Sportarena

Чого очікувати від України. Прев’ю біатлонного сезону: частина 4

Хто повертатиме квоту для українських збірних та чи реально це зробити - завершення циклу прев'ю постолімпійської зими.

Чого очікувати від України. Прев'ю біатлонного сезону: частина 4 - Биатлон

Юлія Джима, Getty Images

Прев’ю біатлонного сезону. Частина 1: про середняків

Прев’ю біатлонного сезону. Частина 2: про тих, хто тягне країни

Прев’ю біатлонного сезону. Частина 3: про фаворитів

Чоловіча збірна

Минулого сезону чоловіча збірна фінішувала 11-ю в Кубку націй та втратила одну квоту на сезон — цієї зими в гонці може стартувати лише четверо українців. Поки що повноцінна заявка чоловічої збірної нараховує п’ять біатлоністів, упродовж сезону до неї увійде також Руслан Ткаленко (не готовий до початку сезону). Можливі пертурбації також зі складом Кубка IBU.

  • Дмитро Підручний

Результат в минулорічному Кубку світу: 37-е місце, 149 очок
Найкращий результат: 5-е місце пасьют в Обергофі
Найкращий результат в кар’єрі: 4-е місце масс-старт в Рупольдингу (2016)

Капітан та лідер команди, який серйозно додав під керівництвом Юрая Санітри. В минулому сезоні Дмитро Підручний був чи не єдиною боєздатною одиницею українською збірної, який з усіх сил тягнув команду на собі в топ-10 Кубка націй. Не все вийшло у Дмитра на Олімпіаді — тоді провал форми був майже у всієї команди.

Дмитрий Пидручный, Getty Images
Дмитро Підручний, Getty Images

У новому сезоні якихось кардинальних змін не повинно відбутися: Підручний залишається лідером чоловічої збірної України та її однозначним першим номером. Ймовірно, Дмитро націлюватиметься на потрапляння в топ-30 загального заліку, але головне — уникати хвороб, через які він неодноразово пропускав гонки і цілі етапи (старт цього сезону теж пропускає через хворобу).


  • Артем Прима

Результат в минулорічному Кубку світу: 45-е місце, 114 очок
Найкращий результат: 16-е місце спринт в Обергофі
Найкращий результат в кар’єрі: 5-е місце спринт в Обергофі (2014)

Минулий сезон став своєрідним кроком назад для 31-річного спортсмена у порівнянні з потужною зимою 2016/17. Артем їхав трохи повільніше, стріляв гірше, усе це позначилося на його результатах, лише одного разу на етапах Кубка світу Прима фінішував в топ-20.

Артем Прима, biathlon.com.ua
Артем Прима, biathlon.com.ua

Зважаючи на певне омолодження першої команди, Артем Прима навіть за зменшеної квоти залишається основним біатлоністом, від якого очікуватимуть результати. Він навряд вразить неймовірною готовністю чи кардинальним покращенням результатів, але вихід на рівень позаминулого сезону — це те, що зараз потрібно.


  • Сергій Семенов

Результат в минулорічному Кубку світу: 79-е місце, 17 очок
Найкращий результат: 24-е місце індивідуальна гонка в Естерсунді
Найкращий результат в кар’єрі: 2-е місце індивідуальна гонка в Естерсунді (2014)

Семенов, по суті, пропустив минулий сезон. Через різного роду проблеми він так і не зміг повноцінно підготуватися до Олімпіади, хоча виступив там — жодного потрапляння в топ-40. Цього сезону, як стверджують представники збірної, Семенов перебуває в набагато кращій формі. Він готовий стартувати і бігти, а не мучитися на дистанції.

Сергій Семенов, Getty Images

У своїй найкращій формі — Сергій є найсильнішим українським біатлоністом, якому до снаги фінішувати в топ-20 загального заліку Кубка світу. Але питання щодо його готовності досі залишається відкритим: наскільки серйозним було минулорічне піке і до яких наслідків воно призвело.


  • Артем Тищенко

Результат в минулорічному Кубку світу: —
Найкращий результат: 29-е місце індивідуальна гонка в Пхьончхані
Найкращий результат в кар’єрі: 10-е місце спринт в Обергофі (2015)

Після Олімпіади з команди пішли російські заробітчани, через травму початок сезону змушений пропустити Руслан Ткаленко — черговий шанс у таких умовах отримує Артем Тищенко. Його уже не назвати дуже молодим біатлоністом — в грудні Артемові виповниться 25 років, його не можна назвати недосвідченим, але чогось Тищенку завжди не вистачає.

Артем Тищенко, facebook.com/pg/kontiolahtibiathlonevents

У грудні 2018 року Артем вперше з сезону 2014/15 матиме повноцінну практику на Кубку світу. Зараз на нього розраховує тренерський штаб, він є не просто першим запасним біатлоністом, але тим, на кого робитимуть акцент. Якщо в грудні Тищенко покаже результат — він залишиться в збірній навіть після повернення Ткаленка. Якщо ні — Артемові буде складно знову повернутися в першу команду.


  • Віталій Кільчицький

Результат в минулорічному Кубку світу: пропускав
Найкращий результат: —
Найкращий результат в кар’єрі: 18-е місце спринт в Ханти-Мансійську (2016)

Виталий Кильчицкий
Віталій Кільчицький, xsport.ua

Віталія Кільчицького відсторонили від змагань майже два роки тому — в січні 2017. З того часу жодних натяків на його повернення до збірної не було, але влітку 2018 Кільчицький знову опинився в українському біатлоні. На передсезонних стартах Віталій показував чи не найкращі результати в першій команді, але поки не зовсім зрозуміло, чого саме можна очікувати від Кільчицького. Сезон він розпочинає в статусі першого запасного, який готовий стартувати в будь-який момент.

Жіноча збірна

Як і чоловіки, жінки також втратила квоту за підсумками минулого сезону — замість шести спортсменок стартувати можуть лише п’ять. Чи це удар? Безперечно.

Оскільки ніхто з біатлоністок не завершив кар’єру після Олімпіади, склад збірної України залишився майже незмінним — пропускає сезон лише Ірина Варвинець, її заміняє Юлія Журавок. Ймовірно, по ходу сезону з другої команди до першої перейдуть Ольга Абрамова, Надія Бєлкіна або Яна Бондар. Але зважаючи на конкуренцію і відсутність шостої квоти, стати повноцінними біатлоністками першої команди їм буде складно.

  • Юлія Джима

Результат в минулорічному Кубку світу: 11-е місце, 483 очки
Найкращий результат: тричі бронзова призерка етапів Кубка світу
Найкращий результат в кар’єрі: 2-е місце пасьют в Гохфільцені (2013)

Співпраця з Урошом Вєлепцом перетворила Юлію Джиму на лідера збірної України: позаминулий сезон біатлоністка завершила на 8-му місці в загальному заліку, минулої зими була 11-та. Юля серйозно додала в швидкості, а минулого року змогла також подолати проблеми зі стрільбою.

Юлія Джима, facebook.com/kontiolahtibiathlonevents

Але разом з тим, Джима захворіла перед Олімпіадою і не змогла там виступати (бігла лише в одній особистій гонці), проваливши головний старт останніх чотирьох років. Після Пхьончхану жіноча збірна України посипалася: почалися чвари, сварки і суперечки. Юлія Джима на цьому фоні навіть заявляла про можливе завершення кар’єри, але потім передумала. Вєлепець не продовжив контракт, однак Джиму відпустили тренуватися зі збірною Словенії. Усе літо вона провела з Вєлепцом і його новою командою, приєднавшись до української команди лише перед початком Кубка світу.


  • Віта Семеренко

Результат в минулорічному Кубку світу: 15-е місце, 437 очок
Найкращий результат: двічі бронзова призерка етапів Кубка світу
Найкращий результат в кар’єрі: 2-е місце спринт в Сочі (2014)

Повернення Віти Семеренко після декретної паузи минулого сезону вразило усіх: досвідчена українська біатлоністка дуже впевнено виступала під час першої половини сезону, упродовж якої трималася в топ-10 загального заліку і двічі заїхала на подіум.

Вита Семеренко, Getty Images
Віта Семеренко, Getty Images

Втримати форму до кінця року не вдалося, на Олімпіаді Віта не вразила, а кінцівка сезону була розмазаною через конфлікт в збірній. Чого очікувати від Семеренко цієї зими? Провести увесь сезон на одному рівні вона навряд зможе, так й це не може бути метою: на пік форми уся жіноча команда, що тренується з Андрєєм Прокуніним, має вийти в Естерсунді. Віті потрібно витягнути просідання на останньому колі і трохи підтягнути стрільбу — це може бути її завданням на сезон.


  • Валентина Семеренко

Результат в минулорічному Кубку світу: 21-е місце, 350 очок
Найкращий результат: 4-е місце індивідуальна гонка в Естерсунді
Найкращий результат в кар’єрі: дві особисті перемоги

Валентина Семеренко — один з головних ініціаторів того конфлікту, що розгорівся на Олімпіаді і тривав після неї. Валентина не надто охоче сприймала інформацію про втрату статусу недоторканої, але нічого нового не буде в цьому сезоні.

Егоїзм і відсутність зв’язку. Що показала фейсбук-істерика Валі Семеренко

Семеренко показала неймовірну точність стрільби минулої зими, але навіть це не допомогло їй хоча б одного разу заїхати на подіум. Швидкість у Валентини не покращувалася, а просідання на останньому колі ставали все гіршими. Наприкінці сезону ходили чутки, що Семеренко закінчуватиме кар’єру, або не буде в першій команді, але усе на своїх місцях.

Валя Семеренко, Getty Images

  • Анастасія Меркушина

Результат в минулорічному Кубку світу: 42-е місце, 157 очок
Найкращий результат: 12-е місце мас-старт в Рупольдингу
Найкращий результат в кар’єрі: 8-е місце в пасьюті в Гохфільцені (2017)

Анастасія Меркушина, як і Юлія Джима, влітку перейшла на індивідуальну підготовку. Вона тренувалася під керівництвом батька окремо від збірної. 23-річна Меркушина, однозначно, головна надія збірної на наступні два олімпійські цикли. Минулий сезон був першим повноцінним для Анастасії в першій команді, а цієї зими вона виступатиме на Кубку світу з набагато більшим досвідом.

Анастасія Меркушина, Getty Images

Швидкострільність та точність стрільби — головні козирі Меркушиної. Якщо вона зможе додати в швидкості, скинувши принаймні 3-4 секунди програшу на кілометрах (показник складає 11 секунд), то перетвориться з біатлоністки другого ешелону в претендента на високі місця.


  • Олена Підгрушна

Результат в минулорічному Кубку світу: 52-е місце, 96 очок
Найкращий результат: 9-е місце пасьют в Естерсунді
Найкращий результат в кар’єрі: дві особисті перемоги

По суті, Олена Підгрушна пропускала минулий сезон. Її останній старт (якщо не брати до уваги змішану естафету в Поклюці на вихідних) датується початком січня, коли капітан жіночої команди бігла в естафеті в Обергофі. Потім були хвороби, відновлення, хвороби, пропуск Олімпіади і дострокове завершення сезону.

Елена Пидгрушная, Getty Images
Олена Підгрушна, Getty Images

Підгрушна неодноразово заявляла, що не знає, яке продовження кар’єри на неї чекає. Після минулого сезону були розмови про оновлення жіночої команди, тому було невідомо, чи буде розраховувати тренер на Олену. Андрєй Прокунін залишив Підгрушну в збірній, і це рішення виглядає збалансованим і правильним: 31-річна біатлоністка ще не сказала останнє слово, а її лідерські якості зараз як ніколи потрібні українському біатлону. Та й зрештою, а хто бігатиме останні етапи в естафеті?


  • Юлія Журавок

Результат в минулорічному Кубку світу: —
Найкращий результат: 62-е місце індивідуальна гонка в Рупольдингу
Найкращий результат в кар’єрі: 10-е місце індивідуальна гонка в Естерсунді (2016)

«Постараюся показати найкращий результат в Поклюці, щоб залишитися й надалі в основній команді». У Юлії Журавок справді вистачає мотивації та бажання, аби закріпитися в основній команді. Біатлоністці уже 24 роки, а в її кар’єрі усього 12 гонок на етапах Кубка світу, 75% з яких припали на сезон 2016/17.

Юлія Журавок, biathlon.sumy.ua

Минулого року Журавок лише одного разу бігла на етапі Кубка світу і показала тоді найгірший результат в кар’єрі. А ще в Юлії було 7 фінішів в топ-10 на етапах Кубка IBU. Оскільки Журавок справді найсильніша біатлоністка команди «Б», вона заслужено отримала шанс у зв’язку з відсутністю Ірини Варвинець. Але тепер Юлії треба зачепитися за нього, а не пробігти свою першу гонку в сезоні так, щоб вона стала останньою.


Ставки на спорт от лучших букмекеров, регистрируйтесь и забирайте бонусы.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena