Показать табло
Лента новостей

Травма ставить під загрозу Олімпійський сезон Коукалової

Габріела Коукалова опинилися у складній ситуації перед стартом олімпійського сезону, Getty Images
Чеська біатлоністка Габріела Коукалова суттєво змінила процес підготовки до Олімпійського сезону через травми литки та ахіллів, про що вона розповіла в інтерв’ю виданню Sport.idnes.cz.

«Проблеми почалися в перших числах червня в Моравії під час довгого тренування на велосипеді. В один момент я відчула серйозний дискомфорт в ногах, втратила усі сили — і не могла навіть злізти з велосипеда і дійти до кімнати. Як виявилося, мої литки перестали працювати», — розповідає Коукалова про перші симптоми її травми.

Біатлоністка зауважує, що болі в литках почалися через перенавантаження на ахілли. «Це все поєднано. З ахіллового сухожилля усе розпочалося, потім додалися болі в колінах, а вже потім литки», — підсумовує Габі.

Подібних проблем у неї раніше не було, а можливе виникнення травм Коукалова пояснює зміною техніки лижного ходу: «Минулого року ми намагалися змінити мою техніку. Саме тому я постійно бігала на пальцях, тим самим неймовірно напружуючи ахілли».

Коукалова на чемпіонаті Чехії з біатлону на гірських велосипедах, ctk.cz

Проблеми з литковими м’язами суттєво змінили програму підготовки чешки до Олімпійського сезону. Спершу вона намагалася тренуватися попри біль, але це не могло принести якогось результату. Згодом Коукалова перейшла на часткове тренування: рук та корпусу, не навантажуючи ноги. Але проблема посилювалася, тож і від такого формату довелося відмовитися.

Як наслідок, Габріела Коукалова не тренувалася впродовж п’яти тижнів. А уся її проблема тягнеться трохи більше трьох місяців.

Однак суттєвого покращення нема й досі. «Мені дуже далеко до здорової людини. Литки постійно болять. Як тільки я намагаюся дати повне навантаження на тіло, воно не витримує».

Тренер Онджей Рибар, безсумнівно, не надто радий через проблеми підопічної, особливо перед стартом такого важкого і відповідального сезону. Коукалова стверджує, що поки не увійшла у фазу підготовки, коли вона може проводити швидкі тренування. На даний момент Габі перебуває в австрійському Дахштайні, де відпрацьовує стрільбу та інші небігові аспекти.

Щоденне відновлення, мінімальні нагрузки та постійний нагляд фізіотерапевта та лікарів — зараз це усе, що може зробити одна з найкращих світових біатлоністок. Разом з тим, Габі навіть не прогнозує, коли повністю відновиться, але обіцяє, що така ситуація зробить її ще більш мотивованою.

«Я досі сподіваюся, що взимку все буде добре. Мене заспокоює той факт, що ця довготривала невдача може мені допомогти. Тому я не панікую».

Той факт, що Коукалова досі не почала повноцінну підготовку ставить під серйозну загрозу її виступи в Олімпійському сезоні. Як мінімум, в першій його частині. А це означає, що чешка навряд претендуватиме на високі місця у загальному заліку Кубка світу. Однак Габріела чудово розуміє ситуацію — і цілком готова до такого розвитку подій.

Коукалова позує з нагородою «Найкраща біатлоністка року в Чехії», mafra.cz

«Сподіваюся, що навіть якщо я розпочну нормальну підготовку пізніше, я буду ставати все краще й краще в основному в другій половині сезону, під Олімпіаду. Якщо я почну нормально бігати після Різдва — нічого страшного».

Олімпійські ігри пройдуть в другій половині лютого, і саме до цього старту готуватиметься Габріела Коукалова. За цей олімпійський цикл 27-річна чешка утвердилася в ролі однієї з найкращих біатлоністок сучасності. В її активі — Великий кришталевий глобус сезону 2015/16, 5 Малих кришталевих глобусів впродовж останніх двох сезонів, а також 5 нагород чемпіонату світу за останні три роки (4 — індивідуальні).

По суті, в колекції Габі не вистачає лише однієї нагороди — золота Олімпіади. У Сочі три роки тому чешка двічі була срібною призеркою, тож в Пхьончхані Коукалова спробує заповнити цей пробіл. Якщо їй, звісно, дозволить здоров’я.

Джерело: Sport.idnes.cz
Переклад та адаптація: Олексій МандзійСмотри футбольные трансляции и матчи на телеканале Футбол 1 онлайн.

Сохранить
Добавить комментарий

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?