Sportarena

Шорт-трек та ковзанярський спорт. Гід по видах спорту Олімпіади-2018

Sport Arena продовжує розповідати про види спорту, медалі в яких розігруватимуться на Олімпіаді-2018. На черзі — ковзанярський спорт та шорт-трек.

Шорт-трек та ковзанярський спорт. Гід по видах спорту Олімпіади-2018 - Пхенчхан-2018

Нідерланди - абсолютні лідери в ковзанярському спорті, Getty Images

Загальне прев’ю

На перший погляд може здаватися, що шорт-трек та ковзанярський спорт — один й той ж вид спорту. Але різниця між ними набагато більша, ніж схожість. Різні принципи змагань, різні арени для проведення змагань — і лише ковзани, які об’єднують ці види спорту. І загальне визначення професії — ковзаняр.

У Пхьончхані розігруватиметься 8 комплектів нагород у шорт-треку та 14 — у ковзанярському спорті (найбільше на Олімпіаді). У порівнянні з минулою Олімпіадою, додали одну дисципліну для ковзанярів — мас-старт. Усе решту без змін. Змагання з ковзанярського спорту проходитимуть в Олімпійському Овалі, а з шорт-треку — в льодовій арені, де також змагатимуться фігуристи.


Шорт-трек

Календар змагань

субота, 10 лютого, 12:00 — 1500 м. Чоловіки
вівторок, 13 лютого, 12:00 — 500 м. Жінки
субота, 17 лютого, 12:00 — 1500 м. Жінки + 1000 м. Чоловіки
вівторок, 20 лютого, 12:00 — естафета. Жінки
четвер, 22 лютого, 12:00 — 500 м. Чоловіки + 1000 м. Жінки + естафета. Чоловіки

Чоловіки

Триразовий олімпійський чемпіон Сочі росіянин Віктор Ан не отримав запрошення на Олімпіаду, через що не зможе захистити свої титули на дистанціях 500 і 1000 метрів. З іншого боку, шансів на тріумф у себе вдома (Ан народився та виріс в Республіці Корея, а в 2011 році перейшов виступати за Росію) у Віктора фактично не було. Він суттєво втратив у порівнянні з Сочі-2014, до того ж суттєво додали суперники.

Головними фаворитами Олімпіади в Пхьончхані будуть корейці Сін Да Ун та Сео Ї Ра, а також представник Нідерландів Шинкі Кнегт. На останньому чемпіонаті світу Кнегт виграв два золота на 500 та 3000 метрів (але в олімпійську програму не входить 3000 метрів), тоді як корейці поділили між собою перемоги на 1000 та 1500 метрів. Кинути виклик фаворитам спробує олімпійський атлет з Росії Семьон Єлістратов, котрий на недавньому Євро взяв два срібло (двічі програвши Кнегту). Але знову ж таки — за відсутності Ана, російська команда серйозно втрачає у своїй силі та можливостях.

Да Ун (зліва), Кнегт (в центрі) та Ї Ра (справа) — головні фаворити Пхьончхану-2018, Getty Images

Якщо Єлістратов тільки спробує кинути виклик, то справді поборотися з трійкою фаворитів спробує китаєць Хань Тянью — переможець чемпіонату світу-2016, який несподівано провалився на останній світовій першості. Тянью спеціалізується, в першу чергу, на довгих дистанціях. А от спеціалістом на коротких дистанціях є канадець Чарльз Гемлін — дворазовий олімпійський чемпіон та 10-разовий чемпіон світу, який трохи здав за останні два роки, але й досі залишається одним з найбільш небезпечних у своєму виді спорту.

Чарльз Гемлін — тіньовий фаворит Ігор, Getty Images

По суті, на цій Олімпіаді є чіткий розподіл сил. Є три фаворити — Шинкі Кнегт, Сін Даун та Сео Їра. І є три тіньових фаворити — Хань Тянью, Чарльз Гемлін та Семьон Єлістратов.

Коли ж мова заходить про естафету, то тут теж чітко виділяються п’ять претендентів на медалі — Республіка Корея, Канада, Китай, Нідерланди та Угорщина. Чинні олімпійські чемпіони, росіяни, не виступатимуть, а американці зараз не виглядають такими потужними, як це було чотири роки тому. Їх місце зараз займає команда Угорщини — така ж досить посередня команда, яка однак володіє хорошим середнім рівнем, за рахунко чого і може піднятися на подіум, або хоча б вийти в фінал.

Жінки

У прекрасній готовності до домашньої Олімпіади підходить жіноча збірна Республіки Корея. Її лідерські позиції у естафеті не підлягають жодним сумнівам, а в особистих гонках Корея має усі підстави розраховувати, як мінімум, на чотири нагороди (з дев’яти). Лідеркою господарів є 19-річна Чхве Мін Джон, абсолютна тріумфаторка чемпіонатів світу-2015 і 2016. Головною конкуренткою Чхве всередині команди буде 21-річна Шим Сукхі, триразова призерка Олімпіади в Сочі, а також лідерка цьогорічного сезону. Суттєвий недолік Шим полягає в її любові до довгих дисциплін, однак найдоваша дистанція 3000 метрів не розігрується на Іграх, а шанси на коротших дистанціях у другого номера корейської збірної не такі високі.

Шим Сукхі виграла три медалі в Сочі і планує розвинути успіх в Пхьончхані, Getty Images

І навпаки — наявність коротких дистанцій в рази збільшує шанси на успіх Маріан Сен-Желе з Канади. 27-річна Маріан є триразовою срібною призеркою Ігор, а також триразовою срібною призеркою останнього чемпіонату світу. Сен-Желе якраз недолюблює довгу дистанцію в 3000 метрів, вигравши єдину особисту олімпійську медаль і три медалі чемпіонатів світу на спринтерських 500-та метрах. І в Пхьончхані Маріан спробує знову піднятися на подіум у цій дистанції, адже саме вона є лідером заліку Кубка світу на дистанції 500 метрів.

Серед європейських ковзанярок варто виділити мегадосвідчених італійку Аріанну Фонтану (5-разова олімпійська призерка) та британку Елізу Крісті. І хоча між ними прірва в п’ять нагород на Олімпіадах, реальнішою претенденткою на перемоги в Пхьончхані є саме Крісті, яка оформила золотий дубль на чемпіонаті світу-2017. Елізу називають найбільшим відкриттям останніх сезонів, і вона спробує підтвердити видані їй аванси, здобувши другу нагороду в історії шорт-треку Великобританії на Олімпіадах.

Еліза Крісті — єдина надія ВБ у шорт-треку, Getty Images

Єдиною, хто зміг зупинити Крісті (в олімпійських дисциплінах) на чемпіонаті світу, була китаянка Фан Кесін — 8-разова чемпіонка світу та срібна призерка Олімпіади в Сочі. Кесін була однією з фавориток попередніх Ігор, але тоді несподівано обмежилась одним сріблом, тож тепер вонаналаштована більш рішуче. Коронний вид програми Фан — 500 метрів, за перемогу в котрому вона позмагається з Маріан Сен-Желе.


Ковзанярський спорт

Календар змагань

субота, 10 лютого, 13:00 — 3000 м. Жінки
неділя, 11 лютого, 09:00 — 5000 м. Чоловіки
понеділок, 12 лютого, 14:30 — 1500 м. Жінки
вівторок, 13 лютого, 13:00 — 1500 м. Чоловіки
середа, 14 лютого, 12:00 — 1000 м. Жінки
четвер, 15 лютого, 13:00 — 10000 м. Чоловіки
п’ятниця, 16 лютого, 13:00 — 5000 м. Жінки
неділя, 18 лютого, 13:00 — 500 м. Жінки
понеділок, 19 лютого, 13:00 — 500 м. Чоловіки
середа, 21 лютого, 13:00 — командне переслідування. Чоловіки та жінки
п’ятниця, 23 лютого, 12:00 — 1000 м. Чоловіки
субота, 24 лютого, 13:00 — мас-старт. Чоловіки та жінки

Чоловіки

— О’кей, гугл. Як зупинити Нідерланди?
— Ніяк.

Приблизно так виглядала б реклама штучного інтелекту від Гугла, якби йому поставили запитання щодо того, як зупинити Нідерланди в ковзанярському спорті на Олімпіаді. Об’єктивно, кращих в ковзанярському світі банально не існує. Так, можна зупинити нідерландців в одній дисципліні, але загальний медальний залік ковзанярського спорту вони виграють з колосальним відривом.

На довгих дистанціях (5000 та 10000 метрів) лише один претендент на золото — Свен Крамер. 31-річний нідерландець виграв чемпіонати світу на цих дистанціях в 2016 та 2017 роках, а ще він здобув золото Ванкувера-2010 та Сочі-2014 на дистанції 5000 метрів (+ срібло в Турині-2006). На 10000 метрів тріумфальний список Крамера не настільки вражаючий, але впродовж останнього олімпійського циклу він відшліфовував саме цю дистанцію. І можна не сумніватися, Свен не залишить шансів суперникам на десятці. Ну і звісно, хто як не Крамер вважається головним фаворитом на здобуття перемоги в першому олімпійському мас-старті? Правильно, ніхто інший, лише Крамер.

Свен Крамер — головний фаворит на довгих дистанціях, Getty Images

Спеціалістом на коротких дистанціях (1000 та 1500 метрів) у нідерландців є К’єльд Нейс, який забрав два золота на останньому чемпіонаті світу. Його головними конкурентами мали б бути росіяни, які однак не будуть змагатися в Пхьончхані, а отже Нейс буде в основному змагатися зі своїми — з Куном Вервеєм та Каєм Вербеєм. Сенсаційний олімпійський чемпіон Сочі на 1500 метрів — поляк Збігнєв Бродка — теж на місці, і теж претендує на захист титулу. Але якщо дивитися на ситуацію реально, у Бродки мінімальні шанси для виграшу другої золотої медалі.

Поборотися з нідерландцями на коротких дистанціях спробує також місцевий герой — Мо Те Бум, — який є чи не головним фаворитом на перемогу на спринтерській дистанції 500 метрів. Те Бум перемагав на Олімпіаді в Ванкувері, а от в Сочі програв трьом нідерландцям, фінішувавши четвертим. Цього разу Мо постарається взяти реванш на радість домашнім трибунам.

Мо Те Бум планує взяти реванш у нідерландців за четверте місце в Сочі на дистанції 500 метрів, Getty Images

У чоловічому переслідуванні, як можна зрозуміти, Нідерланди змагатимуться самі з собою. А також з олімпійським рекордом, який вони встановили в Сочі. Шансів зупинити трійку фаворитів нема. Республіка Корея повинна взяти срібло, а за бронзу змагатимуться трійки з Канади та Норвегії.

Жінки

А от у жіночому ковзанярському спорті домінування Нідерландів не настільки потужне, хоча теж суттєве. Найбільш успшний олімпієць збірної — Ірен Вюст — виступає якраз в ковзанярському спорті. Ув активі 31-річної Вюст вісім нагород (4 золота, 3 срібла та 1 бронза), але в Пхьончхані вона намагатиметься довести цей показник, хоча б, до десяти. Приклад Сочі, коли Вюст виступала в чотирьох дисциплінах і банально не розрахувала сили, через що взяла три срібла та лише одне золото, вплинув на рішення тренерського штабу: у Пхьончхані Ірен побіжить лише три дистанції (1000, 1500 та 3000 метрів), а також командне переслідування.

Ірен Вюст — найбільш титулована спортсменка Нідерландів, Getty Images

Чи є вона головною претенденткою на золото на трьох особистих дистанціях? Очевидно. Найкращі шанси на дистанції 3000 метрів, де Ірен перемагала в Турині-2006 та Сочі-2014. На коротших дистанціях їй спробує скласти конкуренцію американка Гізер Бергсма, яка є чинною чемпіонкою світу на 1000 та 1500 метрів. До слова, боротьба між Бергсма та Вюст на дистанції 1500 метрів стала окрасою останнього чемпіонату світу — вони стартували в одній парі, а на фініші їх розділила всього одна десята секунди. Найближча суперниця відстала від цього дуету аж на секунду.

На дистанції 5000 метрів головною фавориткою є досвідчена чешка Мартіна Саблікова, котра прагне виграти золоту медаль на третій Олімпіаді поспіль. Саблікова — найкращий стаєр у світовому ковзанярстві, і тут навіть нідерландки безсилі. Вони взагалі можуть обійтися без нагород на цій дистанції, адже головною суперницею Саблікової буде 45-річна німкеня Клаудія Пехштайн, яка виграла своє перше олімпійське золото на п’яти кілометрах ще в 1994 році.

Мартіна Саблікова прагне виграти третю Олімпіаду поспіль на дистанції 5000 метрів, Getty Images

На спринтерській дистанції 500 метрів третє золото поспіль повинна забрати представниця Республіки Корея Лі Санхва. У неї, фактично, є одна-єдина суперниця — японка Нао Кодайра, яка несподівано випереда Лі на останньому чемпіонаті світу. Кодайра також спробує втрутитися в боротьбу за медалі на 1000 метрів, де саме вона є володаркою світового рекорду.

У командному переслідуванні, навіть попри не таке серйозне домінування нідерландок, усе одно немає боротьби за золото. Нідерланди мають забрати золото, а срібло без всяких питань повинно опинитися у Японії. А от за бронзу, у зв’язку з відсутністю Росії, розгорнеться серйозна боротьба між Німеччиною та Республікою Корея.


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
Или аккаунт Sportarena