Пхьончхан-2018. День дев’ятий. Підсумки

...

Перша медаль України на Олімпіаді, неймовірна розв’язка в чоловічому біатлонному мас-старті та інше в підсумках дев’ятого дня Пхьончхану-2018 на Sport Arena.

Пхьончхан-2018. День дев’ятий. Підсумки

Олександр Абраменко з групою підтримки після виграшу золота, Getty Images

Виступи українців: 1 медаль

Власне, ви усе знаєте самі. Олександр Абраменко — один з тіньових фаворитів акробатичних змагань на Олімпіаді — таки зробив це. Він виграв медаль. Причому золоту. Абраменко був найстабільнішим акробатом впродовж усього фіналу, заслужено здобувши перемогу. Його підсумкова перевагу — 0.45 бала над китайцем Цзя Цзун’янем.

Крім Олександра Абраменка, впродовж дев’ятого змагального дня на Олімпіаді, виступав також гірськолижник Іван Ковбаснюк. Він змагався у супергіганті і варто сказати — це був його найкращий виступ на Іграх. Ковбаснюк посів 70-е місце за результатами першої спроби, але в другому заїзді показав 51-й результат, завдяки чому піднявся на 57-е місце. Цього разу вище лише «екзотичні» спортсмени з Болівії, Мексики, Монако, Марокко та Узбекистану. Гірськолижники з Еритреї, Киргизтану, Сан-Марино, Малайзії та інших «екзотичних» країн опинилися нижче українця.

Герой дня та досягнення дня — Олександр Абраменко (Україна)

Здобувши золото в акробатиці, Олександр Абраменко не тільки виграв першу медаль для України в Пхьончхані, але й встановив цілу купу досягнень. Він, наприклад, став першим чоловіком-чемпіоном Зимових Олімпіад в історії України, а також його тріумф є першим особистим золотом з 1994 року, коли в фігурному катанні перемогла Оксана Баюл.

Александр Абраменко, Getty Images
Олександр Абраменко, Getty Images

Та й взагалі, це лише третє золото України в історії Зимових Олімпійських ігор. Для самого Абраменка — це перша медаль на великих турнірах.

Перший в історії. Як Олександр Абраменко йшов до олімпійського золота

Момент дня — фотофініш в боротьбі за перемогу в чоловічому біатлонному мас-старті

Гонка дня — чоловічий біатлонний мас-старт

Чотири роки тому чоловічий мас-старт закінчився аналогічною розв’язкою: тоді Еміль Свендсен завдяки фотофінішу виграв золото у боротьбі з Мартеном Фуркадом. У Пхьончхані історія повторилася, але цього разу з вдалим завершенням для Мартена. Французький біатлоніст завдяки фотофінішу здобув золото, заливши зі сріблом німця Сімона Шемппа.

Мартен Фуркад святкує золото, Getty Images

Не менш крутою вийшла боротьба за бронзу, у якій Еміль Свендсен здолав двох німців (Еріка Лессера та Бенедікта Долля). «Я думав про Маріт Бйорген, яка не дала себе обігнати шведці в естафеті, і робив те саме. Ось так, думаю, я й зміг втримати німців у себе за спиною», — пояснював потім Свендсен.

Спроба дня — олімпійські лижники з Росії в естафеті

Вони справді були близькими до сенсаційного тріумфу. Після стартових двох етапів естафети олімпійські атлети з Росії вигравали понад 20 секунд у найближчих конкурентів, причому вони їхали дуже й дуже солідно. Але потім настав етап Алєксєя Червоткіна, який не лише втратив перевагу, але й опустив команду на третє місце.

Норвегія фінішує першою з прапором, команда ОАР десь трохи подалі, Getty Images

Деніс Спєцов, одне з головних відкриттів Пхьончхану, зробив неймовірний ривок і за 4 кілометри до фінішу навіть вийшов в лідери — він відіграв 17-секундне відставання від норвежців та французів. Однак сил на фінішний спурт у Спєцова не вистачило: він закінчив гонку другим, а золото очікувано дісталося Норвегії.

Реванш дня — золото Марселя Хіршера в гігантському слаломі

Станом на зараз, немає кращого гірськолижника у слаломі за австрійця Марселя Хіршера. На останньому чемпіонаті світу він здобув два золота (у слаломі та гігантському слаломі), та й в Пхьончхані Марсель уже встиг здобути золото, вигравши комбінацію саме завдяки надпотужному слаломному етапу.

Марсель Хіршер після виграшу другого золота в Пхьончхані, Getty Images

У гігантському слаломі Хіршер не дав навіть можливості комусь помріяти про золото — він зробив собі надзвичайно комфортну перевагу після першого спуску, тож навіть другий результат в другій спробі жодним чином не вплинув на підсумкову ситуацію. Марсель Хіршер — дворазовий олімпійський чемпіон Пхьончхану. Він нарешті виграв гігантський слалом, після двох підряд четвертих місць у Ванкувері та Сочі.


Ситуація в медальному заліку Олімпіади після дев’яти змагальних днів. Там нарешті є Україна
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Читайте также
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?