УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ
Публикации
Лента новостей

Шорт-трек та ковзанярський спорт. Гід по видах спорту Олімпіади-2018
...

Нідерланди - абсолютні лідери в ковзанярському спорті, Getty Images
Sport Arena продовжує розповідати про види спорту, медалі в яких розігруватимуться на Олімпіаді-2018. На черзі — ковзанярський спорт та шорт-трек.

Загальне прев’ю

На перший погляд може здаватися, що шорт-трек та ковзанярський спорт — один й той ж вид спорту. Але різниця між ними набагато більша, ніж схожість. Різні принципи змагань, різні арени для проведення змагань — і лише ковзани, які об’єднують ці види спорту. І загальне визначення професії — ковзаняр.

У Пхьончхані розігруватиметься 8 комплектів нагород у шорт-треку та 14 — у ковзанярському спорті (найбільше на Олімпіаді). У порівнянні з минулою Олімпіадою, додали одну дисципліну для ковзанярів — мас-старт. Усе решту без змін. Змагання з ковзанярського спорту проходитимуть в Олімпійському Овалі, а з шорт-треку — в льодовій арені, де також змагатимуться фігуристи.


Шорт-трек

Календар змагань

субота, 10 лютого, 12:00 — 1500 м. Чоловіки
вівторок, 13 лютого, 12:00 — 500 м. Жінки
субота, 17 лютого, 12:00 — 1500 м. Жінки + 1000 м. Чоловіки
вівторок, 20 лютого, 12:00 — естафета. Жінки
четвер, 22 лютого, 12:00 — 500 м. Чоловіки + 1000 м. Жінки + естафета. Чоловіки

Чоловіки

Триразовий олімпійський чемпіон Сочі росіянин Віктор Ан не отримав запрошення на Олімпіаду, через що не зможе захистити свої титули на дистанціях 500 і 1000 метрів. З іншого боку, шансів на тріумф у себе вдома (Ан народився та виріс в Республіці Корея, а в 2011 році перейшов виступати за Росію) у Віктора фактично не було. Він суттєво втратив у порівнянні з Сочі-2014, до того ж суттєво додали суперники.

Головними фаворитами Олімпіади в Пхьончхані будуть корейці Сін Да Ун та Сео Ї Ра, а також представник Нідерландів Шинкі Кнегт. На останньому чемпіонаті світу Кнегт виграв два золота на 500 та 3000 метрів (але в олімпійську програму не входить 3000 метрів), тоді як корейці поділили між собою перемоги на 1000 та 1500 метрів. Кинути виклик фаворитам спробує олімпійський атлет з Росії Семьон Єлістратов, котрий на недавньому Євро взяв два срібло (двічі програвши Кнегту). Але знову ж таки — за відсутності Ана, російська команда серйозно втрачає у своїй силі та можливостях.

Да Ун (зліва), Кнегт (в центрі) та Ї Ра (справа) — головні фаворити Пхьончхану-2018, Getty Images

Якщо Єлістратов тільки спробує кинути виклик, то справді поборотися з трійкою фаворитів спробує китаєць Хань Тянью — переможець чемпіонату світу-2016, який несподівано провалився на останній світовій першості. Тянью спеціалізується, в першу чергу, на довгих дистанціях. А от спеціалістом на коротких дистанціях є канадець Чарльз Гемлін — дворазовий олімпійський чемпіон та 10-разовий чемпіон світу, який трохи здав за останні два роки, але й досі залишається одним з найбільш небезпечних у своєму виді спорту.

Чарльз Гемлін — тіньовий фаворит Ігор, Getty Images

По суті, на цій Олімпіаді є чіткий розподіл сил. Є три фаворити — Шинкі Кнегт, Сін Даун та Сео Їра. І є три тіньових фаворити — Хань Тянью, Чарльз Гемлін та Семьон Єлістратов.

Коли ж мова заходить про естафету, то тут теж чітко виділяються п’ять претендентів на медалі — Республіка Корея, Канада, Китай, Нідерланди та Угорщина. Чинні олімпійські чемпіони, росіяни, не виступатимуть, а американці зараз не виглядають такими потужними, як це було чотири роки тому. Їх місце зараз займає команда Угорщини — така ж досить посередня команда, яка однак володіє хорошим середнім рівнем, за рахунко чого і може піднятися на подіум, або хоча б вийти в фінал.

Жінки

У прекрасній готовності до домашньої Олімпіади підходить жіноча збірна Республіки Корея. Її лідерські позиції у естафеті не підлягають жодним сумнівам, а в особистих гонках Корея має усі підстави розраховувати, як мінімум, на чотири нагороди (з дев’яти). Лідеркою господарів є 19-річна Чхве Мін Джон, абсолютна тріумфаторка чемпіонатів світу-2015 і 2016. Головною конкуренткою Чхве всередині команди буде 21-річна Шим Сукхі, триразова призерка Олімпіади в Сочі, а також лідерка цьогорічного сезону. Суттєвий недолік Шим полягає в її любові до довгих дисциплін, однак найдоваша дистанція 3000 метрів не розігрується на Іграх, а шанси на коротших дистанціях у другого номера корейської збірної не такі високі.

Шим Сукхі виграла три медалі в Сочі і планує розвинути успіх в Пхьончхані, Getty Images

І навпаки — наявність коротких дистанцій в рази збільшує шанси на успіх Маріан Сен-Желе з Канади. 27-річна Маріан є триразовою срібною призеркою Ігор, а також триразовою срібною призеркою останнього чемпіонату світу. Сен-Желе якраз недолюблює довгу дистанцію в 3000 метрів, вигравши єдину особисту олімпійську медаль і три медалі чемпіонатів світу на спринтерських 500-та метрах. І в Пхьончхані Маріан спробує знову піднятися на подіум у цій дистанції, адже саме вона є лідером заліку Кубка світу на дистанції 500 метрів.

Серед європейських ковзанярок варто виділити мегадосвідчених італійку Аріанну Фонтану (5-разова олімпійська призерка) та британку Елізу Крісті. І хоча між ними прірва в п’ять нагород на Олімпіадах, реальнішою претенденткою на перемоги в Пхьончхані є саме Крісті, яка оформила золотий дубль на чемпіонаті світу-2017. Елізу називають найбільшим відкриттям останніх сезонів, і вона спробує підтвердити видані їй аванси, здобувши другу нагороду в історії шорт-треку Великобританії на Олімпіадах.

Еліза Крісті — єдина надія ВБ у шорт-треку, Getty Images

Єдиною, хто зміг зупинити Крісті (в олімпійських дисциплінах) на чемпіонаті світу, була китаянка Фан Кесін — 8-разова чемпіонка світу та срібна призерка Олімпіади в Сочі. Кесін була однією з фавориток попередніх Ігор, але тоді несподівано обмежилась одним сріблом, тож тепер вонаналаштована більш рішуче. Коронний вид програми Фан — 500 метрів, за перемогу в котрому вона позмагається з Маріан Сен-Желе.


Ковзанярський спорт

Календар змагань

субота, 10 лютого, 13:00 — 3000 м. Жінки
неділя, 11 лютого, 09:00 — 5000 м. Чоловіки
понеділок, 12 лютого, 14:30 — 1500 м. Жінки
вівторок, 13 лютого, 13:00 — 1500 м. Чоловіки
середа, 14 лютого, 12:00 — 1000 м. Жінки
четвер, 15 лютого, 13:00 — 10000 м. Чоловіки
п’ятниця, 16 лютого, 13:00 — 5000 м. Жінки
неділя, 18 лютого, 13:00 — 500 м. Жінки
понеділок, 19 лютого, 13:00 — 500 м. Чоловіки
середа, 21 лютого, 13:00 — командне переслідування. Чоловіки та жінки
п’ятниця, 23 лютого, 12:00 — 1000 м. Чоловіки
субота, 24 лютого, 13:00 — мас-старт. Чоловіки та жінки

Чоловіки

— О’кей, гугл. Як зупинити Нідерланди?
— Ніяк.

Приблизно так виглядала б реклама штучного інтелекту від Гугла, якби йому поставили запитання щодо того, як зупинити Нідерланди в ковзанярському спорті на Олімпіаді. Об’єктивно, кращих в ковзанярському світі банально не існує. Так, можна зупинити нідерландців в одній дисципліні, але загальний медальний залік ковзанярського спорту вони виграють з колосальним відривом.

На довгих дистанціях (5000 та 10000 метрів) лише один претендент на золото — Свен Крамер. 31-річний нідерландець виграв чемпіонати світу на цих дистанціях в 2016 та 2017 роках, а ще він здобув золото Ванкувера-2010 та Сочі-2014 на дистанції 5000 метрів (+ срібло в Турині-2006). На 10000 метрів тріумфальний список Крамера не настільки вражаючий, але впродовж останнього олімпійського циклу він відшліфовував саме цю дистанцію. І можна не сумніватися, Свен не залишить шансів суперникам на десятці. Ну і звісно, хто як не Крамер вважається головним фаворитом на здобуття перемоги в першому олімпійському мас-старті? Правильно, ніхто інший, лише Крамер.

Свен Крамер — головний фаворит на довгих дистанціях, Getty Images

Спеціалістом на коротких дистанціях (1000 та 1500 метрів) у нідерландців є К’єльд Нейс, який забрав два золота на останньому чемпіонаті світу. Його головними конкурентами мали б бути росіяни, які однак не будуть змагатися в Пхьончхані, а отже Нейс буде в основному змагатися зі своїми — з Куном Вервеєм та Каєм Вербеєм. Сенсаційний олімпійський чемпіон Сочі на 1500 метрів — поляк Збігнєв Бродка — теж на місці, і теж претендує на захист титулу. Але якщо дивитися на ситуацію реально, у Бродки мінімальні шанси для виграшу другої золотої медалі.

Поборотися з нідерландцями на коротких дистанціях спробує також місцевий герой — Мо Те Бум, — який є чи не головним фаворитом на перемогу на спринтерській дистанції 500 метрів. Те Бум перемагав на Олімпіаді в Ванкувері, а от в Сочі програв трьом нідерландцям, фінішувавши четвертим. Цього разу Мо постарається взяти реванш на радість домашнім трибунам.

Мо Те Бум планує взяти реванш у нідерландців за четверте місце в Сочі на дистанції 500 метрів, Getty Images

У чоловічому переслідуванні, як можна зрозуміти, Нідерланди змагатимуться самі з собою. А також з олімпійським рекордом, який вони встановили в Сочі. Шансів зупинити трійку фаворитів нема. Республіка Корея повинна взяти срібло, а за бронзу змагатимуться трійки з Канади та Норвегії.

Жінки

А от у жіночому ковзанярському спорті домінування Нідерландів не настільки потужне, хоча теж суттєве. Найбільш успшний олімпієць збірної — Ірен Вюст — виступає якраз в ковзанярському спорті. Ув активі 31-річної Вюст вісім нагород (4 золота, 3 срібла та 1 бронза), але в Пхьончхані вона намагатиметься довести цей показник, хоча б, до десяти. Приклад Сочі, коли Вюст виступала в чотирьох дисциплінах і банально не розрахувала сили, через що взяла три срібла та лише одне золото, вплинув на рішення тренерського штабу: у Пхьончхані Ірен побіжить лише три дистанції (1000, 1500 та 3000 метрів), а також командне переслідування.

Ірен Вюст — найбільш титулована спортсменка Нідерландів, Getty Images

Чи є вона головною претенденткою на золото на трьох особистих дистанціях? Очевидно. Найкращі шанси на дистанції 3000 метрів, де Ірен перемагала в Турині-2006 та Сочі-2014. На коротших дистанціях їй спробує скласти конкуренцію американка Гізер Бергсма, яка є чинною чемпіонкою світу на 1000 та 1500 метрів. До слова, боротьба між Бергсма та Вюст на дистанції 1500 метрів стала окрасою останнього чемпіонату світу — вони стартували в одній парі, а на фініші їх розділила всього одна десята секунди. Найближча суперниця відстала від цього дуету аж на секунду.

На дистанції 5000 метрів головною фавориткою є досвідчена чешка Мартіна Саблікова, котра прагне виграти золоту медаль на третій Олімпіаді поспіль. Саблікова — найкращий стаєр у світовому ковзанярстві, і тут навіть нідерландки безсилі. Вони взагалі можуть обійтися без нагород на цій дистанції, адже головною суперницею Саблікової буде 45-річна німкеня Клаудія Пехштайн, яка виграла своє перше олімпійське золото на п’яти кілометрах ще в 1994 році.

Мартіна Саблікова прагне виграти третю Олімпіаду поспіль на дистанції 5000 метрів, Getty Images

На спринтерській дистанції 500 метрів третє золото поспіль повинна забрати представниця Республіки Корея Лі Санхва. У неї, фактично, є одна-єдина суперниця — японка Нао Кодайра, яка несподівано випереда Лі на останньому чемпіонаті світу. Кодайра також спробує втрутитися в боротьбу за медалі на 1000 метрів, де саме вона є володаркою світового рекорду.

У командному переслідуванні, навіть попри не таке серйозне домінування нідерландок, усе одно немає боротьби за золото. Нідерланди мають забрати золото, а срібло без всяких питань повинно опинитися у Японії. А от за бронзу, у зв’язку з відсутністю Росії, розгорнеться серйозна боротьба між Німеччиною та Республікою Корея.Sport Arena снова в Twitter. Подписывайтесь!

Добавить комментарий
Читайте также
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?