Лента новостей

Україна феєрично втратила чоловічу квоту на наступний біатлонний сезон

Артем Прима, facebook.com/andrei.ivanov.904
Українська чоловіча збірна з біатлону не змогла втриматися вище Чехії в естафеті на восьмому етапі Кубка світу, через що опиниться на 11-му місці в Кубку націй та втратить одну квоту на наступний сезон.

Дві вдалі змішані естафети на попередньому етапі Кубка світу в Контіолахті дозволили Україні фактично зробити неможливе — чоловіча команда зробила стрибок з 11-го на 8-е місце в заліку Кубка націй, що теоретично дозволяло зберегти квоту в п’ять біатлоністів на наступний сезон.

Вирішальними для українці мали стати дві гонки в Голменколлені: спринт та естафета. Боротьба за місце в топ-10 точилася між чотирма збірними: України, Чехії, Швейцарії та Словенії. Оскільки останні дві команди їдуть на етап Кубка світу в Тюмєнь, а українці та чехи — ні, то зайвим мав стати хтось з них.

Перед початком етапу Україна вигравала в Чехії 7 очок. Завдяки вдалому спринту синьо-жовті мінімально збільшили перевагу — до 12-ти очок.

Тож ключовою стала естафета. Аби фінішувати вище Чехії в Кубку націй Україні треба було завершити гонку або вище, або одразу за чехами. Програш двох місць Чехії в естафеті позбавляв Україну місця в топ-10.

Починалося усе добре: після першого етапу Україна йшла 5-ю, а Чехія — 14-ю. Після другого етапу усе змінилося: чехи уже були 11-ми, а українці йшли одразу за ними на 12-у місці (це ще прийнятний результат). На третьому етапі Дмитро Підручний розгромив Ярослава Соукупа: Україна передала естафетою 11-ю, Чехія — 14-ю з відставанням в 50 секунд.

Ситуація в чоловічій естафеті на останній передачі

Владіміру Сємакову треба було просто втримати перевагу над Адамом Вацлавіком. Сємаков пройшов обидві стрільби без додаткових патронів, тоді як Вацлавік використав один, а на виході на останнє коло українець вигравав в чеха 25 секунд. На 15 секунд попереду Владіміра йшов італієць Даніель Каппеларі.

Сємаков, втім, зміг зробити неймовірне і програти усе — спершу українець наздогнав італійця, зберігаючи 18-секундну перевагу над чехом. Але за останній кілометр Вацлавік надогнав суперників і на фініші випередив їх. Владімір кинув бігти — пропустив вперед не тільки чехи, але й італійця.

Ситуація в естафеті після останньої стрільби
Ситуація на фініші — Україна програла усе

У підсумку, Україна фінішувала в чоловічій естафеті 12-ю, а Чехія — 10-ю. Синьо-жовта команда програла в заліку Кубка націй 20 очок головному супернику, пропустивши його впреед — Чехія закінчить сезон на 10-му місці, вигравши в Україні 8 очок.

Місце Збірна Очки
8 Чехія 4073
9 Україна 4065
10 Швейцарія 4022
11 Словенія 4013

Владімір Сємаков програв не просто одне чи два місця в естафеті, він програв повноцінну квоту на наступний сезон: Україна з вірогідністю в 99,9% закінчить сезон на 11-му місці. Отже, зимою 2019 року на етапах Кубка світу зможуть бігати лише чотири українці, а не п’ять, як це є зараз.

P.S. — зараз Україна йде на 9-му місці, але володіє перевагою в 43 очки над Швейцарією та 52 очки над Словенією. Обидві ці збірні їдуть на останній етап Кубка світу в Тюмєнь, де в спринті вони наберуть необхідну кількість очок та обійдуть Україну та Чехію в заліку Кубка націй.Добавить комментарий

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?