Sportarena

Україна потребує оновлення після провального старту біатлонного сезону. Але замін майже немає

Кадрова криза, яка може серйозно вдарити по амбіціях і перспективах українського біатлону.

Україна потребує оновлення після провального старту біатлонного сезону. Але замін майже немає - Биатлон

Валентина Семеренко, noc-ukr.org

Україна провалила обидві класичні естафети на етапі Кубка світу в Гохфільцені. Жінки зусиллями сестер Семеренко йшли на фініш поза топ-10, але Олена Підгрушна їх витягнула на 8-е місце, а чоловіки з другою найкращою стрільбою в естафеті фінішували 16-ми. 

Таких провалів не було давно: команди не готові фізично, усі біатлоністи чимало програють ногами. Хоча пройшло лише два етапи Кубка світу, очевидно одне — ця команда потребує оновлення. Заміни напрошуються.

Жіноча збірна

  • На вихід: сестри Семеренко

«Спортсмену здається, що він може бігати 20 років і повинен бігати за старі заслуги». Це слова Володимира Бринзака перед жіночою естафетою на Олімпіаді, у той скандальний день імені істерики Валентини Семеренко. Ще в лютому-березні пан Бринзак був радикально налаштований щодо майбутнього Семеренок та Олени Підгрушної в команді, але потім усе змінилося — вони залишилися в збірній і стабільно їздять на Кубок світу.

Валя Семеренко, Getty Images

Але якщо Підгрушна б’ється і демонструє бажання, то сестри Семеренко — це однозначно найслабша ланка. Вони не готові функціонально (головний тренер Андрєй Прокунін сам про це казав), вони не показують шалену самовіддачу, а пояснювати щось чи просто спілкуватися з пресою/ вболівальниками не хочуть.

На двох сестри Семеренко у цьому сезоні провели чотири особисті старти, лише одного разу заїхали в очки (Валентина в спринті в Поклюці), провалилися в естафетах і стабільно погано їхали на дистанції. 

Швидкісні та стрілкові показники сестер Семеренко в особистих гонках

Спортсменка (гонка) Відставання за швидкість (місце) Відставання на кілометр (с/км) Відставання за роботою на рубежі (місце)
Віта Семеренко (індивідуальна, Поклюка) +3:16.3 (63-е) 13.08 +25.8 (28-е)
Валентина Семеренко (спринт, Поклюка) +1:15.6 (46-е) 10.08 +32.6 (89-е)
Валентина Семеренко (пасьют, Поклюка)* +1:53.6 14.2 +40.9 (31-е)
Віта Семеренко (спринт, Гохфільцен) +1:30.7 (55-е) 12.09 +52.9 (97-е)
Валентина Семеренко (спринт, Гохфільцен) +1:35.5 (60-е) 12.7 +26.8 (57-е)

* — Валентина зійшла після 4-ї стрільби, тобто проїхала 8 км. Дані зібрані за цю дистанцію

Що ще потрібно, аби сестри Семеренко втратили місце в першій збірній?

У аналогічній ситуації два роки опиняється Сімон Фуркад — він програє конкуренцію в першій команді, є чи не найкращим на Кубку IBU, але його не поспішають повертати. Ветеран має заслужити місце в збірній і довести, що є кращим за конкурентів. Принаймні, вражати результатами на другорядному турнірі.

За схожим сценарієм у подальшому має розвиватися кар’єра сестер Семеренко. На них не варто розраховувати в контексті Пекіну-2022, а зважаючи на їх форму зараз — Віта та Валентина забирають місце когось з молодих в команді. Так, безперечно ні Юлія Журавок, ні Надія Бєлкіна, ні хтось інший не буде тут і зараз кращим за сестер (десь такий ж рівень), але це робота на перспективу.

Юлія Журавок, biathlon.com.ua

Коли ж (якщо?) сестри Семеренко наберуть форму і повернуться в оптимальні кондиції, коли вони розриватимуть усіх на Кубку IBU — лише тоді на них варто розраховувати в першій команді. Якщо тренерський штаб робив ставку на їх досвід в контексті боротьби за Кубок націй, вона не зіграла.

Хто має замінити сестер? По-перше, Надія Бєлкіна, яка уже двічі фінішувала на подіумі етапів Кубка IBU. Сама Надія стверджувала, що поки не прагне форсувати підготовку та підніматися на найвищий рівень, але ж колись цей крок робити треба. По-друге, Юлія Журавок, яка показує необхідний рівень на Кубку IBU (6-е місце + 4-е місце). Журавок списали з головної команди після першого ж невдалого старту, але вона явно не сказала свого останнього слова.

Ольга Абрамова поки що може продовжувати набирати форму в Кубку IBU, Яна Бондар все ніяк не врегулює проблем зі стрільбою, а Дар’я Блашко ще не може стартувати за Україну. Більше кандидатів на заміну сестрам нема.

  • Хто має замінити: Надія Бєлкіна, Юлія Журавок


Чоловіча збірна

  • Хто на вихід: Віталій Кільчицький (уже), Артем Тищенко, Сергій Семенов

З чоловічою командою все простіше і складніше водночас. Після провального спринту тренерський штаб прийняв рішення відправити Віталія Кільчицького на Кубок IBU — три фініші поза топ-70 стали причиною такого рішення. Було схоже, що в Нове-Мєсто Юрай Санітра був готовий їхати з чотирма спортсменами: Артемом Примою, Дмитром Підручним, Сергієм Семеновим та Артемом Тищенком.

Це не дуже критичне рішення, позаяк склад доведеться вибирати лише на одну гонку (спринт). У мас-старт потрапить хіба Прима (можливо, ще зможе влізти Підручний), а Семенов та Тищенко намагатимуться розбігатися в спринті та пасьюті.

Семенов биатлон Поклюка
Сергій Семенов на етапі в Поклюці, Getty Images

Але чоловіча естафета поставила ряд нових запитань до чоловічої збірної. Артем Тищенко мав 10 днів на підготовку, але абсолютно провалився. Сергій Семенов досі страждає на останньому колі. Здавалося б, їх теж бажано відправити на декілька етапів в Кубок IBU, аби там підтягнути психологічну впевненість і покращувати форму, але є декілька «але».

По-перше, наступний етап Кубка IBU відбудеться в австрійському Обертіллаху, тобто на висоті, а етап Кубка світу в Нове-Мєсто — це рівнинний етап. Якщо програма для Семенова та Тищенка складена так, аби вони більше не заїжджали на висоту в грудні, то дьоргати їх для цього не потрібно. 

По-друге, замінити їх все одно немає ким. Хлоці в команді Б програють понад хвилину (чи навіть дві) на Кубку IBU. Якщо їх перекинути зараз в першу команду, програш на етапах Кубка світу буде ще більшим. І півтори хвилини відставання Артема Тищенка в естафеті ще не здаватимуться критичними.

Поступово набирає форму Антон Дудченко — його можна буде підтягнути до першої команди, якщо провали Тищенка і (в меншу чергу) Семенова продовжуватимуться. Ймовірно, він і буде п’ятим учасником основної збірної на січневих етапах, якщо Віталій Кільчицький не вразить в Австрії. Але більше варіантів для замін немає. У чоловіків ситуація з оновленням першої команди виглядає ще критичніше, ніж у жінок.

  • Хто може замінити: Антон Дудченко

Мужской спринт онлайн смотреть на Sportarena.com


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Или аккаунт Sportarena