Sportarena

Чотири висновки для України після змішаної естафети

Sport Arena виділяє чотири головні аспекти змішаної естафети для України у контексті прийдешніх класичних естафет на Олімпіаді.

Чотири висновки для України після змішаної естафети - Биатлон на олимпиаде 2018

Ірина Варвинець бігла перший етап міксту за Україну, Getty Images

Ірина Варвинець заслужила на місце в естафеті

Ніхто не постраждав на цій Олімпіаді більше, ніж Ірина Варвинець. Спершу біатлоністку в екстреному режимі поставили на спринтерську гонку (яку вона провалила), пізніше заявили її на індивідуальну, аби зрештою зняти. Це було надзвичайно дивне рішення тренерського штабу, оскільки Варвинець їхала на Олімпіаду саме для участі в індивідуальній гонці.

Але вона отримала свій шанс у міксті — і використала його. Очевидно, попри варіативність складу жіноча збірна Україна не має повноцінного стартера. Валентина Семеренко не підходить на цю роль, Віта Семеренко та Юлія Джима більш необхідні на наступних етапах, а Анастасія Меркушина не готова стартувати на першому етапі.

Ірина Варвинець — найкращий стартер у цій збірній України, noc-ukr.org

Вихід Варвинець в міксті був своєрідною перевіркою: якби Ірина впоралась, вона б отримала місце в жіночій естафеті. Ірина впоралась. Так, її не вистачило на останнє коло, де Варвинець програла катастрофічно багато, але вона все одно зберегла некритичне відставання від лідерів. Заберіть промах на першій стрільбі — усе буде ще краще.

Чи може хтось стартувати краще в цій збірній? Ні, ні і ще раз ні. Якщо ось цей виступ не гарантуватиме Ірині місця в естафеті, то незрозуміло, що ще треба.

Юлія Джима може огризатися

Так, Юлія Джима перебуває не в найкращих кондиціях. Вона теж, як і Варвинець, не може продемонструвати максимуму на останньому колі, хоча й старається. Але все-таки Юлія Джима здатна стати різницею для української естафетної четвірки.

У міксті Юлія прекрасно провела дві стрільби — показала 5-й результат за швидкострільністю при одному додатковому патроні. Вона також впевнено проїхала перші два кола, а в підсумку програла лише 30 секунд на етапі Тіріл Екхофф. Багато? Усе відносно. Для Юлії Джими у її звичній формі — багато. Для цієї збірної — не так вже й багато.

Юлія Джима, скоріш за все, побіжить на останньому етапі в естафеті, noc-ukr.org

Ймовірно, своїм виступом в міксті Джима закріпилася в статусі головного претендента на роль фінішера в естафеті. У неї практично відсутній досвід виступів на четвертому етапі (лише один такий старт в кар’єрі), але хто, якщо не вона? Є Віта Семеренко, але важко спрогнозувати, що вона може показати. Стан Олени Підгрушної викликає ще більше запитань. Тож якщо виходити з необхідності ставити на останній етап найсильнішу біатлоністку, ця роль може дістатися Юлії Джимі.

У принципі, оптимальний склад на естафету виглядає так: Ірина Варвинець — Віта Семеренко — Анастасія Меркушина (Олена Підгрушна/ Валентина Семеренко?) — Юлія Джима.

Ризикувати і ставити Меркушину (Підгрушну/Валю) на останній етап ніхто не буде. Навряд довірять це місце й Віті Семеренко, якій набагато важливіше розігнати естафету на другому етапі. Тому хто, якщо не Джима?

Чоловіки прогадали з акліматизацією більше, ніж з формою

Дмитро Підручний ожив. У змішаній естафеті капітан чоловічої команди видав найкращий виступ українських біатлоністів на цій Олімпіаді. Якби Дмитро продемонстрував таку готовність в спринті — фінішував би значно вище 21-го місця. Це, власне, говорить про те, що Підручний підійшов до Олімпіади у непоганій формі. Не ідеальній, але непоганій. Як і Артем Прима, зрештою.

Однак у перші змагальні дні чоловіки не могли бігти — їх накрила акліматизація. Про це казав Артем Прима після спринту, коли стверджував, що йому не було чим дихати на останньому колі. Про це свідчать результати Підручного, який ледве біг у спринті та пасьюті.

Дмитро Підручний та Артем Прима — ті, хто можуть поборотися на своїх етапах в естафеті, noc-ukr.org

Але, на жаль, цього навряд буде достатньо для боротьби за медаль чи навіть фініш в топ-5 в естафеті. Крім двох хороших етапів від Підручного та Прими, буде ще два етапи — від важкого Сергія Семенова та нестабільного Владіміра Сємакова. Суперники не пробачать помилок, а українців може врятувати лише ідеальна гонка.

Стрільба може стати козирем України

«Щоб претендувати на високі місця, треба швидше бігати та точно стріляти». Фраза Сергія Семенова — один з головних перлів Олімпіади для українців. І хоча біатлоніст не відкрив жодної нової істини, він чітко виділив дві головні проблеми синьо-жовтих у Пхьончхані: слабка фізична форма та погана стрільба.

Артем Прима (по центру) в міксті продемонстрував найкращу стрільбу на Олімпіаді, noc-ukr.org

Якби українці змогли показувати звично якісну роботу на вогневому рубежі, результати все-таки були б кращі. Естафетна гонка вкотре підтвердила цей факт. Усього п’ять додаткових патронів — і Україна уже досить близько до боротьби за медалі. Якщо жіночій (або чоловічій) четвірці вдасться впоратися з вогневими рубежами на цьому ж рівні (бажано навіть краще) зі стрільбою у класичній естафеті — шанси на медаль будуть.

Як не крути, а в жіночій естафеті небагато справді рівних команд, в яких не просідає етап чи два. Є Німеччина та Франція, і наче все. У Італії — три хороших етапи, у Чехії — два, у Швеції — два. Вистрілити теоретично може Норвегія, але там усе занадто нестабільно, аби робити прогнози. Тому Україна, попри погану форму, здатна чіплятися за медаль. Потрібно лише відстрілятися хоча б на тому ж рівні, як у змішаній естафеті.


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Или аккаунт Sportarena