Sportarena

Санки, скелетон та бобслей. Гід по видах спорту Олімпіади-2018

Sport Arena розпочинає серію матеріалів про зимові види спорту, медалі в яких розігруватимуться на Олімпіаді в Пхьончхані. Першими мова піде про санки, скелетон та бобслей.

Санки, скелетон та бобслей. Гід по видах спорту Олімпіади-2018 - Пхенчхан-2018

Центр Альпензія - домівка для змагань з санного спорту, скелетону та бобслею на Олімпіаді, Getty Images

Санний спорт

Прев’ю Олімпіади

Санний спорт — це німецька вотчина. У цьому виді спорту не може панувати ніхто інший, а навіть будь-яка перемога, здобута не німцем, вважається справжньою сенсацією. Що й казати, за останні п’ять Олімпіад німці здобули 12 з 16-ти золотих медалей, програвши лише чотири рази. У Сочі Бундестім розгромив суперників з рахунком 4:0 за кількістю золота. І у Пхьончхан німці їдуть, аби повторити цей результат.

Чотири роки тому німці стали першими в історії олімпійськими чемпіонами в естафеті, Getty Images

Як і чотири роки тому, в санному спорті розігруватиметься чотири комплекти нагород: у змаганнях одиночок (чоловіки та жінки), чоловічих пар та естафеті. Одиночники змагатимуться у чотирьох спробах, пари — в двох. Звичаний регламент олімпійських змагань з санного спорту.

Календар змагань

субота, 10 лютого, 10:10 — чоловіки. Перша та друга спроби
неділя, 11 лютого, 09:50 — чоловіки. Третя та четверта спроби
понеділок, 12 лютого, 10:50 — жінки. Перша та друга спроби
вівторок, 13 лютого, 10:30 — жінки. Третя та четверта спроби
середа, 14 лютого, 13:20 — чоловічі пари
четвер, 15 лютого, 14:30 — естафета

Фаворити

Найменше запитань щодо золотої нагороди виникає у жіночих змаганнях, де шаленою перевагою над конкурентками володіє чемпіонка Сочі Наталі Ґайзенбергер. Лідер жіночого санного спорту у кожній гонці цого сезону фінішувала на подіумі, лише тричі опустившись на третє місце (усього 13 стартів). Перевага Наталі вражає, але куди більше вражає її впевненість: навіть після невдалої першої спроби, Ґайзенбергер завжди збирається і показує зовсім іншу другу спробу. За умови гонки з двох спроб цього покращення не завжди вистачає для загальної перемоги, але на Олімпіаді одна невдала спроба не перекреслить гонку для Наталі. А отже — шанси на перемогу у її суперниць хіба математичні.

Наталі Ґайзенбергер їде за черговим олімпійським золотом, Getty Images

Кинути бій Ґайзенбергер спробує її партнерка по команді Тат’яна Гюфнер — срібна призерка Сочі-2014, чемпіонка Ванкувера-2010 та бронзова призерка Турина-2006. Гюфнер перемогла на останньому чемпіонаті світу, якраз скориставшись осічкою Наталі в першій спробі, тому на щось схоже 34-річна Тат’яна розраховуватиме й цього разу. Та скоріш за все досвідчена німкеня боротиметься не за золото, а за четверту поспіль медаль на Олімпіадах — це завдання виглядає куди більше реалістичним.

У змаганнях двійок уся боротьба розгорнеться між німецькими дуетами Тоні Еггерта/ Саші Бенекена та Тоні Вендля/ Тобіаса Арльта. Фаворитом вважається пара Вендль/Арльт, яка в Пхьончхані захищатиме звання олімпійських чемпіонів. Родзинка змагань пар, втім, якраз і полягає в тому, що ніхто не може гарантувати очікуваних результатів, адже спортсмени долатимуть трасу лише двічі, а не чотири рази. У Сочі, наприклад, Еггерт/Бенекен провалили першу спробу, через що потім навіть не потрапили на подіум. Та навряд німці, котрі домінують увесь олімпійський цикл, проваляться одночасно.

Найцікавішою виглядає боротьба в чоловічих санках, де позиції 3-разового олімпійського чемпіона німця Фелікса Лоха уже не виглядають такими потужними. Упродовж цього циклу Лох лише одного разу став чемпіоном світу в змаганнях одиночок, а минулого сезону вперше з 2011 року програв навіть Великий кришталевий глобус. У Лоха з’явилися серйозні конкуренти, з якими він повинен рахуватися.

Молодий росіянин Роман Рєпілов — один з головних конкурентів Фелікса Лоха, Getty Images

Боротися на трасі в Пхьончхані великий Фелікс буде з росіянинами Романом Рєпіловим та Семеном Павліченком, а також з австрійцем Вольфгангом Кіндлем. Саме ця четвірка повинна розіграти між собою три олімпійські нагороди. Невеликим аутсайдером в цій боротьбі виглядає Павліченко, який програє не тільки Лоху, але й молодому Рєпілову і досвідченому Кіндлю.

Ones to Watch

Одразу шість українських спортсменів виступлять у змаганнях з санного спорту в Пхьончхані — двоє чоловіків, двоє жінок та одна пара. Окрім того Україна буде представлена в естафеті, де спробує зачепитися за місце в десятці найкращих.

Американка Саммер Брітчер може стати відкриттям Ігор, Getty Images

Якщо ж говорити про когось, хто здатен вистрелити та здивувати в плані боротьби за медалі, то в першу чергу мова йде про перспективну 23-річну американку Саммер Брітчер, яка досить впевнено почувається на швидких треках, а також про 30-річну канадку Алекс Гоф, яка посіла четверте місце на Олімпіаді в Сочі. Гоф не можна назвати зіркою першого ешелону, але вона завжди поруч з медалями, або навіть з першим місцем. Їй постійно не вистачає зовсім трохи, аби здобути необхідний результат, а навіть коли успіх близько — стається невдача. Наскільки б схожою не була ситуація з виступом Алекс на цій Олімпіаді, за нею все одно буде цікаво спостерігати.

Кинути виклик німцям в змаганнях пар можуть австрійці Петер Пенц/ Георг Фішлер, а стати відкриттям в змаганнях чоловічів-одиночок здатен 24-річний Домінік Фішналлер з Італії, переможець минулорічного етапу в Пхьончхані.


Скелетон

Прев’ю Олімпіади

Змагання зі скелетону на Олімпійських іграх значно відрізняються від звичайних стартів Кубка світу. Якщо на етапах Кубка світу спортсмени проводять одну спробу, за результатами якої топ-20 відбираються у другу спробу, де й розігрують перемогу, то на Олімпіаді кожен спортсмен проводить по чотири спроби.

Така особливість серйозно зменшує можливість якоїсь несподіванки: можна уявити, як фаворит провалює одну спробу, але упродовж трьох інших він явно наздожене втрачений час. Тож на Олімпіаді в скелетоні на подіум, як правило, підіймаються ті, від кого цього очікують. Тим паче, змагання проходять в два дні: стартові дві спроби у перший день, дві вирішальні — на наступний. Тож у фаворитів буде додатковий час, аби внести корективи та виправити помилки (якщо потрібно).

Календар змагань

четвер, 15 лютого, 03:00 — чоловіки. Перша та друга спроби
п’ятниця, 16 лютого, 02:30 — чоловіки. Третя та четверта спроби
п’ятниця, 16 лютого, 13:20 — жінки. Перша та друга спроби
субота, 17 лютого, 13:20 — жінки. Третя та четверта спроби

Фаворити

У зв’язку з відсутністю росіянина Алєксандра Трєт’якова, якого лише декілька годин тому відновили у статусі чемпіона Сочі-2014, уся боротьба в чоловічих змаганнях розгорнеться між латвійцем Мартінсом Дукурсом та корейцем Юн Сунгбінем. У цьому сезоні Юн несподівано легко розбирався з Мартінсом ледь не на кожній трасі, віддавши легендарному латвійцю лише дві перемоги у восьми стартах. Тож вперше з 2009 року перемога в загальному заліку Кубка світу дісталася не молодшому з братів Дукурсів, а Сунгбіну, який зробив шалену заявку на перемогу на домашній Олімпіаді.

Кореєць Юн Сунгбін перервав гегемонію Дукурса-молодшого в Кубку світу, facebook.com/IBSFsliding

Для Мартінса Дукурса змагання в Пхьончхані будуть уже четвертою — ймовірно, останньою — спробою завоювати олімпійське золото. Незважаючи на абсолютну гегемонію впродовж останніх восьми років, латвієць фінішував другим і у Ванкувері-2010, і у Сочі-2014. Тепер він втратив статус найсильнішого скелетоніста планети, але його шанси на виграш золота від того меншими не стали. До того ж, Дукурс має чудовий шанс помститися Юну за поразки упродовж сезону, вигравши на його рідній трасі.

Та головним претендентом на золото усе одно залишається кореєць. Сунгбін навіть дозволив собі пропустити останній етап Кубка світу, аби додатковий тиждень проекзаменувати трасу в Пхьончхані. Неабиякою перевагою Юна є прекрасне знання траси: поки інші спортсменки вивчали її лише минулого року під час етапа Кубка світу та під час міжсезоння, кореєць при бажанні мав ледь не цілодобовий доступ до траси.

У жіночому скелетоні уся увагу буде прикута до 22-річної Жаклін Лоллінг, дворазової переможниці Кубка світу. Шість років тому німкеня стала першою Олімпійською чемпіонкою світу серед юніорів, а тепер має шанс вдруге увійти в історії — стати першою, кому вдасться виграти як юніорську, так і дорослу Олімпіаду.

Жаклін Лоллінг після здобуття другого в кар’єрі ВКГ за перемогу в заліку Кубка світу, facebook.com/IBSFsliding

Чинна чемпіонка світу та переможниця минулорічного етапу в Пхьончхані — усі карти зараз в руках Жаклін. Вона, як ніхто інший, має змогу перервати гегемонію британок на Олімпіадах (два останні скелетонні золота забирали представниці ВБ). Але списувати з рахунків переможницю Сочі-2014 Ліззі Ярнольд ніяк не можна. Так, нехай вона зараз далека від тієї форми, в якій перебувала чотири роки тому, але наприкінці сезону Ярнольд суттєво додала, показавши зуби. Якщо не в боротьбу за золото, но хоча б в боротьбу за медаль британка точно вклиниться.

Компанію Лоллінг на подіумі планує скласти більш досвідчена Тіна Германн, яка за останні декілька сезонів перетвориласья на другого номера збірної Німеччини. Для 25-річної Германн, що цікаво, Олімпіада в Республіці Корея теж стане дебютною в кар’єрі: вона почала виступи в основній команді якраз після завершення минулого олімпійського циклу.

Ones to Watch

У чоловічому скелетоні є не один Дукурс, а зразу два — крім знаменитого Мартінса, виступає також його старший брат, Томасс Дукурс. І якщо молодший брат за останні дві Олімпіади здобув статус «вічно другого», то за старшим закріпився статус «вічно четвертого». Дві Олімпіади поспіль Томасс зупинявся в кроці від медалі, і в Пхьончхані він очевидно зробить свою чергову (п’яту) — і теж, мабуть, останню — спробу здобути найпрестижнішу медаль в скелетоні.

Аксель Юнгк — головна німецька надія в чоловічому скелетоні, facebook.com/IBSFsliding

Головним конкурентом Дукурса-старшого за медаль буде німець Аксель Юнгк, який фінішував другим в загальному заліку Кубка світу цього сезону. Аж до минулорічнго чемпіонату світу Юнгк не показував високих результатів на великих турнірах, але тоді він здобув срібло, після чого його результати значно покращилися — тож тепер на нього слід звернути більше уваги. Як і на росіянина Нікіту Трєгубова, зрештою. У зв’язку з відсутністю Трет’якова, саме Трєгубов стане лідером російської команди і від нього очікуватимуть найвищих результатів.

Увага українських вболівальників буде прикута до виступів Владислава Гераскевича — 19-річного скелетоніста, який стане першим українцем, що виступатиме в скелетоні на Олімпіаді. Звісно, Гераскевич не претендуватиме на медалі, але сам факт потрапляння на Ігри уже красномовно свідчить про його рівень та перспективи.

Владислав Гераскевич — перший українець в скелетоні на Олімпіадах, facebook.com/IBSFsliding

Здивувати у жіночому скелетоні може будь-яка представниця збірної Канади — Мірела Рахнєва, Елізабет Ватже чи Джейн Ченнелл. Є ще також австрійка Жанін Флок, котра фінішувала 9-ю чотири роки тому в Сочі, але з того часу суттєво додала, здобувши навіть одного разу Великий кришталевий глобус Кубка світу.


Бобслей

Прев’ю Олімпіади

Принцип проведення змагань з бобслею на Олімпіаді схожий до скелетону — у спортсменів буде по чотири спроби, за результатами котрих і визначиться найкращий. Усього буде розіграно три комплекти нагород — у двійках серед чоловіків та жінок, а також у чоловічій четвірці.

Спортсменки з Ямайки кваліфікувалися на Олімпіаду у змаганнях жіночих двійок, facebook.com/IBSFsliding

Уперше ліцензію на Олімпіаді здобули бобслеїстки з Нігерії — кваліфікуватися на Олімпіаду вдалося жіночій двійці. Але африканки будуть не єдиними «екзотичними» спортсменами на Іграх: у тих ж жіночих змаганнях виступить також двійка з Ямайки. До слова, у господарів Олімпіади шансів на здобуття нагороди в бобслеї, на відміну від скелетону, не такі суттєві.

Календар змагань

неділя, 18 лютого, 13:05 — чоловіки-двійки. Перша і друга спроби
понеділок, 19 лютого, 13:15 — чоловіки-двійки. Третя і четверта спроби
вівторок, 20 лютого, 13:50 — жінки-двійки. Перша і друга спроби
середа, 21 лютого, 13:40 — жінки-двійки. Третя і четверта спроби
субота, 24 лютого, 02:30 — чоловіки-четвірки. Перша і друга спроби
неділя, 25 лютого, 02:30 — чоловіки-четвірки. Третя і четверта спроби

Фаворити

У бобслеї усе дуже просто: серед чоловіків домінують німців, а серед жінок є Кейлі Гамфріс. Дворазова олімпійська чемпіонка Гамфріс поведе свій боб до третього підряд золота і зможе її зупинити хіба одвічна антагоністка. Головною суперницею для канадського боба, як завжди, буде двійка з США під пілотуванням Елани Меєрс-Тейлор. Боротьба між Гамфріс та Меєрс-Тейлор — це класика сучасного жіночого бобслею.

Меєрс-Тейлор (зліва) обіймає Гамфріс (справа) після завершення Кубка світу, facebook.com/IBSFsliding

Чотири роки тому, наприклад, перед останньою спробою боб Меєрс-Тейлор вигравав у одвічної суперниці 0.09 секунди, але слабке виконання вирішального заїзду відсунуло американок на другу сходинку: в Сочі Гамфріс перемогла з перевагою в 0.10 секунди. Минулого ркоу на чемпіонаті світу тріумфував боб Елани, яка на 0.03 секунди випередила Гамфріс. Можна не сумніватися, цього разу боротьба теж триватиме до останніх метрів четвертої спроби.

Переможці Кубка світу у змаганнях четвірок — усі призери представляють Німеччину, facebook.com/IBSFsliding

Що ж стосується чоловічої частини змагань, то тут усе нагадує відкритий чемпіонат Німеччини. Як у змаганнях двійок, так і в четвірках, є три найкращі німецькі пілоти, які домінували впродовж цієї зими. Боротьбу за перемогу між собою поведуть пілоти Франческо Фрідріх, Йоханнес Лохнер та Ніко Вальтер. Кинути їм виклик зможуть хіба канадці: пілоти Джастін Кріппс та Кріс Спрінг (але це лише в змаганнях двійок).

Ones to Watch

Латвійські боби під пілотування Оскарса Мельбардіса вміють вистрелювати на ключових стартах сезону. Так було, наприклад, на Олімпіаді в Сочі, коли латвійці здобули срібло в змаганнях четвірок (а потім у росіян забрали золото через допінг). Увесь цей сезон Оскарс з партнерами виводили свою форму під Ігри, що відображалося на результатах на етапах Кубка світу — за хорошим стартом настала слабка середина, а згодом хороший фініш.

Пілот Оскарс Мельбардіс з командою можуть принести Латвії медаль в змаганнях як четвірок, так і двійок, facebook.com/IBSFsliding

Потішити прихильників господарів здатна чоловіча двійка під керуванням Вун Юнйонга, котра в минулому сезоні здобула третє місце в загальному заліку Кубка світу. Цей сезон Вун розпочав з 10-го, 13-го та 6-го місць, після чого більше не стартував на етапах Кубка світу. Увесь залишок сезон корейці готувалися на рідній трасі, аби вразити на Олімпіаді.

Вразити на Олімпіаді планує також американка Джеймі Грубель, стабільно третя бобслеїстка планети. Грубель завжди залишається в тіні Гамфріс та Меєрс-Тейлор, але завдяки стабільності вона упродовж двох олімпійських циклів упевнено тримає свою планку. Навряд у Грубель будуть шанси на тривалій дистанції обійти фавориток, але поборотися (і виграти цю боротьбу) за другу бронзу на Олімпіадах боб Джеймі цілком здатна.


Ставки на спорт от лучших букмекеров, регистрируйтесь и забирайте бонусы.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena