Sportarena

Україна ставить на ранній відрив. Про що свідчить старт-лист жіночої естафети

Sport Arena розбирає стартові листи фаворитів жіночої естафетної гонки на Олімпіаді, відзначаючи, що декілька команд прагне створити перевагу на перших етапах за допомогою сильних стартерів.

Україна ставить на ранній відрив. Про що свідчить старт-лист жіночої естафети - Биатлон на олимпиаде 2018

Естафета закриє жіночу біатлонну програму на Олімпіаді, Getty Images

У якій би формі не виступали біатлоністки на Олімпіаді і які б результати вони не показували, естафета — в естафеті це усе не матиме принципового значення. У командній гонці на перший план виходить стабільність і впевненість у партнерах, а не геройство однієї біатлоністки. Тому в естафеті шанси на медаль досі зберігає Україна. Так, попри усі невдачі і розчарування, що їх продемонстрували синьо-жовті біатлоністки в Пхьончхані.

Тренерський штаб української збірної прийняв цілком логічне, хоч і досить ризиковане рішення. В естафеті виступить наступний склад: Ірина Варвинець — Віта Семеренко — Юлія Джима — Анастасія Меркушина.

Як бачимо, Валентина Семеренко залишилася поза заявкою, а Олена Підгрушна так і не проведе на Олімпіаді хоча б однієї гонки. «Олена програвала Насті на контрольних тренуваннях, тому поставили Меркушину», — так пояснює рішення старший тренер жіночої команди, Урош Вєлєпєц.

З його слів виходить, що варіант з Юлією Джимою в ролі фінішера навіть не розглядався. І це наче логічно — Джима лише один старт в кар’єрі проводила на четвертому етапі, а з іншого — досить дивно, зважаючи на психологічний тиск, який випаде на фінішера, тобто на досить молоду Анастасію Меркушину.

Ставка зроблена на те, що Віта Семеренко і Юлія Джима забезпечать на другому-третьому етапах певний гандикап для Анастасії Меркушиної, а фінішерові треба буде лише втримати перевагу. Якщо ж усе розвалиться — то жодного тиску не буде, і Насті можна буде їхати в своє задоволення.

Чому цей варіант (Джима-Меркушина) кращий за варіант Меркушина-Джима? Анастасія не зможе організувати відрив на третьому етапі, вона навпаки — цілком може програти, через що Джима отримає естафету десь далі від лідерів і їй буде важко зачепитися за боротьбу на останньому етапі. Тоді як обраний варіант дозволятиме Меркушиній чіплятися і терпіти, бо вона матиме хоч якийсь запас (та хоча б над четвертим-п’ятим місцем). Звісно, якщо усе спрацює.

Але не лише Україна прийняла ризиковане рішення при виборі складу на естафету.

Німеччина (Пройсс — Германн — Хільдебранд — Дальмайєр)

Не зовсім зрозуміло, чому тренерський штаб довірився Деніз Германн, а не Ваннесі Хінц чи Марен Гаммершмідт. Так, нехай вони повільніші за Деніз, але однозначно впевненіше почувають себе на вогневих рубежах. Ні Хінц, ні Гаммершмідт не організували б німцям відрив на другому етапі, але фактично не було б ризику відпасти у хвіст пелетону через коло штрафу, наприклад. З іншого боку, таке рішення пояснюється іншою причиною: форма Лаури Дальмайєр уже не така, як була на старті Олімпіади, тому їй теж треба привезти хоч трохи секунд переваги — і ніхто краще за Германн не впорається з цим завданням.


Франція (Шевальє— Дорен Абер — Бреза — Бескон)

Спершу повідомлялося, що на останньому етапі за Францію побіжить Марі Дорен Абер, що було досить логічно, зважаючи на її показники у Пхьончхані. Але в останній момент французи все-таки змінили конфігурацію — Дорен Абер бігтиме на другому етапі, а завершуватиме естафету Анаїс Бескон. Така розстановка, в принципі, нагадує український варіант: Дорен Абер і Бреза матимуть завдання втекти від пелетону, тоді як Бескон треба буде просто точно відпрацювати на стрільбі.


Білорусь (Скардіно — Кривко — Алімбекова — Домрачева)

Білорусь — одна з найтемніших конячок у цій естафеті. Якщо білорускам вдасться передати естафету Домрачевій хоча б в 30-45 секундах від медалі — Даша зробить усе, але здобуде нагороду для своєї збірної. Найбільші запитання викликає третій етап, де замість Надєжди Пісарєвої білоруси поставили Дінару Алімбекову. Рішення правильне, але для молодої Дінари це лише другий старт на Олімпіаді (і другий старт в естафеті в сезоні) — чи витримає вона в психологічному плані?

Дар’я Домрачева може стати ключовим фактором для Білорусі у боротьбі за медаль, Getty Images

Інші команди вибрали досить очікувані склади. Італія та Словаччина, як і Україна, робитимуть ставку на сильний старт — у італійок на перших двох етапах Ліза Вітоцці та Доротея Вірер, у словачок — Пауліна Фіалкова та Анастасія Кузьміна. Норвежки вибрали притаманний для себе варіант: Сулемдал — Екхофф — Тандревольд — Олсбю. Не здивували також чешки і шведки, чиї склади читалися.

Як бачимо, стартові склади більшості команд свідчать про бажання створити перевагу на перших етапах, що перетворює естафету в дуже непередбачувану гонку — той, хто не завалиться на стрільбі, матиме шалену перевагу над суперницями, оскільки далеко не кожна команда може похвалитися сильним фінішером.

Повний стартовий лист дивіться тут.

Початок жіночої естафети — в 13:15 за Києвом. Sport Arena проведе онлайн-трансляцію гонки.


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Или аккаунт Sportarena