favbet
favbet
Sportarena

Олексій Мандзій вважає, що відсутність Габріели Коукалової на Олімпійських іграх в Пхьончхані серйозно б’є не тільки по спортивній складовій біатлонних змагань, але й по іміджевій частині турніру.

Габріела Коукалова — унікальна біатлоністка. Власне, вона більше ніж просто біатлоністка. Вона — символ сучасного жіночого біатлону.

Попри усі спортивні досягнення Кайси Макарайнен, Дар’ї Домрачевої чи Лаури Дальмайєр, саме чеська спортсменка стала наступницею Магдалени Нойнер у ролі найпопулярнішої біатлоністки планети. До Коукалової можна ставитися по-різному, але зовсім точно не можна залишатися байдужим. Бо Габі привертає увагу не лише на трасах: вона вправно спілкується з пресою, заграє з вболівальниками та не приховує своєї позиції. Якщо Домрачева чи Дальмайєр залишаються в першу чергу біатлоністками, то Коукалова — ще й медійна персона, яка завжди створює інфоприводи.

Габріела Коукалова — символ сучасного жіночого біатлону, Getty Images

Не факт, що будь-яка інша біатлоністка змогла б так довго тримати усіх в напруженні щодо участі чи не участі в Олімпійських іграх. Сага з Коукаловою тягнулася ще з кінця літа – тобто розпочалася вона задовго до старту нового біатлонного сезону. І це набагато довше, ніж сага імені Бйорндалена.

Травма, через яку Коукалова пропустить Олімпіаду

Тоді, у серпні, стало відомо про проблеми Габі з литками та ахіллами, а уже на початку вересня вона дала розлоге інтерв’ю чеським ЗМІ, в якому вперше зайшла мова про можливий пропуск Олімпіади. Однак тоді Коукалова зберігала внутрішній оптимізм: «Я досі сподіваюся, що взимку все буде добре. Мене заспокоює той факт, що ця довготривала невдача може мені допомогти. Тому я не панікую».

Попри травму і пропуск грудневої частини нового сезону, Габі Коукалову визнали найкращої спортсменою Чехії в 2017 році, facebook.com/GabrielaKoukalova

Фраза «я не панікую» з часом стане лейтмотивом усієї кар’єри чешки. У будь-якій незрозумілій ситуації Коукалова залишалася собою, зберігаючи такий важливий спокій. Цей спокій водночас передавався і її фанатам, які до останнього вірили, що Габі зможе взяти участь в Олімпіаді.

Біатлонна прима. Текст дворічної давності про Габі Коукалову, яка мчала за ВКГ

Та з кожним наступним місяцем шансів ставало усе менше. Позитивним знаком мала стати присутність Коукалової на етапі в Естерсунді: тоді вона з тренером прийняла рішення тренуватися разом з командою і прибула в Швецію, хоча виступати не могла. «Перегляд гонок змусив мене зрозуміти, наскільки я сумую за біатлоном, але, чесно кажучи, я не готова зараз», – казала Габріела. А уже наступного тижня вона перестала тренуватися з основною командою, відправившись на індивідуальні збори в Австрію. Її графік та інтенсивність тренувань аж ніяк не збігалися з режимом основної команди.

Надія залишалася аж до оголошення складу чеської команди на етап в Обергофі, перший старт в новому році. Коукалова ще восени казала, що пропустить грудневі старти, але хоче повернутися в січні. Ні на Обергоф, ні на Рупольдинга Габріела не була заявлена — і уже тоді усе стало зрозуміло.

«Упродовж підготовчого періоду я декілька разів намагалася повернутися до повноцінних тренувань, на жаль, даремно. Мені дуже прикро, що моя олімпійська мрія зникла і я не зможу представляти Чехію. До останньої хвилини, я все ж сподівалася на покращення», – а це вже уривок з останнього листа Коукалової в олімпійській сазі. Вона, як і раніше, не панікує, намагаючись зберігати спокій. Мабуть, уся паніка минула раніше — у ті моменти, коли приймалося рішення.

Звісно, Габріелі образливо. Переможниця позаминулого сезону Кубка світу, друга найкраща біатлоністка минулого сезону Кубка світу, чемпіонка світу в спринті 2017 року — чешка повинна була бути однією з головних фавориток кожної гонки в Пхьончхані. 30 подіумів впродовж останніх двох сезонів ще більше переконують в цьому.

Коукалова через травму пропустить увесь сезон, biathlonworld.com

Коли Коукалова вперше стала чемпіонкою світу в особистій гонці (спринт в Гохфільцені-2017), вона заявила, що тепер її єдиною метою є олімпійське золото. Власне, золото Олімпіади залишається єдиною вершиною, що досі не підкорилася чеській біатлоністці. Усе інше в неї є – і Великий кришталевий глобус, і купа Малих кришталевих глобусів, і безліч перемог на етапах Кубка світу, і золото чемпіонату світу, і навіть три олімпійські медалі.

Переможниця позаминулого сезону Кубка світу, друга найкраща біатлоністка минулого сезону Кубка світу, чемпіонка світу в спринті 2017 року — чешка повинна була бути однією з головних фавориток кожної гонки в Пхьончхані. 30 подіумів впродовж останніх двох сезонів ще більше переконують в цьому.

Саме тому мотивована Габріела могла б стати тріумфатором Пхьончхану, зважаючи на нестабільність решти жіночого біатлону. Коукалова й раніше виділялася стабільністю в важливі моменти, а на основному старті циклу й поготів. Натомість — вона спостерігатиме за Іграми по той бік екрану, усвідомлюючи, що її остання ціль так і залишиться мрією. Принаймні, ще на чотири роки.

Коукалова є триразовою олімпійською призеркою, але золото Ігор їй поки не підкорилося, Getty Images

Програє від цього увесь жіночий біатлон: лідери втратили конкурентку, яка могла стимулювати, чешки втратили серйозну бойову одиницю в естафеті та просто свого лідера, а біатлон як вид спорту втратив одне з найбільш впізнаваних облич. Навіть якби Коукалова не виграла жодної медалі, вона б привертала увагу до змагань своєю присутністю. Інтрига стосовно результатів «ледь здорової» чешки жила б до останніх днів, але тепер цей момент втрачено.

Власне, золото Олімпіади залишається єдиною вершиною, що досі не підкорилася чеській біатлоністці. Принаймні, ще на чотири роки.

Чи виграв хтось від цього? Мабуть, так. Виграли російські вболівальники, які давно хейтерили Коукалову через її позицію стосовно допінгу в російській збірній. Тепер фанати Росії, не соромлячись, звинувачують чешку в застосуванні допінгу (через що, вона й змушена пропустити Олімпіаду) і радіють, адже їхня збірна їде на Ігри, тоді як Габріела — ні.

Якщо ж не звертати уваги на російських хейтерів, усі інші сторони залишаються у програші через відсутність чешки. Бо другої Габріели Коукалової банально нема і замінити її буде вкрай складно, як на трасі, так і поза нею.


Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena