Публикации
Лента новостей

Україна випала з топ-10 Кубка націй. Чи може бути гірше?
...

Артем Прима является одним из двух лучших украинцев в нынешнем сезоне, но его усилий недостаточно, biathlon.com.ua
За підсумками п’яти етапів Кубка світу, чоловіча українська команда з біатлону випала з десятки в Кубку націй. Sport Arena вважає, що далі падати уже нема куди, але боротьба за повернення в топ-10 буде дуже напруженою.

Провал за провалом. Саме так можна описати виступи української чоловічої команди у цьому біатлонному сезоні. Лише двічі синьо-жовті біатлоністи фінішували в десятці найкращих в особистих гонках (двічі такий результат показав Дмитро Підручний в Обергофі) і лише одного разу естафетна четвірка заїхали в десятку найкращих (а було уже, на секундочку, три естафети).

У топ-60 загального заліку тільки два українці, та й їхні позиції не можуть тішити вболівальників — Дмитро Підручний (123 очки) іде 30-м, Артем Прима (91 очко) — 38-м. Сергій Семенов (17 очок), Руслан Ткаленко (10 очок) та Владімір Сємаков (5 очок) ідуть поза межами навіть топ-65.

Як нараховуються очки в залік Кубка націй?

У залік Кубка націй ідуть результати спринтів, індивідуальних гонок та естафет (класичних, змішаних та одиночних). У особистих гонках в залік Кубка націй ідуть три найкращі результати спортсменів країни.  

Відверто погані результати впливають на позиції України в рейтингу Кубку націй. Після етапу в Рупольдингу, чоловіча синьо-жовта збірна вперше за довгий проміжок часу вилетіла з десятки найкращих, перемістившись на 11-е місце.

Що це означає? Якщо раптом Україна так і закінчить біатлонну зиму на 11-й сходинці, то в наступному сезоні на старт в кожній гонці зможе виходити лише чотири українці. Тобто ми втратимо одну квоту на наступний сезон.

Чи закономірною є позиція синьо-жовтої збірної в Кубку націй? Безперечно. Тренерський штаб української збірної вирішив повністю пожертвувати сезоном, аби вдало виступити на Олімпіаді. Двічі в цьому сезоні українці «покращували» антирекорд в спринтерских гонках: спершу в Естерсунді, згодом — в Ансі. А ще синьо-жовті показували 11-е та 15-е місця в естафетах. Хіба цього недостатньо, аби не потрапляти в топ-10 Кубка націй?

Та грудневі етапи Україна завершила на дев’ятому місці, на цій ж сходинці команда Юрія Санітри закінчила четвертий етап Кубка світу в Обергофі. У Рупольдингу, втім, значно покращилися результати Чехії, додала також Словенія, і ось наслідок: Україна після невдалої індивідуальної гонки втратила дев’яте місце, а після естафети — десяте.

Тож тепер Чехія, яка ще наприкінці минулого тижня програвала Україні 66 очок, випереджає синьо-жовтих уже на 135 очок. Вирвалися вперед також словенці: вони в Рупольдингу набрали на 84 очки більше, ніж українці, і уже володіють перевагою в 34 очки.

Ситуація в Кубку націй після 11-ти гонок (з 18-ти)

Місце Збірна Очки
8 Швейцарія 2822
9 Чехія 2808
10 Словенія 2711
11 Україна 2673
12 Канада 2499
13 Болгарія 2347

Безперечно, відрив Словенії — мінімальний. Ці 34 очки можна з легкістю відіграти за одну гонку, але не варто забувати, що цього сезону залишилося лише сім гонок, що підуть в залік Кубка націй. Одна — до Олімпіади, а шість — після неї.

Зважаючи на те, що цього сезону українці розраховують лише на двох спортсменів — Дмитра Підручного та Артема Приму, — ситуація не з найкращих. Бо ж навіть показуючи хороші для себе результати, ці біатлоністи здебільшого програють Якову Факу. До того ж у словенців є більш-менш стабільний Клемен Бауер, тому навіть попри відсутність третього сильного біатлоніста (в українців аналогічна проблема) вони готові змагатися за топ-10.

Хто приніс збірним України та Словенії найбільше очок в Кубку націй (після 11-ти гонок)

Україна Місце Словенія
Дмитро Підручний — 672.5 1 Яков Фак — 899
Артем Прима — 671.5 2 Клемен Бауер — 695
Владімір Сємаков — 513.5 3 Міха Довжан — 556
Сергій Семенов — 361 4 Митя Дріновец — 456

Власне, боротьба зі Словенією і буде головною сюжетною лінією для чоловічої команди України в другій половині сезоні. Чи можна поборотися з кимось, хто йде вище? Ні. Чехія уже своє не віддасть, її спортсмени нарешті набрали форму, те саме можна сказати про швейцарців, яких стабільно тягне вверх Бен’ямін Вегер.

А чи може скласти боротьбу хтось з тих, хто йде нижче? Теоретично неприємностей можна очікувати від США та Канади, але ці дві збірні також пожертвували сезоном заради Олімпіади, та й відрив (особливо від США) достатньо відчутний, аби просто так віддавати свої позиції.

Водночас, гарантувати успішного завершення боротьби зі Словенією не можна. Усе буде залежати від Сергія Семенова, Владіміра Сємакова та Артема Тищенка (або Руслана Ткаленка). Якщо ці хлопці «включаться» після Олімпіади, Україна здобуде необхідного третього бійця і покаже результат, з яким словенці банально не зможуть сперечатися. А якщо Семенов і далі страждатиме від травм, Сємаков продовжить хандрити, а Тищенко (Ткаленко) не покращить результати, то словенці з Факом і Бауером виглядають фаворитами цієї боротьби.

Але як би там не склалося, Україна точно не зможе гарантувати собі спокійної кінцівки сезону. Боротьба за десяту сходинку — і квоту в п’ять спортсменів — триватиме аж до останньої гонки, тому можна не сумніватися, що тепер чоловіча команда України точно поїде на етап в Тюмень. Інакше шансів захистити місце в топ-10 може й не бути.Добавить комментарий
Читайте также

13 января, 10:49
197
13 января, 10:49
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?