Пхьончхан-2018. День сьомий. Підсумки

...

Гірськолижниця Мікаела Шиффрін сенсаційно не здобула медалі в улюбленому слаломі, вітер знову повертається та інше в підсумках сьомого дня Олімпіади на Sport Arena.

Пхьончхан-2018. День сьомий. Підсумки

Мікаела Шиффрін без медалі в слаломі, Getty Images

Виступи українців: 0 медалей

Перший тиждень Олімпіади для українців закінчився так ж, як і пройшов — без медалей. Фігурист Ярослав Паніот не виконав жодного стрибка в короткій програмі (три стрибки — три падіння) і посів останнє місце, українські гірськолижники були як завжди слабками. Зрештою, як і лижники.

Потішив лише юний Владислав Гераскевич, котрий обміняв 15-е місце після першого дня на підсумкову 12-у сходинку. Парадоксально, але це найкращий результат українців на Олімпіаді за перший тиждень. Подумати навіть страшно: жодного попадання в топ-10 за стартові сім днів. Але Гераскевич виступив круто, до нього жодних претензій.

Герой дня — Юн Сунгбін (Республіка Корея)

Завдяки Юн Сунгбіну скелетон став одним з найвідвідуваніших видів спорту на Олімпіаді в Пхьончхані. Принаймні, чоловічі скелетонні змагання. Корейский герой Сунгбін вважався головним фаворитом на перемогу на домашньому треку, особливо після того, як він розтрощив Мартінса Дукурса впродовж сезону, перервавши 8-сезонний стрік латвійця з виграних поспіль Кубків світу.

Юн Сунгбін разом з тренерами і прапором святкує золото в скелетоні, Getty Images

На домашній Олімпіаді Сунгбін був навіть крутішим, ніж раніше. Прекрасно знаючи трек, він заявив про плани на золоту нагороду в стартових двох спробах, двічі встановивши рекорд траси. Далі залишалися формальності — треба було лише не втратити перевагу. У Юна, очікувано, жодних проблем не виникло. Він двічі збільшив свою перевагу і приніс Республіці Корея другу золоту нагороду на радість публіці.

Досягнення дня — третє золото Даріо Колоньї

Ніхто раніше такого не робив. Швейцарець Даріо Колоньї став першим лижником, якому вдавалося виграти 15-кілометрову гонку на трьох Олімпіадах поспіль. У Ванкувері та Пхьончхані Даріо перемагав вільним стилем, а в Сочі — класичним.

Даріо Колонья після виграшу золота в 15-кілометровій гонці, Getty Images

Увага звичайних вболівальників була прикута не так до Колоньї, як до лижника з Тонги (так, той що виступав в Ріо в тхеквондо) і до мексиканця, що фінішував останнім з прапором. Їх історії, як лижників, що брали участь в Іграх, увійдуть в історію їх держав, а от Даріо вписав своє ім’я в олімпійську історію. До того ж, зробив це вкрай впевнено — швейцарець захопив лідерство майже з перших кілометрів і зберіг його до останніх метрів.

Стихія дня — вітер знову в ділі, фристайлістки переконалися

Ви думали, що вітер в Пхьончхані відступив? Ні. Він повернувся і готовий відтерміновувати старти, як ніколи раніше.

Першими під удар, як і завжди, потрапили фристайлістки. Організатори не наважилися переносити фінал жіночої акробатики, але вирішальні стрибки таки перетворилися в хаос. У третьому фіналі, наприклад, на ногах встояли лише дві фристайлістки з шести. А головна фаворитка китаянка Сюй Ментао вилетіла ще раніше — вона впала при приземленні стрибка у другому фіналі.

Сюй Ментао падає при виконанні стрибка у другому фіналі, Getty Images

По суті, для виграшу медалі в акробатиці достатньо було пройти в третій фінал і встояти там на ногах. Найкраще з завданням впоралась білоруска Ганна Гуськова, яка виконала потужний стрибок з коефіцієнтом 3.800 і встояла на ногах. Так, у Гуськової були проблеми, але коефіцієнт зробив свою справу — вона на бал випередала китянка Чжан Синь.

Цифра дня

7 — Китай виграв сім медалей в жіночій акробатиці з моменту розіграшу цієї дисципліни на Олімпіаді. Це найбільша кількість з усіх країн. Водночас, представниц Китаю ще жодного разу не здобували золото, лише срібло та бронза.

Розчарування дня — Мартінс Дукурс без медалі в скелетоні

Епоха непереможного Мартінса Дукурса завершена. Власне, на Олімпіадах латвійський скелетоніст ніколи не був непереможним, та впродовж останніх двох Ігор він привчив до свого стабільного срібла. Щось схоже мало трапитися і в Пхьончхані — Юн Сунгбін занадто серйонзо відірвався після першого дня, а у Мартінса була вся боротьба за срібло попереду.

Фініш Мартінса Дукурса і усвідомлення того, що медалі він не виграв, Getty Images

І Дукурс у притаманному йому стилі провів третю спробу, вирвавшись на проміжну другу сходинку з солідною перевагою. Але потім сталося щось дивне: латвієць слабко провів нижню частину треку у вирішальній спробі, втративши не тільки срібло, але й бронзу. Раніше з Мартінсом подібні ситуації траплялися раз на декілька років, але цього сезону він уже не вперше втрачає позиції у вирішальний момент. Схоже, Мартінс здає — і ця Олімпіада ще більше переконала в цьому.

Подія дня - падіння американця Чена в фігурному катанні
Натан Чен їхав на Олімпіаду в статусі фаворита, але тричі впав в короткій програмі і зайняв 17-е місце, Getty Images
Сенсація дня — Мікаела Шиффрін поза подіумом в слаломі

«Мені треба було просто їхати, як я це роблю завжди, цього було б достатньо», — сказала Мікаела Шиффрін після несподіваного програшу в слаломі, своїй улюбленій дисципліні. Найкраща гірськолижниця покоління фінішувала четвертою, втративши можливість виграти друге золото за два дні.

Мікаела Шиффрін після фінішу та усвідомлення програму медалі, Getty Images

Апсет Шиффрін в слаломі може стати однією з найбільших сенсацій у Пхьончхані. Американка показала четвертий результат в першій спробі, але другий спуск проїхала теж доволі тьмяно, так і залишившись на четвертому місці. «Я сказала собі, що уже потрапляла в такі ситуації, тому все має бути о’кей, але коли закінчила другу спробу, то зрозуміла, що їхала дуже і дуже конксервативно, а це не заслуговує медалі», — заявила Шиффрін.

Напрочуд самокритично, але по-іншому ніяк. Якщо на золото в гігантському слаломі американка не дуже то й розраховувала, то в слаломі вона вважалася однозначною фавориткою. Але Мікаела, схоже, програла сама собі — а разом з цим програла і боротьбу за перемогу.
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Читайте также
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?