Підручний увійшов в історію. Його перемога — фантастика
...

Дмитро Підручний, фото Дмитра Євенка, Sport Arena
Доводимо цифрами.

Дмитро Підручний — чемпіон світу з біатлону. Навряд біатлоніст сам встиг усвідомити цей факт, не кажучи вже про усіх інших: його медаль стала справжньою сенсацією.

Можна не розповідати про складні останні роки для українського біатлону, навіть якби все було гаразд — ця медаль все одно була б несподіваною. Усе банально тому, що чоловічий біатлон усі роки перебував в тіні жіночого.

Це золото Підручного ситуацію, звісно, не змінить. Але на фоні хаосу та слабких результатів у жінок, його медаль вдихне друге дихання в український біатлон загалом.

Якщо ж говорити лише мовою цифр, то це золото — насправді історичне.

• 1 — перший подіум Підручного

Ніколи раніше Дмитро Підручний не піднімався на подіум в особистих гонках на етапах Кубка світу чи чемпіонатах світу. Капітан збірної України двічі в кар’єрі був четвертим, ще двічі — п’ятим.

• 1 — перше золото українського чоловічого біатлону на чемпіонаті світу

Ніколи раніше (знову ця фраза) український біатлоніст не перемагав на чемпіонаті світу з біатлону (або Олімпіаді). Дмитро Підручний був близьким до завоювання медалі ще вчора, але тоді він виграв би бронзу — тепер ж увійшов в історію як перший український чемпіон світу.

Дмитрий Пидручный, Getty Images
  • 3 — третя перемога українського біатлоніста в історії

Усього дві перемоги український чоловічий біатлон спродукував до золота Дмитра Підручного. У січні 2003 в італійському Антхольці в мас-старті переміг Андрій Дериземля, за сім років — там ж в індивідуальній гонці тріумфував Сергій Сєднєв.

• 4 — четверта медаль для чоловічого біатлону на чемпіонатах світу

Тричі раніше українські чоловіки вигравали бронзу на чемпіонатах світу. У 2007 році Андрій Дериземля взяв бронзу в спринті, у цій ж дисципліні виграв медаль Сергій Семенов у 2016 році. Окрім того чоловіча збірна (Біланенко, Дериземля, Семенов, Седнєв) вигравала бронзу в естафеті в 2011 році. Підручний учора міг стати четвертим бронзовим призером, натомість став першим чемпіоном.

• 6 — шостий біатлоніст, який вигравав особисту медаль за Україну

Так, до сьогоднішнього дня в України було лише чотири медалісти за історію виступів в особистих гонках на етапах Кубка світу. Андрій Дериземля піднімався на подіум 8 разів (1+1+6), Сергій Семенов — 5 (0+1+4), Сергій Седнєв — 4 (1+1+2), В’ячеслав Деркач — 2 (0+0+2) та Руслан Лисенко — 1 (0+1+0). Тепер у цю когорту приєднався Дмитро Підручний (1+0+0).

Для порівняння — у жінок 13 біатлоністок вигравали медалі в особистих гонках.

• 7 — сьоме загальне золото в історії українського біатлону на чемпіонатах світу

Тут усе просто. Шість попередніх золотих медалей вигравали жінки. Чотири рази чемпіонкою світу в складі України ставала Олена Зубрилова, один раз таке звання виборювали Олена Підгрушна та Валентина Семеренко. Тепер Україна має першого чоловіка — чемпіона світу з біатлону.

Sport Arena снова в Twitter. Подписывайтесь!