Sportarena

Пхьончхан-2018. День сьомий. Підсумки

Гірськолижниця Мікаела Шиффрін сенсаційно не здобула медалі в улюбленому слаломі, вітер знову повертається та інше в підсумках сьомого дня Олімпіади на Sport Arena.

Пхьончхан-2018. День сьомий. Підсумки - Пхенчхан-2018

Мікаела Шиффрін без медалі в слаломі, Getty Images

Виступи українців: 0 медалей

Перший тиждень Олімпіади для українців закінчився так ж, як і пройшов — без медалей. Фігурист Ярослав Паніот не виконав жодного стрибка в короткій програмі (три стрибки — три падіння) і посів останнє місце, українські гірськолижники були як завжди слабками. Зрештою, як і лижники.

Потішив лише юний Владислав Гераскевич, котрий обміняв 15-е місце після першого дня на підсумкову 12-у сходинку. Парадоксально, але це найкращий результат українців на Олімпіаді за перший тиждень. Подумати навіть страшно: жодного попадання в топ-10 за стартові сім днів. Але Гераскевич виступив круто, до нього жодних претензій.

Герой дня — Юн Сунгбін (Республіка Корея)

Завдяки Юн Сунгбіну скелетон став одним з найвідвідуваніших видів спорту на Олімпіаді в Пхьончхані. Принаймні, чоловічі скелетонні змагання. Корейский герой Сунгбін вважався головним фаворитом на перемогу на домашньому треку, особливо після того, як він розтрощив Мартінса Дукурса впродовж сезону, перервавши 8-сезонний стрік латвійця з виграних поспіль Кубків світу.

Юн Сунгбін разом з тренерами і прапором святкує золото в скелетоні, Getty Images

На домашній Олімпіаді Сунгбін був навіть крутішим, ніж раніше. Прекрасно знаючи трек, він заявив про плани на золоту нагороду в стартових двох спробах, двічі встановивши рекорд траси. Далі залишалися формальності — треба було лише не втратити перевагу. У Юна, очікувано, жодних проблем не виникло. Він двічі збільшив свою перевагу і приніс Республіці Корея другу золоту нагороду на радість публіці.

Досягнення дня — третє золото Даріо Колоньї

Ніхто раніше такого не робив. Швейцарець Даріо Колоньї став першим лижником, якому вдавалося виграти 15-кілометрову гонку на трьох Олімпіадах поспіль. У Ванкувері та Пхьончхані Даріо перемагав вільним стилем, а в Сочі — класичним.

Даріо Колонья після виграшу золота в 15-кілометровій гонці, Getty Images

Увага звичайних вболівальників була прикута не так до Колоньї, як до лижника з Тонги (так, той що виступав в Ріо в тхеквондо) і до мексиканця, що фінішував останнім з прапором. Їх історії, як лижників, що брали участь в Іграх, увійдуть в історію їх держав, а от Даріо вписав своє ім’я в олімпійську історію. До того ж, зробив це вкрай впевнено — швейцарець захопив лідерство майже з перших кілометрів і зберіг його до останніх метрів.

Стихія дня — вітер знову в ділі, фристайлістки переконалися

Ви думали, що вітер в Пхьончхані відступив? Ні. Він повернувся і готовий відтерміновувати старти, як ніколи раніше.

Першими під удар, як і завжди, потрапили фристайлістки. Організатори не наважилися переносити фінал жіночої акробатики, але вирішальні стрибки таки перетворилися в хаос. У третьому фіналі, наприклад, на ногах встояли лише дві фристайлістки з шести. А головна фаворитка китаянка Сюй Ментао вилетіла ще раніше — вона впала при приземленні стрибка у другому фіналі.

Сюй Ментао падає при виконанні стрибка у другому фіналі, Getty Images

По суті, для виграшу медалі в акробатиці достатньо було пройти в третій фінал і встояти там на ногах. Найкраще з завданням впоралась білоруска Ганна Гуськова, яка виконала потужний стрибок з коефіцієнтом 3.800 і встояла на ногах. Так, у Гуськової були проблеми, але коефіцієнт зробив свою справу — вона на бал випередала китянка Чжан Синь.

Цифра дня

7 — Китай виграв сім медалей в жіночій акробатиці з моменту розіграшу цієї дисципліни на Олімпіаді. Це найбільша кількість з усіх країн. Водночас, представниц Китаю ще жодного разу не здобували золото, лише срібло та бронза.

Розчарування дня — Мартінс Дукурс без медалі в скелетоні

Епоха непереможного Мартінса Дукурса завершена. Власне, на Олімпіадах латвійський скелетоніст ніколи не був непереможним, та впродовж останніх двох Ігор він привчив до свого стабільного срібла. Щось схоже мало трапитися і в Пхьончхані — Юн Сунгбін занадто серйонзо відірвався після першого дня, а у Мартінса була вся боротьба за срібло попереду.

Фініш Мартінса Дукурса і усвідомлення того, що медалі він не виграв, Getty Images

І Дукурс у притаманному йому стилі провів третю спробу, вирвавшись на проміжну другу сходинку з солідною перевагою. Але потім сталося щось дивне: латвієць слабко провів нижню частину треку у вирішальній спробі, втративши не тільки срібло, але й бронзу. Раніше з Мартінсом подібні ситуації траплялися раз на декілька років, але цього сезону він уже не вперше втрачає позиції у вирішальний момент. Схоже, Мартінс здає — і ця Олімпіада ще більше переконала в цьому.

Подія дня - падіння американця Чена в фігурному катанні
Натан Чен їхав на Олімпіаду в статусі фаворита, але тричі впав в короткій програмі і зайняв 17-е місце, Getty Images
Сенсація дня — Мікаела Шиффрін поза подіумом в слаломі

«Мені треба було просто їхати, як я це роблю завжди, цього було б достатньо», — сказала Мікаела Шиффрін після несподіваного програшу в слаломі, своїй улюбленій дисципліні. Найкраща гірськолижниця покоління фінішувала четвертою, втративши можливість виграти друге золото за два дні.

Мікаела Шиффрін після фінішу та усвідомлення програму медалі, Getty Images

Апсет Шиффрін в слаломі може стати однією з найбільших сенсацій у Пхьончхані. Американка показала четвертий результат в першій спробі, але другий спуск проїхала теж доволі тьмяно, так і залишившись на четвертому місці. «Я сказала собі, що уже потрапляла в такі ситуації, тому все має бути о’кей, але коли закінчила другу спробу, то зрозуміла, що їхала дуже і дуже конксервативно, а це не заслуговує медалі», — заявила Шиффрін.

Напрочуд самокритично, але по-іншому ніяк. Якщо на золото в гігантському слаломі американка не дуже то й розраховувала, то в слаломі вона вважалася однозначною фавориткою. Але Мікаела, схоже, програла сама собі — а разом з цим програла і боротьбу за перемогу.


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Или аккаунт Sportarena