Сноубордистка Данча — срібна призерка чемпіонату світу

Фантастика!

данча украина

Аннамарі Данча, Getty Images

Українська сноубордистка Аннамарі Данча встановила історичне досягнення, вигравши першу медаль в історії України на чемпіонатах світу зі сноубордингу. Данча змогла вигризти медаль в дисципліні паралельний слалом.

Її шлях до фіналу був напрочуд складним. Після першої спроби в кваліфікації Аннамарі йшла на 21-му місці (в плей-оф виходять лише 16 найкращих), і лише завдяки хорошій другій спроба вона змогла піднятися в топ-16, посівши 15-е підсумкове місце. Її перевага над 17-ю позицією склала менше однієї секунди.

В 1/8 фіналу Данча змагалася з німкенею Шеєн Лох, яка показала другий результат в кваліфікації. Лох впала на середині дистанції, пропустивши вперед Данчу. В 1/4 фіналу схожа ситуація сталася з полячкою Александрою Крол: вона впала трохи раніше, але не змогла наздогнати Аннумарі.

Таким чином Данча вперше в кар’єрі кваліфікувалася в півфінал, але вона змогла пройти й далі. В 1/2 фіналу Аннамарі здолала німкеню Рамону Хофмейстер: українка проїхала дуже чисто і впевнено свою дистанцію, не давши суперниці шансу відіграти програш на старті.

У фіналі Аннімарі не вистачило зовсім трохи до золота: вона програла 0.85 секунди у боротьбі за золото, але незважаючи на програш, такий результат все одно є історичним для України.