Sportarena

Тур де Скі-2019. Росія бореться із Норвегією, Україна – з Таїландом

Чого очікувати від головного лижного старту сезону.

Тур де Скі-2019. Росія бореться із Норвегією, Україна – з Таїландом - Лыжные гонки

Getty Images

Олена Андрух, Sport Arena

Тур де Скі — відома лижна багатоденка вперше стартувала напередодні 2006 року. Метою нововведення було підвищення інтересу до лижних перегонів, які втрачали телевізійну аудиторію. Тож вирішили у найбільш «телевізійні» різдвяно-новорічні дні потішити любителів лижного спорту новим видовищем. Назвали змагання за прикладом велосипедної «Тур де Франс», замінивши слово «Франція» на слово «Лижі» (Ski, — прим).

Учасники мали практично щодня стартувати на новій дистанції, а кожний результат йшов до загального заліку. Останній етап – підйом на гору Черміс у італійському Валь ді Фіемме спортсмени та спортсменки проходять з гандикапом – стартуючи з інтервалом відповідно до суми попередніх змагань.

Тур традиційно відкрився церемонією із парадом команд, на який не вийшли команди Казахстану та України. Як пояснив потім Олексій Красовський, їм просто не сказали, що такий парад буде. Дебютанти – що поробиш.

Не завжди найсильніші спортсмени стартують на цих змаганнях. Не візьме участі норвежка Тереза Йохаус — лідерка жіночого сезону. У чоловіків стартують усі найкращі.

Головні інтриги Тур де Скі:

  • Після низки допінгових скандалів, через які провідних лижників з Росії не допустили на Олімпіаду, мало відбутися повернення росіян і росіянок у найсильніших складах. Чи припинили вони вживати допінг покаже час. Змагання ж мають показати, чи порушать росіяни багаторічну гегемонію норвежців. Що цікаво, у цьому зацікавлені, насамперед, самі норвежці – їхні постійні перемоги ризикували позбавити лижний спорт інтриги, а значить і спонсорів. Звісно, норвежці хотіли би мати конкурентами неп лише росіян, а й французів, німців, швейцарців… Але мають те, що є.
  • Ще одна інтрига – повернення на «Тур» українців, які не брали участі у кількох попередніх багатоденках. Цього разу український прапор майорить на лижних аренах «Туру», а Україну представляють 37-річня Тетяна Антипенко та 25-річний Олексій Красовський, які вперше у житті вийшли на старт цих змагань. Жодних ілюзій щодо результатів наших лижників не було заздалегідь – занадто великим є на сьогодні наше відставання від світу.

Саме тому завдання українців на Тур де Скі всього одне – не зганьбитися остаточно. Це можна реалізувати досить просто: обійти представників Таїланду. Саме так – ця «лижна держава» регулярно виставляє команду на Тур де Скі.


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena