Україна вчергове провалилася в жіночій естафеті. Цього разу фінішували 15-ми

Усе нижче й нижче фінішує збірна України.

Україна вчергове провалилася в жіночій естафеті. Цього разу фінішували 15-ми - Биатлон

Валя Семеренко, Getty Images

У першій естафеті жіночого сезону Україна фінішувала 8-ю. У другій естафеті сезону — теж 8-е місце. Цього разу такий результат був би ідеальним, але Україна і близько не боролася за це місце: 15-й результат від синьо-жовтих.

З чотирьох українок етап в свій актив може записати хіба Анастасія Меркушина. На першому етапі біатлоністка трималася з лідерами, трохи здала на останньому колі, але все одно передала естафету п’ятою з відставанням в 32 секунди. Далі почався повний провал.

Валентина Семеренко ходом показала гірший час на другому етапі, ніж Меркушина на першому (!), а заодно програла 1 хвилину 20 секунд показникам лідерів та опустила збірну на 13-е місце. Юлія Журавок, яка екстрено приїхала в табір основної збірної учора ввечері, виклалася на максимум, показала хорошу стрільбу, але ногами бігла в одні секунди з Валентиною. Як наслідок, ще +1 хвилина відставання та 17-е місце.

Віта Семеренко, фінішер цієї команди, не намагалася вистрибнути вище голови. Вона пробігла в звичайному темпі, відіграла на дистанції дві позиції та фінішувала 15-ю. Чи могло бути по-іншому? Анастасія Кузьміна, яка отримала естафету 16-ю з перевагою над Семеренко в 30 секунд, підняла Словаччину на 6-е місце. Її підсумкова перевага над Вітою склала дві хвилини.

Що стосується боротьби за перемогу, то її, як такої, не було. Франція завдяки прекрасній стрільбі впевнено йшла в лідерах усю гонку. Норвегія та Німеччина нав’язували конкуренцію, але у вирішальний момент вони не змогли відстрілятися точно: норвежки фінішували другими, німкені — третіми.