Україна феєрично втратила чоловічу квоту на наступний біатлонний сезон

Українська чоловіча збірна з біатлону не змогла втриматися вище Чехії в естафеті на восьмому етапі Кубка світу, через що опиниться на 11-му місці в Кубку націй та втратить одну квоту на наступний сезон.

Україна феєрично втратила чоловічу квоту на наступний біатлонний сезон - Биатлон

Артем Прима, facebook.com/andrei.ivanov.904

Дві вдалі змішані естафети на попередньому етапі Кубка світу в Контіолахті дозволили Україні фактично зробити неможливе — чоловіча команда зробила стрибок з 11-го на 8-е місце в заліку Кубка націй, що теоретично дозволяло зберегти квоту в п’ять біатлоністів на наступний сезон.

Вирішальними для українці мали стати дві гонки в Голменколлені: спринт та естафета. Боротьба за місце в топ-10 точилася між чотирма збірними: України, Чехії, Швейцарії та Словенії. Оскільки останні дві команди їдуть на етап Кубка світу в Тюмєнь, а українці та чехи — ні, то зайвим мав стати хтось з них.

Перед початком етапу Україна вигравала в Чехії 7 очок. Завдяки вдалому спринту синьо-жовті мінімально збільшили перевагу — до 12-ти очок.

Тож ключовою стала естафета. Аби фінішувати вище Чехії в Кубку націй Україні треба було завершити гонку або вище, або одразу за чехами. Програш двох місць Чехії в естафеті позбавляв Україну місця в топ-10.

Починалося усе добре: після першого етапу Україна йшла 5-ю, а Чехія — 14-ю. Після другого етапу усе змінилося: чехи уже були 11-ми, а українці йшли одразу за ними на 12-у місці (це ще прийнятний результат). На третьому етапі Дмитро Підручний розгромив Ярослава Соукупа: Україна передала естафетою 11-ю, Чехія — 14-ю з відставанням в 50 секунд.

Ситуація в чоловічій естафеті на останній передачі

Владіміру Сємакову треба було просто втримати перевагу над Адамом Вацлавіком. Сємаков пройшов обидві стрільби без додаткових патронів, тоді як Вацлавік використав один, а на виході на останнє коло українець вигравав в чеха 25 секунд. На 15 секунд попереду Владіміра йшов італієць Даніель Каппеларі.

Сємаков, втім, зміг зробити неймовірне і програти усе — спершу українець наздогнав італійця, зберігаючи 18-секундну перевагу над чехом. Але за останній кілометр Вацлавік надогнав суперників і на фініші випередив їх. Владімір кинув бігти — пропустив вперед не тільки чехи, але й італійця.

Ситуація в естафеті після останньої стрільби
Ситуація на фініші — Україна програла усе

У підсумку, Україна фінішувала в чоловічій естафеті 12-ю, а Чехія — 10-ю. Синьо-жовта команда програла в заліку Кубка націй 20 очок головному супернику, пропустивши його впреед — Чехія закінчить сезон на 10-му місці, вигравши в Україні 8 очок.

Місце Збірна Очки
8 Чехія 4073
9 Україна 4065
10 Швейцарія 4022
11 Словенія 4013

Владімір Сємаков програв не просто одне чи два місця в естафеті, він програв повноцінну квоту на наступний сезон: Україна з вірогідністю в 99,9% закінчить сезон на 11-му місці. Отже, зимою 2019 року на етапах Кубка світу зможуть бігати лише чотири українці, а не п’ять, як це є зараз.

P.S. — зараз Україна йде на 9-му місці, але володіє перевагою в 43 очки над Швейцарією та 52 очки над Словенією. Обидві ці збірні їдуть на останній етап Кубка світу в Тюмєнь, де в спринті вони наберуть необхідну кількість очок та обійдуть Україну та Чехію в заліку Кубка націй.