Sportarena

Стати успішною як Лаура Дальмайєр

Sport Arena розповідає про головну героїню стартових днів Олімпіади – німецьку біатлоністку Лаура Дальмайєр, котра встигла виграти два золота в двох перших гонках Пхьончхану.

Стати успішною як Лаура Дальмайєр

Лаура Дальмайєр і її емоції після виграшу другого золота на Олімпіаді, Getty Images

«Повинна сказати: знімаю капелюха перед Лаурою Дальмайєр. Психологічна стійкість, показана нею на вогневих рубежах, просто неймовірна».

Магдалена Нойнер вміє зробити комплімент біатлоністам і біатлоністкам, але її реверанси в сторону Лаури Дальмайєр завжди були чимось більшим. Вищезгадані слова, наприклад, датовані січнем 2016 року — в активі Дальмайєр було дві нагороди чемпіонату світу-2015, але історичні світові першості 2016 та (особливо) 2017 років ще не відбулися.

Хоч їхні зірки й загорілися одна за одною, а їх часто порівнюють між собою — Лаура Дальмайер є антиподом Магдалени Нойнер. Якщо для другої завжди в фаворі була швидкість, то перша робила ставку на точність стрільби. Про це згадувала навіть сама Нойнер, розповідаючи про перші спільні юнацькі тренування з Дальмайєр. «Лаура ще зі школи привертала до себе увагу як прекрасний стрілець. На лижах вона тоді була ще не дуже сильною».

На Олімпіадах Лаура дебютувала в 20 років в Сочі, але невдало, Getty Images

Ймовірно, Дальмайєр ніколи б не довелося боротися зі своєю слабкістю, і вона мала б усі шанси стати великою біатлоністкою навіть з посередньою швидкістю, але прихід Нойнер у великий спорт змінив абсолютно все. Магдалена раз і назавжди переписала набір базових характеристик для топових біатлоністок, додавши одним з перших пунктів «високу швидкість». Навіть не «високу», а «височенну».

Було б цікаво подивитися на змаганнях цих двох німкень, але Нойнер пішла так ж швидко, як і прийшла. Вигравши абсолютно все у 25-річному віці, вона оголосила про завершення кар’єри. Дальмайєр дебютувала на етапах Кубка світу лише за рік.

Природжений стрілець та дуже вправний лижник, Дальмайєр втілює в собі усі базові характеристики для топової біатлоністки. Причому характеристики доступні лише у PRO-версії.

Звісно, Лаура потрапила в зовсім іншу збірну Німеччини. Збірну Німеччини, яка оплакувала втрату Нойнер-спортсменки, а разом з нею завершення кар’єри усього золотого складу. Це була збірна зміни поколінь, де головною зіркою вважалася юна Міріам Гьоснер (Андреа Генкель стоїть особняком, звісно). А чому? Так, саме завдяки швидкості.

Якби не травма Гьоснер (справа) кар’єра Дальмайєр могла б піти іншим шляхом, Getty Images

Завдяки оцій зміні поколінь Лаура Дальмайєр потрапила на Олімпіаду в Сочі і навіть була фінішером своєї збірної в естафеті. До того моменту Німеччина втратила усі шанси боротися хоч за щось, а Дальмайєр проїхала свій етап повільніше Моніки Гойніш. Та й взагалі — Олімпіада в Сочі була явним провалом для Дальмайєр, яка жодного разу в трьох гонках не піднялася вище 13-го місця.

Та Олімпійські ігри, втім, показали, що лідером в новому покоління німецької команди буде саме Лаура — більше просто було нікому (усе через абсурдну травму спини Гьоснер). І перше, що їй довелося змінити, — швидкість. Вона скинула понад чотири секунди за кілометр за перше літо нового олімпійського циклу, а потім ще три секунди за друге літо. Природні стрілецькі дані нікуди не зникли, тож на виході німецькі тренери отримали покращену версію Магдалени Нойнер. Або набагато покращену версію Міріам Гьоснер, яка так ніколи і не змогла відновитися від травми спини.

Подальша історія триває зараз. Одна золота нагорода та п’ять загальних на ЧС-2016, п’ять золотих нагород та шість загальних на ЧС-2017. Прекрасна успішна боротьба з Габі Коукаловою в минулому сезоні — і тріумф на Олімпіаді.

Лаура Дальмайєр з усіма нагородами ЧС-2017, Getty Images

Яку б форму не демонструвала Дальмайєр на початку цього сезону — вона увесь час залишалася головною фавориткою Олімпійських ігор. Просто через те, що її максимум знаходиться набагато вище максимуму інших. Природжений стрілець та дуже вправний лижник, Дальмайєр втілює в собі усі базові характеристики для топової біатлоністки. Причому характеристики доступні лише у PRO-версії.

У цьому форматі «PRO-версії» Лаура і виграла обидві олімпійські гонки. Вона не нагадувала типову біатлоністку, а була радше машиною. Машиною, яка отримала завдання і виконувала його, незважаючи на усе, що відбувається навколо. Повільний вхід в гонку — розгін по ходу — потужний фініш. І знову: повільний вхід в гонку — розгін по ходу — потужний фініш. І байдуже, що там і як хтось біжить поруч.

Лаура Дальмайєр мчить до другого золота Пхьончхану, Getty Images

Якби на її місці була якась інша спортсменка, такий план не спрацював би. З однієї причини — ніхто б його не зміг притримуватися. Притримуватися без відхилення на жодну секунду. У цьому і полягає особливість Дальмайєр: бути стійкою та виваженою навіть у найбільш імпульсивні моменти. Не піти за емоцією, як це може зробити хтось інший. І ця особливість зробила Лауру Дальмайєр першою в історії авторкою золотого дублю на Олімпіаді.

***

— У Лаури є шанс стати такою ж успішною як Магдалена Нойнер?

— Такою як Лаура Дальмайєр.

Їх порівнювали раніше, від порівнянь нікуди не втекти й тепер, коли Дальмайєр виграла два олімпійські золота, як Нойнер. Та Лаура Дальмайєр уже давно вийшла з тіні своєї іменитої та надпопулярної подруги. Вийшла і творить свою власну спадщину, яка, щоправда, теж ризикує закінчитися в 25 років.


Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?