Sportarena

Егоїзм і відсутність зв’язку. Що показала фейсбук-істерика Валі Семеренко

Фейсбук-істерика Валентини Семеренко «підігріла» жіночу естафету ще задовго до її початку. Sport Arena розповідає про проблеми, які відкрили широкому загалу коментарі біатлоністки.

Егоїзм і відсутність зв’язку. Що показала фейсбук-істерика Валі Семеренко - Биатлон на олимпиаде 2018

Валентина Семеренко, noc-ukr.org

Почнімо з головного. Валентина Семеренко не могла пробігти естафету краще Ірини Варвинець, Віти Семеренко чи Анастасії Меркушиної. Попри усі гучні слова, Валентина просто слабша за інших на цій Олімпіаді.

«Почувала себе дуже погано. Якщо хворієш шість разів за сезон, неможливо набрати форму за декілька днів», — стверджувала Валентина після провального мас-старту, де вона з одним промахом фінішувала 19-ю. Трохи раніше вона фінішувала 25-ю в індивідуальній гонці (теж з одним промахом), а потім видала фразу, що «навіть з плюс однією хвилиною не була б в призах».

У тому ж флеш-інтерв’ю Семеренко сказала ще одну, набагато важливішу, річ: «Не було сил на останнє коло, настільки втомилася, після спринту був хворобливий стан. Ніхто про це не знав».

Біатлоністка — один з лідерів збірної — підійшла до Олімпіади у відверто поганому фізичному стані. Вона провалює першу гонку, пропускає другу (аби відновитися, бо не було сенсу стартувати) і має чотири повноцінні дні (спринт — в суботу, індивідуалка — в четвер) на відновлення. Упродовж цього часу вона нездужає, але нікому не каже, бо ж тоді тренери можуть не поставили на наступний старт. І розуміючи, що не є готовою стартувати, все одно біжить в гонці, забираючи місце іншої (банально свіжішої) спортсменки.

Як Валя Семеренко у Facebook реагувала на заявку України на естафету

Проходить тиждень, тренерський штаб бачить поганий фізичний стан Валентини і вирішує не включати її в склад на естафетну гонку. Старший тренер, як той, хто несе відповідальність за результат, вибирає інших (кращих) на його думку біатлоністок. Він не повідомляє про причини свого рішення, а просто оголошує його.

Тренерський штаб жіночої збірної України — Григорій Шамрай (на передньому плані) та Урош Велепец (по центру), noc-ukr.org

Чи мав тренер зробити по-іншому? Він міг зібрати команду та пояснити таку розстановку на етапи (або поговорити з дівчатами окремо), але не був зобов’язаний робити подібні речі. Зрештою, чи повідомляла Валентина Семеренко старшому тренеру про свій поганий стан після спринтерської гонки?

Фейсбук-істерика показує також інше — егоїзм та відсутність зв’язку між тренером і командою, які панують в жіночій збірній.

Але Валя, олімпійська чемпіона Сочі в естафеті, образилася, закатала істерику і винесла усі свої думки в публічний простір. Причому зробила це не після естафетної гонки, а незадовго до її початку — якраз щоб залишився час і її партнерки по команді могли усе прочитати.

Знайдіть різницю. Реакція Валентини Семеренко та Марін Гаммершмідт на склад естафети

Фейсбук-істерика Семеренко, звісно, не знімає відповідальності з Уроша Велепца за абсолютний провал на Олімпіаді. Вона не перекреслює усі негативні моменти, що їх показала біатлонна Україна в Пхьончхані. Але вона показує також інше — егоїзм та відсутність зв’язку між тренером і командою, які панують в жіночій збірній.

Валентина Семеренко, розуміючи, що не є готовою, усе одно хотіла бігти. Бо ж вона олімпійська чемпіонка, бо ж вона поверталася у спорт заради цієї естафетної гонки. І їй байдуже, що її присутність негативно вплинула б на виступ команди. Бо хто, Варвинець краща, чи може Меркушина?

***

Уже після провалу в естафеті українські біатлоністки в своїй коментарях як одна розповідали про незрозумілі тренерські рішення. Чому не склалося на стрільбі? Не знаємо, запитуйте в тренера. Чому не показали результат? Усе до тренера.

Тому залишається дочекатися слів тренера — і лише тоді пазл складеться остаточно.


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Или аккаунт Sportarena