Публикации
сегодня, 16:43
2783
2
сегодня, 16:43
Лента новостей

Білорусь без Домрачевої, Швеція з чемпіонатом світу. Прев’ю біатлонного сезону: частина 1
...

Швеція стала відкриттям Олімпіади, а цього року вона прийме чемпіонат світу, Getty Images
Олексій Мандзій відкриває цикл прев'ю постолімпійського біатлонного сезону. Починаємо з середняків.

Білорусь: нове життя без лідерок

Результат в минулому Кубку націй — 15-те (чоловіки) та 8-е (жінки)
Найкращий біатлоніст минулого сезону — Сергєй Бочарніков (48-е місце, 100 очок)
Найкраща біатлоністка минулого сезону — Дар’я Домрачева (3 місце, 804 очки)
Квота на новий сезон — 4 чоловіки + 5 жінок

MVP — Ірина Кривко

Дар’я Домрачева та Надєжда Скардіно пішли. Цьому місту, вірніше цій країні, потрібна нова героїня. У найближчому майбутньому всі надії Білорусі так чи інакше будуть пов’язані з Іриною Кривко — ще недавно третім номером команди, але тепер її головною зіркою. У минулому сезоні Кривко вперше піднялася на подіум, а ще вона стала олімпійською чемпіонкою (у тій шаленій естафеті), тому тепер від Ірини чекають ще кращих результатів.

У Білорусі насправді все дуже сумно. Жіноча команда має квоту в 5 біатлоністок на етапи Кубка світу, але в Поклюку відправила лише чотирьох спортсменок. Білорускам банально немає кого ставити на гонки. Одночасне завершення кар’єри Дар’єю Домрачевою, Надєждою Скардіно і Надєджою Пісарєвою не стало шоком (усі були до цього готові), але різко оголило тили. Швидких замін не знайшлося.

Дар’я Домрачева на старт більше не вийде. Вона завершила кар’єру, Getty Images

Білорусь переманила декількох росіянок, але вони поки «катають» в Кубку IBU. Тому молода Дінара Алімбекова, яка ще жодного разу не фінішувала в топ-30 на етапах Кубка світу, перетворюється у другого номера збірної. За Білоруссю буде цікаво спостерігати, особливо в контексті поступово введення нових персонажів в збірну.

У чоловіків усі на місці, але від того не легше. Чоловіча білоруська команда не претендуватиме на високі місця, час від часу нагадають про себе Сергєй Бочарніков та Владімір Чепєлін, але це точно не будуть стабільно високі результати.

Чехія: повернути втрачену стабільність

Результат в минулому Кубку націй — 10-те (чоловіки) та 10-те (жінки)
Найкращий біатлоніст минулого сезону — Онджей Моравєц (27-е місце, 294 очки)
Найкраща біатлоністка минулого сезону — Вероніка Віткова (8 місце, 545 очок)
Квота на новий сезон — 5 чоловіків + 5 жінок

MVP — Вероніка Віткова

Зникнення з радарів Габі Коукалової допомогло Вероніці Вітковій. Після провального сезону 2016/17 чешка знову повернулася на попередній рівень, посіла заслужене місце в топ-10 загального заліку Кубка світу, а також завоювала олімпійську медаль. У цьому сезоні Коукалової знову не буде, тому рятувати жіночий чеський біатлон доведеться Вероніці.

Чехи, відомі своєю сильною підготовкою до головних змагань сезону, розчинилися в Пхьончхані. Так у спринті команді вдалося взяти дві медалі — срібло Міхала Крчмара і бронза Вероніки Віткової, — але не було медалей в міксті, не було сильних виступів в інших дисциплінах.

У порівнянні з минулим роком склад Чехії залишився практично незмінним. Досі немає Габріели Коукалової — це мабуть головна новина. До основи продовжують підпускати 21-річну Маркету Давидову — цього сезону швидкісна чешка має стати третьою силою в жіночій команді. А хто перед нею? Вероніка Віткова та Єва Пушкарчікова, звісно.

Вероника Виткова, Getty Images
Вероніка Віткова — лідерка збірної Чехії, Getty Images

У чоловіків, в принципі, змін ще менше. 36-річний Ярослав Соукуп завершив кар’єру, тож тепер на 5 місць у чехів рівно 5 біатлоністів. Команда виглядає збалансованою і рівною, тому у цьому сезоні Чехія не повинна до останньої гонки боротися за місце в топ-10 Кубка націй: питання збереження квоти ця команда може вирішити набагато швидше.

Швейцарія: реалізувати усі вільні місця

Результат в минулому Кубку націй — 9-е (чоловіки) та 9-е (жінки)
Найкращий біатлоніст минулого сезону — Беньямін Вегер (15-е місце, 476 очок)
Найкраща біатлоністка минулого сезону — Селіна Гаспарін (25 місце, 292 очки)
Квота на новий сезон — 5 чоловіків + 5 жінок

MVP — Беньямін Вегер

Найкращий біатлоніст Швейцарії видав третій сильний сезон в кар’єрі. Після попередніх двох таких — він завжди провалював наступну зиму. Починалися проблеми зі швидкістю, погіршувалася точність стрільби — Беньямін не витримував декілька сезонів на одному рівні. Чи зміниться щось цього разу? Сам Вегер стверджував, що прагне не лише втримати минулорічний рівень, але й покращити його. Зважаючи на те, що в минулому сезоні він так і не зумів піднятися на подіум, рости йому є куди.

Селіна Гаспарін вдруге народила і точно пропустить початок сезону (очікується повернення наприкінці січня). Як наслідок, швейцарська жіноча збірна не може заповнити квоту на перші етапи Кубка світу. За відсутності Селіни, роль лідерки на себе може забрати Лєна Хеккі. Тим більше, їй потрібно реабілітовуватися за невдалий попередній сезон. Дві інші сестри Гаспарін (Еліза та Аїта) на місці, вони готові стартувати.

Без змін у чоловіків. Парадоксально, але вони теж не заповнили свою квоту. З лідером усе ясно — Беньямін Вегер. Далі ідуть Маріо Долдер та Жеремі Фінелло, четвертий номер збірної — Серафін Вістнер. За ними нікого немає, і це дзвіночок для Швейцарії. Поки у команди є зайва квота, вартувало б «обкатувати» на Кубку світу когось з молодих: результати можуть бути провальними, але це крок з розрахунку на майбутнє.

Беньямін Вегер спробує вперше в кар’єрі провести два сильних сезони поспіль, Getty Images

З іншого боку, було б кого брати. Молодий Йоша Буркгальтер дуже слабко стріляє (та й ходом не вражає), а кращих в Швейцарії нема. Тому й доведеться обмежуватися Вегером і компанією, з надією, що десь на горизонті з’явиться п’ятий член в цю збірну.

Австрія: ставка на перевірених бійців

Результат в минулому Кубку націй — 6-е (чоловіки) та 16-е (жінки)
Найкращий біатлоніст минулого сезону — Юліан Еберхард (16-е місце, 468 очок)
Найкраща біатлоністка минулого сезону — Ліза Тереза-Хаузер (29 місце, 260 очок)
Квота на новий сезон — 5 чоловіків + 4 жінки

MVP — Юліан Еберхард

Коли два роки тому Юліан Еберхард додав +10% точності стрільби, він одразу заскочив на шосте місце в загальному заліку. Минулого року стрільба втрималася на тому ж рівні, але зникла стабільніть, що одразу позначилося на результаті — -10 позицій в загальному заліку. Цього року Еберхард не виглядає тим, хто кине виклик Мартену Фуркаду чи Йоханнесу Бйо, але він точно той, хто битиметься за топ-10.

Найбільша зміна в Австрії за міжсезоння — чоловічу команду очолив Ріко Гросс. У легендарного біатлоніста нічого не вийшло в Росії, тепер він перебрався в країну, де не потрібно проходити адаптацію. Що отримує Гросс? Юліана Еберхарда, декількох молодих та досвідчених Сімона Едера з Домініком Ландертінгером. Що повинен дати Гросс? Повернення в топ-5 Кубка націй та щось більше, ніж четверті місця в естафетах.

Рікко Гросс після невдачі в Росії поїхав тренувати Австрію, фото: Хендрик Шмидт

У жінок безальтернативною лідеркою є Ліза Тереза-Хаузер — це єдина біатлоністка сильного рівня в Австрії. Але при цьому навіть від неї варто очікувати покращення: минулий сезон видався найгірший з останніх трьох для Лізи, вони жодного разу не заїхала в топ-10, і як наслідок втратила місце в топ-15 загального заліку. Зважаючи на зменшення конкуренції в цьому сезоні, покращити результати Терезі-Хаузер справді під силу.

Швеція: повторили успіх Пхьончхану в Естерсунді

Результат в минулому Кубку націй — 7-е (чоловіки) та 7-е (жінки)
Найкращий біатлоніст минулого сезону — Фредрік Ліндстрьом (19-е місце, 408 очок)
Найкраща біатлоністка минулого сезону — Ганна Еберг (38 місце, 167 очок)
Квота на новий сезон — 5 чоловіків + 5 жінок

MVP — Себастьян Самуельссон

Хто такий Самуельссон? Це запитання було б резонно поставити ще на початку минулого сезону: 21-річний хлопець, який готується до другого сезону в рамках Кубка світу. Тепер ж ситуація зовсім інша — він дворазовий олімпійський призер і головний борець за відсторонення Росії від змагань. Самуельссон поки що вражав лише на Іграх, але цього сезону за ним стежитимуть набагато уважніше, ніколи коли-небудь до того.

Швеція шокувала увесь біатлонний світ на Олімпіаді. Молода команда Вольфганга Піхлера взяла чотири медалі (2 золота + 2 срібла), показавши захмарний рівень підготовки. Цього року перед шведами стоїть ще відповідальніше завдання — їм треба принаймні вийти на такий ж рівень на домашній чемпіонат світу. Проблема в тому, що минулого року від них нічого не чекали, а тепер — вони національні герої, від яких вимагатимуть медалей.

Але ж насправді лише Фредрік Ліндстрьом, лідер чоловічої команди, може похвалитися стабільно високими результатами в кар’єрі. Усі інші — або молоді, або такі, що вистрелили минулого сезону. Ця Швеція — одна з найцікавіших команд сезону, яка або провалиться, або вистрелить ще сильніше.

Ганна Еберг виграла дві медалі на Олімпіаді, а тепер має покращувати результати в Кубку світу, Getty Images

Ліндстрьом, Єспер Нелін, Себастьян Самуельссон — уся ця трійка може реально претендувати на топ-20 загального заліку у чоловіків. У жінок є Ганна Еберг, яка при правильній підготовці здатна перетворитися у біатлоністку топ-рівня.

Шведи уже повідомили, що пропускатимуть американські етапи Кубка світу, натомість поїдуть на чемпіонат Європи в Білорусь. Це нетипове рішення (пропускати в повному складі, могли хоча б відправити дублерів), але продиктоване воно бажанням краще підготуватися до домашнього чемпіонату світу. Минулого року шведи робили подібні кроки — тоді вони спрацювали.Добавить комментарий
Читайте также
сегодня, 16:43
2783
2
сегодня, 16:43

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?