Sportarena

Німці, пиво і гори. Як влаштований етап Кубка світу з біатлону в Поклюці

Враження Олексія Мандзія від перебування в словенських горах.

Меркушина биатлон Украина

Анастасія Меркушина та інші біатлоністки в жіночому пасьюті, фото О. Мандзія, Sport Arena

«Є-є-єєєєє», — синхронно викрикують трибуни, коли хтось з місцевих біатлоністів потрапляє в мішень на стрільбі. Аби зрозуміти результат, не треба навіть бути безпосередньо на стадіоні — у лісі, на трасі, за декілька кілометрів від стрільбища усе чути навіть краще.

— Кайса знову бездоганна, — здогадується хтось з фотожурналістів в словенському лісі, після того як стадіон п’ять разів викрикнув «є-є-єєєє».

Фінський тренер, який перебуває поруч, отримав якусь інформацію по рації і нервово постукав лижною палицею по снігу. За декілька хвилин Кайса пробігатиме повз нього, долаючи один з підйомів Поклюки, а він, активно підганятиме її і розповідатиме про перевагу над найближчою суперницею.

Ще за декілька хвилин Макарайнен приїде на стрільбище, стадіон синхронно викрикне «є-є-єєє» і фінка зміцнить своє лідерство. А потім все повториться знову. Такий він, біатлон.

***

Етап в Поклюці, що відкривав новий біатлонний сезон, був своєрідним розігрівом. Спортсмени лише входять в нову зиму, а погода в словенський горах зовсім не притаманна для біатлону. Плюс — без снігу та вітру.

Це не завадило, втім, сотням вболівальників з’їхатися до Словенії, аби розпочати новий сезон. Тим більше, організація в Словенії на найвищому рівні — десятки шатл-автобусів з Бледа до Поклюки (з міста в гори дорога займає близько 30 хвилин), усі зручні для вболівальників та абсолютно безкоштовні.

«Поклюка повернулася в якості господаря етапу Кубка світу вперше за останні два сезони, до того ж уже розпочалася підготовка до чемпіонату світу-2021», — пояснюють організатори. Про майбутній чемпіонат світу словенці говорять активно та охоче, зосереджуючись на очікуваному прибутку, великій кількості туристів та популяризації Словенії.

Поклюка биатлон пасьют женщины
Жіноча гонка переслідування в Поклюці, фото О. Мандзія, Sport Arena

Щодо біатлону оптимізму менше. У жіночому біатлоні словенці слабкі, у чоловічому майже все тримається на Якові Факу. Власне, тому й можна пояснити, що більшість місцевих фанів збирається на чоловічі гонки, а на жіночі — домінують вболівальники з інших країн.

Для фанів на стадіоні в Поклюці є декілька можливостей для розташування: можна сидіти на трибунах безпосередньо перед стрільбищем, а можна розміщуватися на трасі при виході біатлоністів зі стадіону або при вході на нього. З обох боків — по величезному екрану, на якому йде трансляція. Зручно дивитися на нього тоді, коли біатлоністи десь в лісі, а на самому стадіоні нічого не відбувається.

Перед та між гонками місцевий ведучий розважає публіку, а основна активність припадає на останні 20 хвилин перед стартом. Саме тоді люди збираються на трибуни, а до того — гріються (випивають пива) в палатці-барі. Таке проведення часу є невід’ємним атрибутом походу на біатлон, переконував сивий німець, на голові в якого був капелюх зі значками з понад десяти біатлонних стадіонів, а в руці — пляшка пива.

Німців в Поклюці було справді багато. Як і норвежців, австрійців чи росіян. Чимало приїхало також українців — синьо-жовті прапори не були зосереджені в одному місці, тому губилися на загальному фоні. Загалом ж, за попередніми підрахунками, усі гонки етапу відвідало понад 15 тисяч глядачів.

Поклюка болельщики биатлон
Головна трибуна на стадіоні в Поклюці під час жіночого пасьюту, фото О. Мандзія, Sport Arena

Українці не виділялися також поведінкою, на відміну від тих ж німців, які при кожній нагоді затягували своє «Магдале-еееее-на, о-оооо, Магдале-ееееее-на», досі згадуючи про феноменальну Магдалену Нойнер.

А що ще залишалося робити німцям? Більше приводів для радості у них не було — збірна невдало провела перший етап. Так само провалився Мартен Фуркад, тому французи не були настільки радісними, як могли б бути. Святкували в останній день лише італійці (Доротея Вірер і Ліза Вітоцці — це потужно) і норвежці (Йоханнес Бйо, лідерство, усі справи).

«Повернеться Лаура, наберуть форму хлопці — на домашніх етапах ми візьмемо реванш», — запевняє той сивий німець, попиваючи пиво після останньої гонки. Він хотів сказати ще щось, але його постукав по плечу інший німець, і вони швидко пішли в ліс.

биатлон Поклюка стадион
Останній біатлонний захід сонця в Поклюці в 2018 році, конструкції та стрільбище якраз розбирають, фото О. Мандзія, Sport Arena

Останній автобус для вболівальників відправлявся за 15 хвилин, треба було поспішати. Так само поспішали й словенські працівники — за дві години після завершення жіночого пасьюту на стадіоні в Поклюці й згадки не було, що ще недавно тут був біатлон. Стрільбище розібрали, усі конструкції для кіл — теж.

Стадіон став пустим, свято в Поклюці завершилося. І лише німці, які співали про Магдалену Нойнер, продовжували нагадувати, чому ж тисячі людей зібралися в словенських горах.


Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Источник: Sportarena.com

Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?