Публикации
сегодня, 16:43
2783
2
сегодня, 16:43
Лента новостей

Ті, хто самотужки тягнуть країни. Прев’ю біатлонного сезону: частина 2
...

Кузьміна святкує тріумф з прапором Словаччини, Getty Images
Про Кайсу Макарайнен і не тільки — у другій частину циклу прев’ю постолімпійського сезону.

Щорічні прев’ю біатлонного сезону розбивалися на чотири частини — про маленькі країни, середняків, фаворитів і про Україну. Як правило, тексти про маленькі країни зводилися до їх найяскравіших представників. Власне, до тих, завдяки кому про ці біатлонні країни знають. Цього року прийняте рішення відійти від формату «маленьких країн», натомість замінивши його на «великих спортсменів для маленьких країн».

І так, у цьому списку цілком міг би опинитися Мартен Фуркад, Антон Шипулін, Лаура Дальмайєр або Юлія Джима — але вони, все-таки, є частиною великих і доволі сильних команд. Ці ж біатлоністи — і є командами.

Прев’ю біатлонної зими. Частина 1

Яков Фак (Словенія)

Місце в минулорічному Кубку світу — 6-е, 602 очки
Найкращий результат минулого року — срібло в індивідуальній гонці в Пхьончхані

Яков Фак вперше за чотири роки повноцінно повернувся в Словенію. Майже увесь попередній олімпійський цикл він тренувався разом з жіночою збірної України, адже так був разом з персональним тренером, Урошом Вєлепцом. Після того як у словенця завершився контракт з синьо-жовтими, він став головним тренером Словенії та повернувся додому. Разом з ним поїхала Юлія Джима, а також Яков Фак.

У минулому сезоні співпраця Фака та Вєлепця дала свої результати: Яков був неймовірним на старті сезону (три подіуми — як найкраще підтвердження), довго йшов за Мартеном Фуркадом та Йоханнесом Бйо в загальному заліку, потім трохи функціонально здав. Але Фака вистачило ще на один старт — він став срібним призером Олімпіади в індивідуальній гонці.

Упродовж останнього року Урош більше працював з Яковом Факом. ніж з українськими дівчатами, biathlon.com.ua

Упродовж останніх трьох етапів Яков жодного разу не попав в топ-10, як наслідок втратив місце в топ-3 і топ-5, фінішувавши в сезоні шостим. Але він навряд був засмученим.

Ця літня підготовка, схоже, теж передбачає різкий старт сезону, позаяк Юлія Джима та Яков Фак сильно виглядали на контрольних стартах. Але хіба може бути по-іншому? Перший етап Кубка світу — в словенській Поклюці, перед (майже) рідними вболівальниками. Фак, як головна зірка місцевої збірної, не може розчарувати.

Утім на повторення минулого сезону навряд варто розраховувати: Яков боротиметься за місце в топ-10, зосередившись на улюблених контактних гонках.

Андрейс Расторгуєвс (Латвія)

Місце в минулорічному Кубку світу — 13-е, 481 очко
Найкращий результат минулого сезону — 2-е місце в спринті в Контіолахті

Латвійський талант минулої зими провів найкращий сезон в кар’єрі. Він покращив свій personal best в загальному заліку Кубка світу, фінішувавши 13-м. Також він вдруге в кар’єрі піднявся на подіум (прокляття четвертих місць позаду?), але разом з тим Андрейс дуже слабо провів Олімпіаду.

Він був добре готовим до Пхьончхану, але в улюбленому спринті припустився трьох промахів — це занадто багато. Більше реальних шансів на медаль у латвійця не було. У травні Расторгуєвсу виповнилося 30 років — Олімпіада в Пхьончхані, мабуть, була його найбільшим шансом.

Расторгуевс биатлон
Андрейс Расторгуєвс, Getty Images

Чого чекати від Андрейса в новому сезоні? Боротьби з самим собою. Латвієць намагається покращувати стрільбу, але у вирішальні моменти він все одно не виглядає наднадійним біатлоністом.

Що потрібно зробити? Покращити точність стрільби принаймні до 80% і тримати швидкість на сталому рівні. Тоді, в принципі, Андрейсу під силу ще декілька разів заїхати на подіум та вести боротьбу за топ-10 в загальному заліку.

С’юзан Данклі (США)

Місце в минулорічному Кубку світу — 34-е, 206 очок
Найкращий результат минулого сезону — 3-е в пасьюті в Голменколлені

Після трьох підряд сезонів в топ-16 загального заліку Кубка світу, а особливо після зими 2016/17, коли С’юзан фінішувала на 10-му місце в Кубку світу — її 34 позиція минулої зими розчарувала. Через хвороби та слабку форму Данклі майже не виступала в минуому сезоні, відбігавши лише 14 особистих гонок.

На Олімпіаді С’юзан майже розчинилася, але вона була банально не готовою. Якби 32-річна Данклі вирішила сказати «стоп», її мабуть ніхто б не засуджував. Але американка не планує зупинятися. Принаймні, зараз.

Данкли США биатлон
С’юзан Данклі провалила минулий сезон, Getty Images

Данклі продовжила кар’єру, залишившись єдиною великою зіркою американського біатлону. Зважаючи на етапи в США та Канаді, до С’юзан буде прикута увага цієї зими, а вона сама прагне довести, що попередній сезон — це випадковість, якої більше не повториться. Запитання полягає лише в одному: а чи вистачить Данклі сил?

Кайса Макарайнен (Фінляндія)

Місце в минулорічному Кубку світу — 1-е, 822 очки
Найкращий результат минулого сезону — дві перемоги на етапах Кубка світу

Ще взимку 2016 року Кайса Макарайнен казала, що завершить кар’єру після Олімпіади в Пхьончхані. Але потім вона передумала. Фінська біатлоністка взяла час на роздуми, і в травні прийняла рішення, що продовжуватиме.

35-річну Макарайнен можна назвати однією з найбільш нещасливих біатлоністок сучасності: їй так і не підкорилася олімпійська медаль. Останні сезони Кайса виступала заради Пхьончхану і свого моменту там, але усе пішло шкереберть. Після цього, втім, фінка знайшла додаткову мотивацію і вигризла Кубок світу з рук Анастасії Кузьміною. А потім ось це рішення про продовження кар’єри.

Кайса Макарайнен, biathlonworld.com

Як надовго Кайса затримається в біатлоні, поки невідомо. Вона навряд проводитиме увесь олімпійський цикл, але ще одну або дві зими вона дозволяє собі поїздити. У її активі 3 Великих кришталевих глобуси, але лише одне золото чемпіонату світу. Очевидно, Макарайнен замахнеться на медалі в Естерсунді — але чи не відвернеться від неї успіх й цього разу?

Анастасія Кузьміна (Словаччина)

Місце в минулорічному Кубку світу — 2-е, 819 очок
Найкращий результат минулого сезону — золото в мас-старті в Пхьончхані

«Я вирішила продовжувати кар’єру, не хочу закінчувати її поразкою в останньому повороті». Анастасія Кузьміна, головна героїня Пхьончхану (золото і два срібла), до останнього планувала завершити після минулого сезону, але втрачена перемога в загальному заліку Кубка світу мотивує її продовжувати.

Анастасія Кузьміна, Getty Images

Так, Кузьміна стверджує, що не планує змагатися у всіх гонках та не боротиметься за Великий кришталевий глобус. Її ціль — чемпіонат світу. Зважаючи на те, що в Кузьміної лише дві медалі світових першостях (і жодного золота), в її слова важко не вірити.

«Хочу піти на переможній ноті», — пояснювала Анастасія. Естерсунд, на її переконання, має стати цією позитивною нотою. І якщо їй вдасться втримати форму попереднього сезону, в Швеції буде важко змагатися проти Анастасії Кузьміної — мабуть, найшвидшої біатлоністки прямо зараз.Добавить комментарий
Читайте также
сегодня, 16:43
2783
2
сегодня, 16:43

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?