані.

Владімір Сємаков

Вид спорту: біатлон
Участь в Олімпіаді: дебют
Найкращий результат в кар’єрі: 12-е місце на етапі Кубка світу (січень ’18)

Владімір Сємаков був запрошений до збірної України разом з Алєксандром Жирним після Олімпіади в Сочі. Тоді Володимир Бринзак, президент федерації біатлону, пояснював це рішення бажанянм показати, що Україна вміє не тільки втрачати спортсменів, але й здобувати їх: «Наші спортсмени завоювали в Сочі п’ять золотих нагород для інших країн, і ми маємо таке ж право показати, що у нас йде робота». Очікувалося, що Сємаков і Жирний стануть кістяком чоловічої збірної України. Але не склалося.

Владімір Сємаков їде на Олімпіаду в статусі основного біатлона збірної України, Getty Images

Жирний відбігав два перші сезони, після чого був відчеплений від основної команди, а Сємаков навпаки — на початках української кар’єри отримував мало шансів, але під кінець циклу став основним. На Олімпіаду Владімір їде в статусі четвертого номера української збірної, а це означає, що він виступатиме у всіх гонках. Найважливішим стартом для нього (як і для всієї команди) буде естафета. Очевидно, Сємаков побіжить в ній, якщо не станеться якогось форс-мажору. У цьому сезоні Владімір уже завалював свої етапи, але в принципі він є досить стабільним біатлоністом, який може банально не зіпсувати гонку. Найкращий результат в кар’єрі на останньому перед Олімпіадою етапі навіть показав, що Сємаков здатен боротися і приємно дивувати. Залишається лише продовжити серію успішних стартів в Пхьончхані.

Дати виступів (орієнтовні): 11 лютого — спринт
12 лютого — пасьют (якщо кваліфікується)
15 лютого — індивідуальна гонка
23 лютого — естафета

Сергій Семенов

Вид спорту: біатлон
Участь в Олімпіаді (найкращий результат): 3 (9-е місце — Сочі-2014)
Найкращий результат в кар’єрі: 2-е місце на етапі Кубка світу (грудень ’14)

Сергій Семенов мав бути лідером української чоловічої команди. Однак через травму увесь його сезон пішов коту під хвіст, і тепер узагалі виникають запитання — а чи вдасться Семенову показати пристойний результат на Олімпіаді? Сергій виступав лише на перших двох етапах Кубка світу, після чого відновлювався і повернувся на чемпіонаті Європи, де не вразив хорошими результатами.

Сергій Семенов під час виступу на чемпіонаті Європи, biathlon.com.ua

Між кінцем Євро та початком Олімпіади — усього два тижні. За цей час Сергію треба «скинути» приблизно хвилину, аби знаходитися на рівних з Артемом Примою та Дмитром Підручним. Чи вийде? Побачимо лише на Олімпіаді. Але у будь-якому випадку Семенов стартуватиме в естафеті, а також він буде головною надією України в індивідуальній гонці — чотири з п’яти особистих подіумів в кар’єрі він здобув саме на 20-кілометровій дистанції.

Дати виступів (орієнтовні): 11 лютого — спринт
12 лютого — пасьют (якщо кваліфікується)
15 лютого — індивідуальна гонка
23 лютого — естафета

Олена Підгрушна

Вид спорту: біатлон
Участь в Олімпіаді (найкращий результат): 3 (1-е місце — Сочі-2014)
Найкращий результат в кар’єрі: 1-е місце на чемпіонаті світу (лютий ’13)

Ситуація капітана жіночої біатлонної збірної схожа до ситуації Семенова. Через хворобу Олена Підгрушна ніяк не може набрати форму у цьому сезоні — вона пропустила останні два етапи Кубка світу та не поїхала на вирішальний збір з командою в Казахстан, оскільки лікувалася в Києві. На Олімпіаду Підгрушна поїхала запасною.

Через хворобу Олена Підгрушна перетворилася у запасну української збірної, Getty Images

Тренерський штаб уже прийняв рішення — спринт та пасьют Олена пропустить точно. Під питанням її участь в індивідуальній гонці та естафеті. Якщо дивитися на речі об’єктивно, Підгрушна не повинна стартувати в них. У індивідуальній гонці свій шанс має отримати Ірина Варвинець, а в естафеті краще розраховувати на молодшу Анастасію Меркушину, яка останній місяць напрацьовувалася у якості четвертого номера естафети. Відповідно, для Підгрушної залишається лише один доступний старт на Олімпіаді — змішана естафета. І ось там у Олени буде можливість показати увесь свій максимум, а у разі успішного проходження етапу, можливо, навіть з’явиться можливість зачепитися за місце в естафеті. Перед початком Олімпіади шанси Підгрушної стартувати у ще якійсь гонці (крім міксту) — мінімальні.

Дати виступів (орієнтовні): 20 лютого — змішана естафета

Ірина Варвинець

Вид спорту: біатлон
Участь в Олімпіаді: дебют
Найкращий результат в кар’єрі: 1-е місце на чемпіонаті Європи (січень ’18)

Ще в грудні участь Ірини Варвинець на Іграх в Пхьончхані залишалася під питанням — біатлоністка усе ніяк не могла показати хорошого результату, а її форма була аж занадто далекою від оптимальної. Та в січні все змінилося: Варвинець видала хороші останні два етапи перед Олімпіадою, а згодом стала дворазовою чемпіонкою Європи.

Ірина Варвинець святкує перемогу в спринті на Євро, biathlonworld.com

Ударна кінцівка січня (а також хвороба Підгрушної) перетворила Варвинець, по суті, в першу запасну на Олімпіаді. Так, Ірина ймовірно стартуватиме лише в одній особистій гонці — індивідуальній, та тепер вона всерйоз розглядається одним з претендентів на місце в естафетній четвірці. Усе вирішиться безпосередньо в Пхьончхані, але на Варвинець і її хороший стартовий етап завжди можна розраховувати. Якщо ж тренерський штаб віддасть перевагу Анастасії Меркушиній — Ірина побіжить в міксті, де разом з Оленою Підгрушною спробує зачепитися за медаль.

Дати виступів (орієнтовні): 14 лютого — індивідуальна гонка
20 того — змішана естафета

Артем Прима та Дмитро Підручний

Вид спорту: біатлон
Участь в Олімпіаді (найкращий результат): Прима — 2 (33-е місце — Сочі-2014), Підручний — 2 (55-е місце — Сочі-2014)
Найкращий результат в кар’єрі: 5-е місце на етапі Кубка світу (Прима, січень ’14), 4-е місце на етапі Кубка світу (Підручний, січень ’16)

Два найкращі біатлоністи, які є в розпорядженні чоловічої збірної. Можна не сумніватися, саме вони бігтимуть в змішаній естафеті разом з двома запасними біатлоністками, аби в України залишалися шанси на медаль — і за умови хорошої стрільби шанси у такої команди справді будуть.

Підручний (зліва) та Прима (другий зліва) принесли Україні золото в міксті на Євро, а тепер спробують повторити результат на Олімпіаді, biathlonworld.com

Артем Прима є тіньовим лідером команди, якому не завжди вдається підтвердити усі видані йому аванси. У Прими дуже багато залежить від точності стрільби, адже будь-який промах (а особливо два) вибиває його з колії, тому Артему важко продовжити гонку у тому ж темпі, в якому почав. Що стосується Дмитра — то це лідер та капітан чоловічої команди. Він буде фінішером в естафетній четвірці (і в міксті теж), на нього покладаються найбільші надії в спринті (відповідно, й в пасьюті), а ще він фактично єдиний, хто може реально зачепитися за місце в мас-старті. Підручний, найімовірніше, пропускатиме індивідуальну гонку, з якою у нього усе ніяк не клеїться, але стартуватиме у всіх інших стартах. Прима ж, скоріш за все, побіжить абсолютні всі гонки в Пхьончхані.

Дати виступів (орієнтовні): 11 лютого — спринт
12 лютого — пасьют (якщо кваліфікуються)
15 лютого — індивідуальна гонка
20 лютого — змішана естафета
23 лютого — естафета

Анастасія Меркушина

Вид спорту: біатлон
Участь в Олімпіаді: дебют
Найкращий результат в кар’єрі: 8-е місце на чемпіонаті світу (лютий ’17)

Анастасія Меркушина продовжує прогресувати і її перетворення в четвертого номера збірної є абсолютно справедливим та природнім. Попри погану форму в грудні, Анастасія показувала нормальні результати та завжди тримала якусь середню планку. Коли ж форма почала покращуватися, її результати, відповідно, теж пішли вгору.

Анастасія Меркушина бігла в естафеті на чемпіонаті світу і тоді провела сильний етап, Getty Images

Запитань щодо плану спортсменки на сезон немає. Очевидно, тренерський штаб виводить Меркушину на єдиний пік форми — в Пхьончхані, і поки усе йде без збоїв. На дебютній Олімпіаді Анастасія побіжить спринт (відповідно, й пасьют). Якщо їй вдасться повторити результат минулорічного чемпіонату світу (10-е та 8-е місця), то у Меркушиної є всі шанси зачепитися за потрапляння в мас-старт. Участь в індивідуальній гонці під запитанням, куди ймовірнішим є старт в естафеті. Анастасія уже неодноразово показувала, що вона готова змагатися під будь-яким тиском і їй байдуже, проти кого бігти, але естафетний етап на Олімпіаді — це щось більше, ніж просто старт. Тому буде неймовірно цікаво поспостерігати за майбутній українського біатлону на дебютних для нех Іграх. Іграх, які можуть перетворитися у чергову перемогу 23-річної Меркушиної.

Дати виступів (орієнтовні): 10 лютого — спринт
12 лютого — пасьют (якщо кваліфікуються)
22 лютого — естафета

Валентина Семеренко

Вид спорту: біатлон
Участь в Олімпіаді (найкращий результат): 4 (1-е місце — Сочі-2014)
Найкращий результат в кар’єрі: 1-е місце на чемпіонаті світу (березень ’15)

Після феноменального сезону 2014/15, Валентина Семеренко усе ніяк не могла повноцінно виздоровіти, аби повернутися до того рівня. Після минулорічних невдач, виникали запитання, а чи зможе Валя взагалі взяти участь в Олімпіаді. Виступами у цьому сезоні Семеренко показала, що усі ці запитання були зайвими.

Валентина Семеренко не вражає швидкістю, але проводить дуже хороший стрілковий сезон, biathlon.com.ua

Так, Валя не завжди показує хороший хід на дистанції, а її слабке останнє коло може стати серйозною проблемою на цій Олімпіаді. Однак Валентина — другий кращий стрілець у жіночому біатлону (поступається лише білорусці Надєжді Скардіно). І цим, власне, усе сказано. Валентина Семеренко є одним з головних фаворитів на медаль в індивідуальній гонці, вона також залишатиметься темною конячкою у кожній іншій особистій гонці. Про роль і значення Валі для естафетної четвірки й мови не може бути — головне лише не поставити її не на перший етап.

Дати виступів (орієнтовні): 10 лютого — спринт
12 лютого — пасьют (якщо кваліфікується)
14 лютого — індивідуальна гонка
17 лютого — мас-старт (відібралася уже)
22 лютого — естафета

Олександр Абраменко

Вид спорту: фристайл (акробатки)
Участь в Олімпіаді (найкращий результат): 4 (6-е місце — Сочі-2014)
Найкращий результат в кар’єрі: 1-е місце на етапі Кубка світу (березень ’15)

Олександр Абраменко останнім з українців забронював собі місце в Пхьончхані — лише на передостанньому етапі Кубка світу Абраменко відірвався від переслідувачів на достатню кількість очок. На тому ж етапі українець завоював срібло, вперше за два роки потрапивши на подіум. У Абраменка був складний період — травма, через яку довелося пропустити сезон, а потім процем відновлення. Та він встиг набрати форму і заробити необхідні бали.

Олександр Абраменко спробує покращити результат Сочі, коли він фінішував шостим, Getty Images

Пхьончхан стане для Олександра Абраменка четвертою Олімпіадою в кар’єрі. Найближчим до медалі він був чотири роки тому в Сочі, коли фінішував шостим. З того часу українець виграв Малий кришталевий глобус в акробатиці та п’ять разів підіймався на подіум етапів Кубка світу, відсвяткувавши першу перемогу в кар’єрі. Незважаючи на хорошу форму, гарантувати медаль ніхто Абраменку не може. Зрештою, в акробатиці ніхто нікому нічого гарантувати не може. Українцеві доведеться змагатися не лише з собою та суперниками, але також з погодою та суддями. Та як би не повернулася ситуація у змаганнях — чоловіча акробатика буде одним з найбільш видовищних дисциплін, яку обов’язково треба дивитися. Тим більше, у ній на медаль претендує українець.

Дати виступів: 17 лютого — кваліфікація
18 лютого — фінали (якщо пройде)

Юлія Джима

Вид спорту: біатлон
Участь в Олімпіаді (найкращий результат): 2 (1-е місце — Сочі-2014)
Накращий особистий результат в кар’єрі: 2-е місце на етапі Кубка світу (грудень ’13)

Упродовж останніх двох сезонів Юлія Джима є головним ньюзмейкером українського біатлону. 27-річна спортсменка, чий стрімкий прогрес розпочався ще позаминулого сезону, вперше в кар’єрі закінчила біатлонний рік в топ-10 загального заліку (8-е місце минулого сезону), а цю зиму розпочала з двох підряд подіумів. У Джими виникали проблеми зі стрільбою упродовж зими 2016 року, та тепер усе це позаду.

Юлія Джима є одним з тіньових фаворитів Олімпіади, Getty Images

Відкритим залишається лише питання щодо фізичної готовності Юлії. Скоріш за все, Джиму вели на дві піки форми — у грудні та в лютому. Принаймні, показники українки на дистанції, які «просіли» після крутого старту сезону, натякають на це. Проблему могла створити хвороба, яку Джима підхопила наприкінці січня, однак під час проходження зборів в Казахстані жодних новин про стан здоров’я Юлії не було. Остаточну відповідь дасть уже перша гонка Пхьончхану-2018, в якій Джима розглядається одним з тіньових фаворитів. На цьогорічній Олімпіаді, якщо все піде за планом, Юлія боротиметься за медаль не лише в індивідуальній гонці, як це було чотири роки тому.

Дати виступів (орієнтовні): 10 лютого — спринт
12 лютого — пасьют (якщо кваліфікується)
14 лютого — індивідуальна гонка
17 лютого — мас-старт (відібралася уже)
22 лютого — естафета

Віта Семеренко

Вид спорту: біатлон
Участь в Олімпіаді (найкращий результат): 3 (1-е місце — Сочі-2014)
Найкращий особистий результат в кар’єрі: 2-е місце на Олімпійських іграх (лютий ’14)

Кращого повернення у великий спорт не придумати — Віта Семеренко повернулася після трирічної паузи, показуючи найкращий біатлон в кар’єрі. Семеренко лише в першій гонці сезону показала 40-й результат, після чого жодного разу не випадала з топ-22, а двічі навіть заїжджала на подіум.

Віта Семеренко насолоджується моментом повернення, Getty Images

У теперішньої Віти нарешті зник страх останнього пострілу, який завжди раніше летів мимо, а також вона виглядає набагато впевненіше на дистанції. Попри круті останні два сезони Джими, саме Віта Семеренко підходить до Олімпіади у статусі головної медальної надії України в особистих гонках. Чотири роки тому вона фінішувала третьою в спринті (згодом отримала друге місце через дискваліфікацію росіянки Вілухіної), тож чому не повторити цей результат тепер?

Дати виступів (орієнтовні): 10 лютого — спринт
12 лютого — пасьют (якщо кваліфікується)
14 лютого — індивідуальна гонка
17 лютого — мас-старт (відібралася уже)
22 лютого — естафета


Ставки на спорт от лучших букмекеров, регистрируйтесь и забирайте бонусы.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena