Нова українська зірка. Рік трансформації Юлії Джими
...

Публикации
Лента новостей
Sport Arena продовжує серію матеріалів про найкращих спортсменів 2017 року. Цього разу розповідь про найкращу біатлоністку України Юлію Джиму, якій впродовж 2017 року вдалося відкрити нову себе.

Від Юлії Джими досить довго чекали кроку вперед. З моменту дебюту у великому біатлоні і аж до минулого сезону Джима була в першу чергу незамінним естафетним бійцем, від результатів якого залежить успіх усієї команди. Це чудова роль, з якою в Юлії не виникає жодних проблем, однак можливості українки завжди були більшими, у цьому взагалі ніхто не сумнівався.

Та щоб перетворитися з незамінної частки команди на потужного індивідуального біатлоніста, Джимі потрібно було покращуватися. У першу чергу, мова йде про швидкість на дистанції – саме через слабкий хід українка залишалася в тіні своїх колег по команді. Початок співпраці з тренером Урошом Велепецом, який припав на сезон 2015/16, заклав фундамент для зростання: Джима скинула практично по 2 секунди на кожному кілометрі, повернувшись до показників олімпійського сезону 2013/14. Більшого прогресу не вдалося досягти через перманентні проблеми зі здоров’ям, вирішення яких стало серйозним полегшенням і сигналом до остаточної готовності зробити той необхідний крок вперед.

Юлія Джима легко знайшла спільну мову з тренером Урошом Велепецом, з моменту приходу якого і почався її прогрес у швидкості, biathlonworld.com

Перед початком сезону 2016/17 Юлія Джима залишилася однією з двох лідерок української команди. З різних причин сестри Семеренко взяли паузу на цей сезон (принаймні першу його половину), а молоді дівчата здатні були хіба виконувати функції самої Джими чотирирічної давності: добре виступати в естафетах та інколи показувати результати в особистих гонках, не більше. От і вийшло, що уся відповідальність за виступ української жіночої команди лягла на плечі Юлії та Олени Підгрушної.

І Джима виявилася повністю готовою до цієї нової ролі.

З перших ж гонок сезону українка продемонструвала серйозний прогрес в швидкісних показниках, який буквально кидався в очі. Але водночас виникла інша проблема – у Юлії раптово впала точність стрільби. Її організму, який звик до одного ритму пересування трасою, було досить складно підлаштуватися під нові стандарти швидкості – точність стрільби впала до 79%, а біатлоністці усе ніяк не вдавалося пройти хоч одну гонку без промахів.

У попередньому сезоні Юлі не вдалося вистрілити на максимум через проблеми зі стрільбою, Getty Images

«Я незадоволена, бо не впоралася на стрільбі, а, як бачите, швидкість – ще не головний показник. Потрібно збиратися і концентруватися на стрільбі. Поки чомусь у мене це погано виходить. Десь багато заводжуся на гонки і так ж заводжуся на стрільбу. І це, мабуть, заважає. Треба якось ліквідувати цю проблему», – так описувала свої негаразди Джима наприкінці грудня 2016 року.

А уже за місяць українка виграла свою першу особисту гонку в кар’єрі, ставши чемпіонкою Європи в спринті. І хоча рівень чемпіонату Європи не порівняти з Кубком чи чемпіонатом світу – цей результат став яскравим індикатором трансформації Юлії. Тоді ж Джима вперше в сезоні зуміла закрити всі мішені, що стало неабиякою несподіваною навіть для неї.

«Нуль» на Євро в спринті став своєрідною відправною точкою – з того моменту і до кінця сезону стрільба Юлі поступово стабілізувалася. У підсумку Джима вийшла на показник в 84% точних пострілів, що лише на 4% гірше, ніж в попередньому сезоні.

«Чесно кажучи, сама не знаю, як вдалося нарешті відстрілятися чисто. За весь сезон це перша гонка «на нуль», тому… мабуть зібралася. Для цього мені і був потрібен цей старт, аби ще раз перевірити свої сили і стрільбу», – розповідала Джима після дебютного золота в кар’єрі.

На чемпіонаті Європи в Польщі Джима вперше в кар’єрі здобула золоту медаль в особистій гонці, biathlonworld.com

Той «нуль» на Євро в Польщі став своєрідною відправною точкою – з того моменту і до кінця сезону стрільба Юлі поступово стабілізувалася. У підсумку Джима вийшла на показник в 84% точних пострілів, що лише на 4% гірше, ніж в попередньому сезоні. Під кінець біатлонної зими українка навчилася стріляти зі своєю новою швидкістю, але на особистий подіум на етапах Кубка світу в сезоні 2016/17 все ж не потрапила (було срібло в естафеті на чемпіонаті світу, на секундочку) – Джима тричі була «в квітах», а її фініш на п’ятому місці в мас-старті в Обергофі став повторенням другого найкращого результату в кар’єрі на етапах Кубка світу.

Єдина медаль на Кубку світу, яку вдалося здобути Юлі, — срібло в естафеті на чемпіонаті світу, Getty Images

Чому так сталося? На чемпіонаті світу Юлії не вдалося впоратися зі стрільбою, а уже після світової першості швидкісні результати почали падати, тож навіть за умови точної стрільби українці важко було боротися за попадання на подіум.

Ситуація кардинально змінилася уже взимку, на старті нового сезону. Одразу ж в першій особистій гонці сезону (індивідуалка в Естерсунді) Джима змогла закрити 20 з 20-ти мішеней, що дозволило їй фінішувати на третій сходинці. «Я рада, що змогла відпрацювати чисто, можливо, не так швидко, але «на нуль». За останні два роки це вперше я відстрілялася чисто в індивідуальній гонці», – ділилася емоціями Юля після виграшу бронзи.

Якщо рік тому Джима була лідером у команді тільки з Підгрушною, то тепер вона №1 найсильнішої збірної України. У Юлії найкраща швидкість в команді і хороші стрілкові показники, які дозволяють називати її однією з найсильніших біатлоністок планети прямо зараз.

Цей подіум, здобутий з перервою в чотири роки від попереднього, став для українки лише другим особистим в кар’єрі, але так довго тягнути з наступним потраплянням в призи біатлоністка явно не була націлена – Джима фінішувала третьою зразу в наступній гонці, взявши бронзу в спринті.

Сім особистих подіумів в кар’єрі Юлії Джими

Місце Змагання (гонка) Рік
1 Чемпіонат Європи (спринт) 2017
2 Кубок IBU (спринт) 2011
2 Кубок світу (переслідування) 2013
2 Чемпіонат Європи (спринт) 2013
2 Чемпіонат Європи (переслідування) 2017
3 Кубок світу (індивідуальна) 2017
3 Кубок світу (спринт) 2017

Зважаючи на хворобу Юлі, через яку вона до останнього залишалася під питанням для старту на першому етапі Кубка світу, такі результати стали несподіванкою для вболівальників та експертів. Так, Юлія Джима в попередньому сезоні привчила до своїх високих результатів, привчила сприймати її лідером команди, але два підряд подіуми – це було справді ефектно.

Що вдалося досягти Джимі в 2017 році, інфографіка створена за допомогою venngage.com

Якщо рік тому Джима була лідером у команді тільки з Підгрушною, то тепер вона №1 найсильнішої збірної України. У Юлії найкраща швидкість в команді і хороші стрілкові показники, які дозволяють називати її однією з найсильніших біатлоністок планети прямо зараз. Фініш на восьмому місці в загальному заліку попереднього сезону, та перебування на цій ж сходинці у цьогорічному Кубку світу є тільки підтвердження написаних вище слів.

Юлія Джима уже двічі піднімалась на особистий подіум у новому сезоні, і це точно не максимум, biathlonworld.com

Нехай їй рано боротися за медаль у кожній гонці, нехай жовтий біб лідера поки недосяжний для Джими, але чи міг хтось рік тому подумати, що українка досягне такого прогресу? Стабільні місця в топ-10, потрапляння в квіткові церемонії, особисті медалі – це усе здавалося таким ж далеким для Джими в 2016 році, як зараз – розмови про жовтий біб та медалі в кожній гонці.

Цей рік став моментом остаточної трансформації Юлії Джими. Пригадуєте казку про гидке каченя? Так ось, хоча Юля ніколи не була «біатлонним каченям», але їй завжди було далеко до статусу «біатлонного лебедя». У передолімпійський рік усе змінилося – Джима повірила в себе, розправила крила, зробила той необхідний крок і полетіла до зірок, аби стати однією з них.Добавить комментарий
Читайте также

13 января, 10:49
197
13 января, 10:49
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?