Чотири висновки для України після змішаної естафети

Ірина Варвинець бігла перший етап міксту за Україну, Getty Images
Sport Arena виділяє чотири головні аспекти змішаної естафети для України у контексті прийдешніх класичних естафет на Олімпіаді.
Ірина Варвинець заслужила на місце в естафеті

Ніхто не постраждав на цій Олімпіаді більше, ніж Ірина Варвинець. Спершу біатлоністку в екстреному режимі поставили на спринтерську гонку (яку вона провалила), пізніше заявили її на індивідуальну, аби зрештою зняти. Це було надзвичайно дивне рішення тренерського штабу, оскільки Варвинець їхала на Олімпіаду саме для участі в індивідуальній гонці.

Але вона отримала свій шанс у міксті — і використала його. Очевидно, попри варіативність складу жіноча збірна Україна не має повноцінного стартера. Валентина Семеренко не підходить на цю роль, Віта Семеренко та Юлія Джима більш необхідні на наступних етапах, а Анастасія Меркушина не готова стартувати на першому етапі.

Ірина Варвинець — найкращий стартер у цій збірній України, noc-ukr.org

Вихід Варвинець в міксті був своєрідною перевіркою: якби Ірина впоралась, вона б отримала місце в жіночій естафеті. Ірина впоралась. Так, її не вистачило на останнє коло, де Варвинець програла катастрофічно багато, але вона все одно зберегла некритичне відставання від лідерів. Заберіть промах на першій стрільбі — усе буде ще краще.

Чи може хтось стартувати краще в цій збірній? Ні, ні і ще раз ні. Якщо ось цей виступ не гарантуватиме Ірині місця в естафеті, то незрозуміло, що ще треба.

Юлія Джима може огризатися

Так, Юлія Джима перебуває не в найкращих кондиціях. Вона теж, як і Варвинець, не може продемонструвати максимуму на останньому колі, хоча й старається. Але все-таки Юлія Джима здатна стати різницею для української естафетної четвірки.

У міксті Юлія прекрасно провела дві стрільби — показала 5-й результат за швидкострільністю при одному додатковому патроні. Вона також впевнено проїхала перші два кола, а в підсумку програла лише 30 секунд на етапі Тіріл Екхофф. Багато? Усе відносно. Для Юлії Джими у її звичній формі — багато. Для цієї збірної — не так вже й багато.

Юлія Джима, скоріш за все, побіжить на останньому етапі в естафеті, noc-ukr.org

Ймовірно, своїм виступом в міксті Джима закріпилася в статусі головного претендента на роль фінішера в естафеті. У неї практично відсутній досвід виступів на четвертому етапі (лише один такий старт в кар’єрі), але хто, якщо не вона? Є Віта Семеренко, але важко спрогнозувати, що вона може показати. Стан Олени Підгрушної викликає ще більше запитань. Тож якщо виходити з необхідності ставити на останній етап найсильнішу біатлоністку, ця роль може дістатися Юлії Джимі.

У принципі, оптимальний склад на естафету виглядає так: Ірина Варвинець — Віта Семеренко — Анастасія Меркушина (Олена Підгрушна/ Валентина Семеренко?) — Юлія Джима.

Ризикувати і ставити Меркушину (Підгрушну/Валю) на останній етап ніхто не буде. Навряд довірять це місце й Віті Семеренко, якій набагато важливіше розігнати естафету на другому етапі. Тому хто, якщо не Джима?

Чоловіки прогадали з акліматизацією більше, ніж з формою

Дмитро Підручний ожив. У змішаній естафеті капітан чоловічої команди видав найкращий виступ українських біатлоністів на цій Олімпіаді. Якби Дмитро продемонстрував таку готовність в спринті — фінішував би значно вище 21-го місця. Це, власне, говорить про те, що Підручний підійшов до Олімпіади у непоганій формі. Не ідеальній, але непоганій. Як і Артем Прима, зрештою.

Однак у перші змагальні дні чоловіки не могли бігти — їх накрила акліматизація. Про це казав Артем Прима після спринту, коли стверджував, що йому не було чим дихати на останньому колі. Про це свідчать результати Підручного, який ледве біг у спринті та пасьюті.

Дмитро Підручний та Артем Прима — ті, хто можуть поборотися на своїх етапах в естафеті, noc-ukr.org

Але, на жаль, цього навряд буде достатньо для боротьби за медаль чи навіть фініш в топ-5 в естафеті. Крім двох хороших етапів від Підручного та Прими, буде ще два етапи — від важкого Сергія Семенова та нестабільного Владіміра Сємакова. Суперники не пробачать помилок, а українців може врятувати лише ідеальна гонка.

Стрільба може стати козирем України

«Щоб претендувати на високі місця, треба швидше бігати та точно стріляти». Фраза Сергія Семенова — один з головних перлів Олімпіади для українців. І хоча біатлоніст не відкрив жодної нової істини, він чітко виділив дві головні проблеми синьо-жовтих у Пхьончхані: слабка фізична форма та погана стрільба.

Артем Прима (по центру) в міксті продемонстрував найкращу стрільбу на Олімпіаді, noc-ukr.org

Якби українці змогли показувати звично якісну роботу на вогневому рубежі, результати все-таки були б кращі. Естафетна гонка вкотре підтвердила цей факт. Усього п’ять додаткових патронів — і Україна уже досить близько до боротьби за медалі. Якщо жіночій (або чоловічій) четвірці вдасться впоратися з вогневими рубежами на цьому ж рівні (бажано навіть краще) зі стрільбою у класичній естафеті — шанси на медаль будуть.

Як не крути, а в жіночій естафеті небагато справді рівних команд, в яких не просідає етап чи два. Є Німеччина та Франція, і наче все. У Італії — три хороших етапи, у Чехії — два, у Швеції — два. Вистрілити теоретично може Норвегія, але там усе занадто нестабільно, аби робити прогнози. Тому Україна, попри погану форму, здатна чіплятися за медаль. Потрібно лише відстрілятися хоча б на тому ж рівні, як у змішаній естафеті.


Все главные новости спорта и результаты в нашем Telegram. Подписывайтесь, чтобы узнавать все первым!


В избранное
Добавить комментарий
Новости партнёров
Загрузка...


Сейчас обсуждают
 • Сварог 22 марта 2018, 22:47
  кто он такой - украинец и так верить твёрдо это лишь опора на национализме и что выкидывают что может побить или выйграет по очкам одни хохлы - мнений других чтоль нет да и усик перед боем с дортикосом заранее похоронил гассиева поздравив с победой дортикосса - никто до сих пор его в серьез не воспринимает и не хотят с ним боксировать да думаю дортикос был бы намного удобнее для усика чем гассиев
  К записи: Ломаченко: Усик может легко победить Гассиева
  0 Ответить
 • Yaroslav 22 марта 2018, 22:13
  Вернуть формат с 16 командами можно. Нужно лишь подкорректировать регламент, а на каждый сезон у нас регламент разный. А кто придет - тот придет Вот когда будет делать, тогда и будем смотреть.
  К записи: Александрия выдвинула Томаса Гримма на пост президента УПЛ
  0 Ответить
 • Vlad 22 марта 2018, 21:41
  Так а как вернуть 16-командный формат если нет такого кол-ва соответствующих правилам клубов? Те же кто не соответствует не хотятне могут это сделать. В нашей старне(футбольной части) если придут Сильвер, Гуддел и Бэттман - ничего не изменится
  К записи: Александрия выдвинула Томаса Гримма на пост президента УПЛ
  0 Ответить
 • Yaroslav 22 марта 2018, 21:32
  Шановний, Ігоре. Я бачу Вас дуже "цікавлять" мої коментарі. Так от, я Вам скажу наступне: перш ніж ставити не дуже доречні питання і піддавати сумніву будь-які мої думки, з'ясуйте сам для себе, чи є якась аналітика у Ваших думках. Я її не бачу. Лише недоречні критичні зауваження. При цьому, Ви вважаєте, як я розумію, свою думку, єдино вірною. Від одного подібного "діяча" я відкараскався своїми професійними аргументами, але втомлююсь їх повтор
  К записи: Александрия выдвинула Томаса Гримма на пост президента УПЛ
  0 Ответить
 • Vladimir 22 марта 2018, 20:59
  Так, как думает Ломаченко, я думал про Гвоздика (его последний бой). А что получилось? Думаю, что и с Гассиевым будет не так все просто
  К записи: Ломаченко: Усик может легко победить Гассиева
  +1 Ответить
 • Ігор аз єсм 22 марта 2018, 20:36
  Я справді так і не можу зрозуміти, чого це бразильці й португальці асоціюються у вас з якоюсь "неукраїнсько-донбаськістю". Ви впевнені, що чули функціонерів Динамо чи Чорноморця українською? Чи це зобов'язаний робити лише Шахтар, бо приречений комусь щось доводити? Можливо, спортдир Карпат українською розмовляє? Або тренер Вереса? Україномовних українських спортсменів взагалі не дуже багато, бо сильніші школи - у великих містах. І спо
  К записи: Мораес перейдет в Шахтер — СМИ
  +1 Ответить
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?