УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ
Публикации
Лента новостей

Україна стрибнула вище голови. Бронзова медаль в естафеті — щаслива випадковість
...

Getty Images
Олексій Мандзій скептично налаштований щодо подальших перспектив цієї команди.

Вгризлися, дотерпіли, змогли. Жіноча збірна України — сенсаційний призер чемпіонату світу в естафеті.

Перед стартом у цю медаль вірилось куди менше, ніж в успіх Дмитра Підручного в гонці переслідування. Свій максимум, здавалося б, ця команда показала в індивідуальній гонці — чудова стрільба, але далеко поза подіумом. Аби претендувати на нагороду, потрібно було не лише повторювати стрілкові показники індивідуальної гонки, але й розраховувати на суцільні помилки інших.

Підручний увійшов в історію. Його перемога — фантастика

Зірки склалися — Італія ще до старту втратила Доротею Вірер (разом з нею і шанси на медаль), Франція самоізолювалася на другому етапі, заробивши три кола штрафу. На тому ж другому етапі Свєтлана Міронова занадто далеко відкинула Росію, а Німеччині довелося всю гонку боротися зі стрільбою. За таких умов точність та швидкострільність українок зіграла свою роль.

Статистика швидкості роботи на рубежі п’яти найкращих команд в естафеті

Збірна Час Місце (місце в гонці)
🇺🇦 Україна 7:03.4 1-е (3-е)
🇸🇪 Швеція +32.4 5-е (2-е)
🇳🇴 Норвегія +38.7 6-е (1-е)
🇷🇺 Росія +1:19.4 17-е (5-е)
🇩🇪 Німеччина +2:02.0 18-е (4-е)

Але особливих приводів для радості ця медаль не дає. Локальний здобуток (хоч і дуже приємний), який не перекреслює провального сезону. Запитань і претензій до українського жіночого біатлону за цю зиму назбиралося занадто багато, аби відповідати на все однією лише бронзою в естафеті на чемпіонаті світу.

Ця нагорода, в принципі, багато в чому нагадує срібло передолімпійського чемпіонату світу. Тоді Україна теж несподівано піднялася на подіум, розчарувавши по ходу сезону. Та попри схожість, між цими двома медалями величезна прірва: тоді Україна виграла срібло не завдяки, а всупереч. Цього ж разу медаль здобута саме «завдяки». Завдяки провалу суперниць, в першу чергу.

Дальмайер Украина биатлон
Лаура Дальмайєр йде повз українську четвірку, Getty Images

Україна, безсумнівно, провела майже ідеальну гонку. П’ять додаткових патронів у таких умовах — неймовірний результат. Навіть шведки, які знають всі підступні місця стрільбища в Естерсунді, промахнулися більше. Але що, якби таку ж ідеальну гонку провели й інші фаворитки? Та навіть не ідеальну — достатньо просто не провалюватися так, як Франція на другому етапі або Німеччина ледь не на кожному стрільбищі. Де б тоді фінішувала Україна? Отож.

Зрештою, найбільша різниця між тим сріблом і цією бронзою полягає не стільки в суперницях, скільки в самих українках. Тоді на останньому колі Олена Підгрушна виривала срібло в очній боротьбі з Марі Дорен Абер та Габріелою Коукаловою, а цього разу — Валентина Семеренко дивом втримала 30-секундний гандикап над Лаурою Дальмайєр. Так, за останні два кілометри (два кілометри!) німкеня відіграла в українки 29,3 секунди. Лаурі не вистачило 0,5 секунди, аби забрати в синьо-жовтих бронзу.

Ось ця зміна — від вольового кола Підгрушної до втомленого фінішу Валентини — найяскравіше свідчення подальшої деградації українського жіночого біатлону. Якщо п’ять років тому Україна могла на рівних боротися з топ-суперницями за будь-яких умов, то два роки тому для цього потрібна була ідеальна гонка. Тепер ж за умови ідеальної гонки українські біатлоністки з боями потрапляють на подіум, про боротьбу за перемогу мова не йде.

З іншого боку, а чи могло бути по-іншому? Якщо команда не проводить зміну поколінь, або якщо наступне покоління заслабке і все ще поступається «ветеранам», то на що можна розраховувати?

Середній вік естафетної четвірки на чемпіонаті світу в Естерсунді — 29.5 років. За цим показником Україна посіла друге місце: старший склад виставила лише збірна США, 30 років. Зважаючи на те, що середній вік четвірок у цій естафеті (26.1 років) майже на три з половиною роки молодший, ніж склад України— тішитися «досвідченості» не особливо доцільно.

Топ-5 найстаріших команд у естафеті

Збірна Вік
🇺🇸 США 30
🇺🇦 Україна 29.5
🇸🇰 Словаччина 28.5
🇯🇵 Японія 28.5
🇰🇷 Республіка Корея 28.25
Середній вік естафетної четвірки 26.1

З кожним наступним сезоном регрес «ветеранів» ставатиме все критичнішим, робити ставку на такий варіант команди (мова йде не лише про естафетну четвірку, а про склад команди А на сезон) — безглузда ідея. Тому ця медаль нічого не змінила в глобальному плані: Україна потребує омолодження та оновлення складу.

Вита Семеренко Украина Биатлон
Шведка Мона Брорссон проти українки Віти Семеренко, Getty Images

Як показує приклад Швеції, трьох років цілком достатньо, аби з колишніх юніорів та не найсильніших біатлоністок створити бойову машину, яка може збирати нагороди у будь-якій дисципліні. До наступної Олімпіади залишилося якраз три зими — в України все ще є час на побудову нової команди.

А для теперішнього варіанту збірної ця бронза в естафеті має стати красивим прощальним акордом. У них не вірили, з них навіть насміхалися, але дівчата змогли зібрати волю в кулак та видали одну ідеальну гонку. Не лише для себе, але й для майбутнього українського біатлону — це ж все-таки призові, державні кошти на наступний сезон та увага спонсорів. Свою справу вони зробили, тепер пора рухатися далі.Футбол 1: телепрограмма

Добавить комментарий
Читайте также
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?