Хто виступатиме за Україну на Олімпіаді-2018. Частина 1

...

Sport Arena знайомить зі спортсменами, що представлятимуть Україну на Олімпіаді. У першій частині мова піде про українців, для яких головне не перемога, а участь в Іграх в Пхьончхані.

Хто виступатиме за Україну на Олімпіаді-2018. Частина 1

Олена Шхумова уже проводить тренування на олімпійській трасі в Пхьончхані, Getty Images

На Олімпіаду в Пхьончхані відібралося всього 33 українських спортсмени, які виступатимуть в дев’яти видах спорту. Це найменша кількість за усю історію виступів України на Зимових Олімпіадах, але це явно не найгірший результат. До останнього Україна могла похвалитися 31-ю ліцензією, та згодом вдалося здобути ще дві путівки завдяки відмові інших країн.

Sport Arena представляє 33-х українських олімпійців, що виступатимуть в Пхьончхані, поділивши їх на три групи. У першій частині — ті, хто сповідуватиме в Республіці Корея олімпійський принцип. У другій частині — ті, хто здатен вистрелити та здивувати результатом. У третій частині — головні медальні надії України на Олімпіаді в Пхьончхані.

Олексій Красовський та Андрій Орлик

Вид спорту: лижні перегони
Участь в Олімпіаді (найкращий результат): Красовський — 2 (69-е місце — Сочі-2014), Орлик — дебют
Найкращий результат в кар’єрі: 49-е місце на чемпіонаті світу-2015 (Красовський, лютий ’15), 59-е місце на чемпіонаті світу-2017 (Орлик, березень ’17)

Чотири роки тому Олексій Красовський, лідер збірної України, дебютував на Олімпіадах у віці 19-ти років. Тоді він виступив в двох гонках, показавши найкращий результат в класичній гонці на 15 кілометрів — Кравовський фінішував 69-м. У Пхьончхан їде зовсім інший Олексій Красовський — більш досвідчений, більш вправний та просто сильніший. Він, звісно ж, не боротиметься за перемогу, але цього разу Красовський змагатиметься за потрапляння, як мінімум, в топ-50.

Олексій Красовський (на передньому плані) під час скіатлону на чемпіонаті світу, Getty Images

А разом з Олексієм на Олімпіаду відправився юний Андрій Орлик — 19-річний лижник, який дебютуватиме на Іграх. Чимось шлях Орлика схожий на шлях Красовського, що той пройшов його чотири роки тому. У тренерського штабу був вибір, кого відправляти на Ігри у якості другого номера команди, тож рішення довіритися Орлику є свідомим. Ймовірно, Андрій покаже приблизно ті ж результати, що і Олексій в Сочі, але Пхьончхан стане важливим пунктом в кар’єрі лижника, який за декілька років має усі шанси перетворитися у другого лідера української команди.

Дати виступів: 11 лютого — скіатлон
13 лютого — спринт-класика
16 лютого — фристайл (15 км)

Іван Ковбаснюк

Вид спорту: гірськолижний спорт
Участь в Олімпіаді: дебют
Найкращий результат в кар’єрі: 37-е місце на чемпіонаті світу в слаломі (лютий ’15)

Боротьба за єдину чоловічу путівку в гірськолижному спорті точилася між Дмитром Мицаком (учасник Сочі-2014) та Іваном Ковбаснюком. Перемогу в підсумку здобув Ковбаснюк, для якого Ігри в Пхьончхані стануть дебютними в кар’єрі. Усе завдяки тому, що Іван виконав норматив для всіх п’яти олімпійських дисциплін, тоді як Мицак — лише для чотирьох.

Очевидно, високих результатів від Ковбаснюка очікувати не варто. Якщо в одній з гонок Іван зможе фінішувати в топ-50 — такий результат можна буде назвати оптимальним. На останньому чемпіонаті світу українець стартував в двох дисциплінах — сламом та супергігант, — фінішувавши на 47-му та 48-му місцях. Він, звісно, показав би слабші результати, але багато спортсменів банально не доїхали до фінішу. Тому головне завдання для Івана в Пхьончхані — фінішувати.

Дати виступів: 11 лютого — швидкісний спуск
13 лютого — комбінація
15 лютого — супергігант
18 лютого — гігантський слалом
22 лютого — слалом

Віктор Пасічник

Вид спорту: двоборство
Участь в Олімпіаді (найкращий результат): 2 (30-е місце — Сочі-14)
Найкращий результат в кар’єрі: 16-е місце на етапі Кубка світу (лютий ’18)

Для 25-річного Віктора Пасічника Ігри в Пхьончхані стануть другими в кар’єрі — чотири роки тому він здобув путівку в Сочі, де зумів показати другий результат в історії України на Олімпіадах, фінішувавши 30-м в одному виді програми. І якщо в 2014 році такий результат став справжньою сенсацією, то тепер Пасічник їде на Олімпіаду з бажанням повторити, або навіть перевершити свій результат Сочі.

За тиждень до Олімпіади Віктор Пасічник показав найкращий результат в кар’єрі, Getty Images

Буквально за тиждень до Олімпійських ігор Віктор фінішував 16-м на етапі Кубка світу, встановивши свій найкращий результат в кар’єрі. Такий виступ повинен надихнути українця, від якого особливо великих звершень в Пхьончхані не чекають. Пасічник відверто слабший від лідерів світового двоборства, його важко навіть зарахувати до середняків, але провести хороший старт та покращити свій результат Сочі Віктор може.

Дати виступів: 14 лютого — нормальний трамплін + 10 км на лижах
20 лютого — великий трамплін + 10 км на лижах

Тетяна Петрова

Вид спорту: фристайл (могул)
Участь в Олімпіаді: дебют
Найкращий результат в кар’єрі: 29-е місце на чемпіонаті світу (березень ’17)

Кваліфікація Тетяни Петрової на Олімпіаду стала справжньою несподіванкою. Українка не здобула ліцензію за результатами відбору, але через відмову Японії від трьох своїх ліцензій, а також через відмову країн, що знаходилися вище в рейтингу, українка Петрова таки отримала путівку в Пхьончхан. Парадоксальність ситуації полягає в тому, що Тетяна знаходилась на передостанньому місці в рейтингу кваліфікації, набравши всього 2 залікові очки.

От і вийшло, що Тетяна Петрова, перебуваючи на 57-му місце, потрапила в топ-30 найкращих та поїхала на Олімпіаду. На самих Іграх для українки успішним буде вважатися фініш не на останньому місці, адж саме Петрова виглядає найслабшою серед тих, хто виступатиме в Пхьончхані.

Дати виступів: 9 лютого — перша кваліфікація
11 лютого — друга кваліфікація та фінали (якщо Петрова пройде)

Андрій Мандзій та Антон Дукач

Вид спорту: санний спорт (чоловіки-одиночники)
Участь в Олімпіаді (найкращий результат): Мандзій — 2 (31-е місце — Сочі-2014), Дукач — дебют
Найкращий результат в кар’єрі: 21-е місце на Євро-2015 (Мандзій, лютий ’15) та Євро-2016 (Дукач, лютий ’16)

Більш досвідчений Андрій Мандзій, для котрого Ігри в Пхьончхані будуть другими в кар’єрі, й досі залишається першим номером української збірної. Він першим здобув олімпійську ліцензію, і від нього очікують трохи кращих результатів в Пхьончхані. Скоріш за все, саме Андрій виступатиме за Україну в естафеті. Для 22-річного Антона Дукача Ігри в Пхьончхані будуть дебютними в кар’єрі.

У Сочі Андрій Мандзій був дебютантом, показавши 31-й результат, Getty Images

Від українських санкарів не очікують взагалі нічого, уже сам факт участі двох чоловіків в змаганнях одиночників є позитивом, адже це лише друга Олімпіада, де Україна представлена в змаганнях чоловіків-одиночників. Дебютували українці у цій дисципліні чотири роки тому, тоді два синьо-жовті санкарі фінішували в хвості пелетону, зайнявши 28-е та 31-е місце.

Дати виступів: 10 лютого — чоловіки-одиночники, перші спроби
11 лютого — чоловіки-одиночники, вирішальні спроби
15 лютого — естафета

Олександр Оболончик/ Роман Захарків

Вид спорту: санний спорт (пари)
Участь в Олімпіаді (найкращий результат): 2 (17-е місце — Сочі-2014)
Найкращий результат в кар’єрі: 14-е місце на Євро-2015 (лютий ’15)

Пара українських санкарів не зуміла виконати кваліфікаційний норматив на Олімпіаду, але завдяки вайлд-карду таки здобула ліцензію на Ігри. Вайлд-кард українці отримали для формування естафетної команди, якій для участі не вистачало якраз чоловічої пари.

У загальному заліку Кубка світу цього сезону пара Оболончик/Захарків посіла 23-е місце, але це не найгірший результат серед 20-ки, що відібралася на Ігри. Представники Республіки Корея та Румунії фінішували нижче, і саме з ними українці боротимуться за передостанні місця в змаганнях пар. Основний акцент, втім, Оболончик/Захарків робитимуть на естафету, де вони виконуватимуть роль фінішерів та спробують «завезти» Україну в десятку найкращих.

Дати виступів: 14 лютого — змагання пар
15 лютого — естафета

Олена Стецків та Олена Шхумова

Вид спорту: санний спорт (жінки-одиночниці)
Участь в Олімпіаді (найкращий результат): Стецків — 2 (26-е місце — Сочі-2014), Шхумова — 2 (31-е місце — Сочі-2014)
Найкращий результат в кар’єрі: 14-е місце на Євро-2018 (Стецків, січень ’18), 22-е місце на чемпіонаті світу-2017 (Шхумова, січень ’17)

Єдину олімпійську ліцензію для жінок-одиночниць здобула Олена Шхумова, але тренерський штаб вирішив взяти на Ігри Олену Стецків, пояснюючи це стабільнішою роботою останньої в естафеті. Однак в останній момент через недопуск до Олімпіади двох росіянок, Україна отримала вакантну ліцензію, тож Олена Шхумова теж відправилася в Пхьончхан.

Олена Стецків тренується в Пхьончхані, Getty Images

На Олімпіаді Шхумова, скоріш за все, виступить лише в особистому старті, тоді як на Стецків очікують заїзди в особистих змаганнях та естафеті. Кожна спортсменка ставитиме перед собою свої цілі — Шхумова, перший номер збірної, намагатиметься уникнути провалу Сочі, коли вона їхала на місце в топ-20, але через помилку в останньому заїзді опинилася на останній позиції. А Стецків відточуватиме майстерність перед естафетною гонкою, в якій їй доведеться виступити в ролі стартера.

Дати виступів: 12 лютого — жінки-одиночниці, перші спроби
13 лютого — жінки-одиночниці, вирішальні спроби
15 лютого — естафета
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Новости Футбола
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?